1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посвета на слики за матура...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Viiiiip, 21 март 2010.

 1. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  399
  Ај помогнете ми што посвети да напишам позади на сликите... За дечко, за партнер за матура, за другарка ко сестра што ми е... Ве молам помагајте... :D
   
 2. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Јас кога бев матурантка, како посвета им пишував некој момент или случка што секогаш ќе ме потсеќа на таа личност. Значи на дечко ти можеш да му напишеш некој убав стих, некој момент што ја одбележува вашата врска или некој детал што е важен и за двајцата, сигурно има такво нешто, за партнерот исто можеш да спомнеш нешто по што секогаш ќе го памтиш, нешто што најмногу ти се доапаѓа кај него како личност, а за другарка ти е тука имаш голем избор, штом ти е како сестра сигурно сте поминале низ многу работи заедно, па размисли убаво, сумирај впечатоци и ќе ти дојде некоја мисла сама од себе.
   
 3. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  ликот е мој сликата твоја пријателството заедничко
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Јас на дечко ми не му пишвам некоја посебна посвета, затоа што и самото "ТЕ САКАМ НАЈМНОГУ, СРЕЌНА СУМ ШТО ТЕ ИМАМ И ЗАСЕКОГАШ САКАМ ДА БИДАМ СО ТЕБЕ" е најубава посвета, а за другарка ми ќе размислам има многу работи да се пишат пошо малку од повеќе е откачена :lol: :lol: :lol:
   
 5. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.327
  Допаѓања:
  5.841
  Има една `Ликот ми е скромен чувај го за спомен` :D :D :D
   
 6. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  аа ова и мене ми треба.. посвети а и ако имате некој од оние тексчињата што ги пишуваат во алманахот..
  :$
   
 7. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  ... се чудам стварно.
  Посвета за слика?!
  Па пиши таму било што, што те потсетува на личноста.
  Или едноставно со многу љубов од тој за тој.
  На крај краева зашто посвета?
   
 8. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  За тој и тој мојот тоа и тоа од тој и тој :rofl:

  Па каде исчезна креативноста :?: Кога веќе сакаш да напишеш посвета на сликата, треба да земеш предвид и кому ја даваш .Не е исто да напишеш посвета за најдобра другарка, другар, дечко или некоја што ти е другарка само на едно здраво.
  Јас во осмо на сликата за другарка ми напишав -Најубава сум, ама после тебе :rofl: Абе младост лудост..се зафркававме тогаш, ама сигурно не би напишала така на некоја подалечна другарка ;)
   
 9. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Чувај моју слику, то те моје срце моли јер копија те гледа а оргинал те воли.
   
 10. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Ако не ти чини, повлечи па скини. :P
   
 11. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  Мене оваа ми е многу убава,му ја пишала мама на тато на сликата од апсолвент кога била :)

  "За тогаш кога сега ќе биде некогаш"

  :)
   
  На cresa-jagoda, feminium, friendy и 6 други им се допаѓа ова.
 12. lovergirl19

  lovergirl19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  24
  јас на една другарка и напишав вака-
  ако некогаш имаш проблем со глувци искористи ја јас ке ти дадам друга хехех таа се згази од смеење
   
  На k.i.m му/ѝ се допаѓа ова.
 13. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Јас не пишував посвета на сликите. Зошто? Не сакам такви работи, не ми значат ништо, а сигурно ни на тие што би им ја напишала посветата. Не сакав ниту да ми пишуваат. Поточно не сакав ниту да давам и да ми даваат слики, разменав само со една другарка што се дружев многу, па зошто ми се само прашина да фаќаат. Да не ги погледнев некогаш со солзи во очите?
   
  На EffyPink му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Јас да ти кажам за сликата од апсолвентското табло.
  Епа вака... :$
  Нејкев да пишувам ништо, ем ме мрзи, ем ми одзема време :P а сакам сликата нормална да остане, да не и се познава мастило од назад или дупки од пишуваното (кај што сум тежела со пенкалото)
  Ама ме натера момчето, и му напишав нешто, притоа земајќи предвид дека студирав на правен:
  "Секогаш ке има кој да ти суди. Со љубов"
   
 15. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Тоа посветите многу глупава работа ми се, иако таа Багуфче што ја пишала ќе ја запаметам. :wasntme:

  Напиши го она кое прво ќе ти падне на памет, нешто што сте се зезале, што сте зборувале. Ништо српско, веќе видено и напишано. :)
  Ако не ти текнува ништо тогаш име, дата и толку. :)
   
 16. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Глупост еј, напишав само на најблиските и тоа кратко и јасно, ми се лутеа зошто било така и на слободниот простор сум нацртала срценце пример, ама па сеа тоа е што можам да соберам во толку мало парче хартија?! И раздадов на најблиските, и онака немав за којзнае колкав извоз.
   
 17. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Јас не сум подарувала слики на никого за да посветувам, ама од година дека матурантка, ако им бУдам лепотица мож ќе ми побараат слика :rofl: а за посвета не верувам, може да им пишам дата и некое срценце, друго не, не сум таков тип. :)

  А за посвети, сите слики што ми ги дале до сега биле со уникатни посвети, особено од еден другар што од позади ја обоил сликата со зеленкаст маркер и ми пишал да си ја чувам доживотно :rofl: и цимерка ми која ми спомна еден незаборавен момент од нашиот заеднички живот на задниот дел од сликичето за матурска. :)
   
 18. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.883
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Јас на сликите од полуматурата не пишував посвета :) :rofl: :lol: Немав време,а и сите слики одеднаш ми ги зедоа :$
  Али кога би пишувала би напишала:
  "Кога срцето ќе заборави,очите нека се сетат!"
   
  На Counter Girl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 19. la.parisienne

  la.parisienne Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  172
  Jaс им дадов само на три блиски другарки. И кога им ја пишував посветата им напишав како тие ми го промениле животот на подобро, т.е. како благодарение на нив сум станала подобра личност. :)

  Во принцип беа како thank you notes, хаха :lol: И исто добив само од нив слики.
  Не ни сакав слики од некој - никој. :)
   
 20. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Не практикувам и не обожавам слики како поклон, зашто ретко кој може да го погоди вкусот на друг.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.