Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посвета на книга

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Tortica, 29 мај 2010.

 1. Tortica

  Tortica Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Dali bi mozela da dobijam pomos za posveta na kniga? se raboti za moj mnogu drag drugar...
   
 2. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  396
  Ако книгата си ја бирала конкретно да одговара за личноста на твојот другар, или воопшто ако има некој убав извадок во книгата за животот, можеш да го изадиш како цитат. :)
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.808
  Допаѓања:
  67.803
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека тешко е да најдеш цела една книга која ќе му ја посветиш на некој.
   
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.068
  Допаѓања:
  5.622
  Какви посвети на книги имате добиено?