1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посвета на книга

Дискусија во 'Канта' започната од Buttterfly, 12 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Сигурно сте се нашле во ситуација да видите книга, и да кажете: „Таа е таа.“
  Баш таа книга ќе и’ се допадне на мама, тато, најдобриот пријател...
  И, доаѓаме до моментот кога треба да се напише посвета.

  Дали воопшто пишувате посвети?
  Ако пишувате, дали се тоа ваши лични мисли или пак некоја изрека најдена од Интернет?
  Дали ви значат посветите и воопшто од кого е книгата?
  Кои се најубавите посвети кои сте ги добиле и од кого?
  Кои се најубавите посвети кои вие сте ги напишале и за кого?

  :) :) :)
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.