Порцелански заби или не?

Дискусија во 'Лице' започната од SLATKA23, 17 јануари 2010.

 1. Jana2770

  Jana2770 Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2018
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Какви се тие безметални?
  Овие што ги имам јас имаат олово од долу и после заби е сега порцелански да не беа незнам..
   
 2. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  9.527
  Пол:
  Женски
  Безметалните се без метал одоздола. Како што ги гледав овие моиве пред да ги стават само заби бели се .
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.321
  Допаѓања:
  108.308
  Пол:
  Женски
  Ако ти се здрави забите, ич не чепкај ги. Ама ако си решена да направиш нешто со бојата, покрај избелувањето, ламинатите се добра опција, ама порцелански. Не знам цена, а колку долго траат е индивидуално, зависи од изработката, квалитетот на материјалот, хигиенските навики на личноста што ги носи, како и навиките во исхраната.

  Првпат слушам за 15 години гаранција. Пет години сите даваат. Повеќе од тоа не.
   
  На Spidy и kolovoz им се допаѓа ова.
 4. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.815
  Допаѓања:
  17.178
  Пол:
  Женски
  Сериозно така ми кажа докторот кога ми ги ставаа. Не верувам дека би ме лажел намерно, многу ок мислење имам за него.
   
 5. Pea

  Pea Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  Близок член на семејството беше на забар и му рекле ти фали коска немаш друга варијанта освен вилици, се има некој соочено со нешто слично?
   
 6. Pepa B..

  Pepa B.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2017
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  643
  Пол:
  Женски
  за колку време местат заб .. мене ми се скрши сега двојчево па сакам утре одма на заболекар да одам .. ама појма немам за колку време го местат .. срамота е ваква да одам хаха
   
 7. Jana2770

  Jana2770 Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2018
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Ако е расипан заб под мост, дали трба нов мост?
   
 8. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.697
  Допаѓања:
  41.596
  Пол:
  Женски
  Направи снимка најубаво,така ќе знаеш дали е расипан.
  Инаку да,ќе треба нов мост,бидејќи забните коронки се споени на мостот и за еден заб треба да го вадиш цел мост,нема друго решение за жал....консултирај се со заболекар за најсигурно.
   
 9. Iva9612

  Iva9612 Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  Дали некој има ставано мост на заби?Дали боли ставањето бидејќи сигурно под непце доаѓа?
   
 10. Beautymom

  Beautymom Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Ne boli. Se e so anestezija
   
 11. Iva9612

  Iva9612 Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  Стругањето да ама прашањето ми е кога ќе ти го ставаат мостот
   
 12. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.697
  Допаѓања:
  41.596
  Пол:
  Женски
  Боли малку, барем мене ме болеше, се стега со двете вилици за подобро да легне мостот, т.е да се залепи, тогаш е малку болно и горчливо во уста, ама се издржува.
   
 13. Beautymom

  Beautymom Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  I struganje e so anestezija. Koga se stava mostot ne boli tuku nekoe jezivo cuvstvo kako da pece
   
 14. Iva9612

  Iva9612 Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  А и тогаш се става анестезија?
   
 15. Beautymom

  Beautymom Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Da. Nisto ne boli. Koga ke gi stavat zabite ne boli tuku edno macno cuvstvo. Za sreka za 2 sata mozes lesnici da jades
   
 16. Beautymom

  Beautymom Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Pred 4 god gi stavav. Za sega neam nisto problem. Higiena treba da se odrzuva. Dvapati mienje dnevno
   
 17. Iva9612

  Iva9612 Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  Дали искрено би ви сметало ако некоја девојка од 19 год има порцелански заби?
  (Мислам на машките,дали е срамота)
   
 18. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.741
  Допаѓања:
  10.660
  Пол:
  Женски
  Ама баш ти е гајле што мислат другите. Демек ќе најдеш некој совршен примерок на маж без ниедна маана, па ќе му сметаат твоите порцелански заби?!
  Гледај си за себе, твоите заби да бидат здрави, да се чувствуваш самоуверено и не си ја мачи душичката со глупости.
  Друга работа е што ако порцеланските коронки се добро направени, воопшто нема ни да се познава дека ги имаш.
   
  На Ѕвездички, Rama и Iva9612 им се допаѓа ова.
 19. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  4.329
  Пол:
  Женски
  Зошто срамота да сакаш да имаш убави заби? За жал не секој се раѓа со совршени заби, подобро да имам порцелански него ли без заби или расипани. Баш дека си млада треба да се грижиш за своите заби. :)
   
  На LadyC, Rama и Iva9612 им се допаѓа ова.
 20. ostoun

  ostoun Нов член

  Се зачлени на:
  19 април 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Искуства со Ендомак? Се јавив на телефон и некако ми оставија лош впечаток затоа што не давале информација за цени преку телефон.