1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посвојување. Биолошки родители.

Дискусија во 'Дете' започната од karak, 20 јуни 2010.

  1. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    фала за подршката :*
     
  2. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    Не е важно каде растело, дали во стомакот или во срцето. Важно е да биде сакано и гледано како што треба. А вие сето тоа го имате. Ви посакувам се најдобро и да ги најдете вашите биолошки родители. :*
     
  3. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    фала ти и на тебе душо :*
     
  4. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    Па чекаме да ни соопштиш среќна вест.. ;) :*
     
  5. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Ненушка,што направи?Доби ли некои информации? :?:
     
  6. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    не сум уште треба деновиве пак да одам до социјално,кога ке имам новости ке ви сопштам,фала ви на сите оние кои сте со мене и ме подржувате,иако не ве познавам ми значи вашата подршка :*
     
  7. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Ненуш чекам што ќе направиш..дали ќе дојдеш до некои информации... :wasntme: :*
     
  8. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Како е болна темава.Се сетив на едно мало,слатко детенце Кристијан.Кога одев на физикална со него чекав и е од дом за деца.Неговата мајка била тешка алкохоличарка,а за таткото незнам.Детенцево секогаш плачело кога се разделувало од мајката.Кога кажуваше таа воспитувачката (или како и да се вика) почнаа солзи да ми течат.
    Ви посакувам на сите среќа.
    Ненуш да не известиш што си направила.
    :hug:
     
  9. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    ке бидете известени поздравче до сите што ме подржуваат :*
     
    На UbavkaBube му/ѝ се допаѓа ова.
  10. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    одвај чекаме ненушка за новости....
     
  11. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Јас сум посвоена. Многу пати сум размислувала за моите биолошки родители. Но сега веќе не се оптеретувам со тоа. Си ги сакам моите РОДИТЕЛИ коишто ме посвоиле и ме изгледале здрава и права. Плачат со мене кога јас плачам, се смеат со мене кога јас се смеам, ги делат најпрекрасните совети, и МЕ САКААТ. Ве сакам најпрекрасни мои!!! :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На Olgica.bu, MarchelineAmaru, smile.for.life и 9 други им се допаѓа ова.
  12. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Се извинувам за офф топикот, но мислам дека и јас го знам тоа детенце Кристијан! Има околу 7 години? плаво детенце и малку немирно? јас кога лежев во болница во Скопје и тоа беше таму и беше од дом... кутрото... :(

    Да се вратам на темата, јас мислам дека родител е оној кој го одгледал детето и го извел на прав пат! Кај нас има еден пар кој не можеа да имаат деца, па си посвоија едно девојче слатко и си го гледаат и многу го сакаат! мајка му како само го дотерува во бренд облека, секогаш убаво и плус-личи на неа! срценце малечко!
     
  13. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден во еден стар весник прочитав многу трогателна приказна во врска со темата па сакав да ја споделам со вас.
    Пред дваесетина години можеби и повеќе во Прилеп една мајка родила две близначиња: машко и женско. По два дена откако ја отпуштиле женското дете се разболува и повторно го враќаат во болница. Лекарите не ја пуштале да го гледа детето и после три дена само и кажале дека детето е починато, дури ни телото не и го дале да го погребат. Мајката се помирила со тоа, и имајќи друго дете за чување заминале за Австралија. После многу години се враќаат во Македонија и бидејќи целата ситуација од минатото им била сомнителна, се распитувале наоколу по болницата но секаде наишле на затворени врати. Никој ништо не знаел да им каже. Нивното девојче кое наводно било мртво го немало заведено како починато. Подоцна најмиле адвокат кој им открил дека девојчето им е живо и дека живее под друго име со фамилија во Прилеп. Бебето им било грабнато на некој начин и посвоено во таа фамилија.
    Тие се обидувале да стапат во контакт со неа, но таа одбивала да се сретнат. И пишале и писмо во кое и ја раскажале целата ситуација, и кажале и дека има брат близнак, со кого многу си личи, а девојката само вратила дека не е подготвена на толку голема промена во животот.
    Можеби и некој друг од вас ја прочитал приказната, во весникот „Фокус“ ми се чини беше. Можеби и прилепчанките на форумот знаат нешто повеќе, затоа што штом беше во весник објавено со лични податоци,со апел, со се, сигурно е вистина.
    Целта ми беше да им порачам на сите посвоени деца, да не ги судат своите вистински родители, бидејќи никогаш не се знае што навистина се случило.
     
    На little women, cresa-jagoda, MarchelineAmaru и 10 други им се допаѓа ова.
  14. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ова Анфејфул, беше пред пет-шест години, и чиста вистина е. И всушност, како што јас знам, братот на девојката, дојден на одмор во Мк ја забележал низ чаршија, еднаш, два пати, и кажал дека некоја тука премногу личи на него. и мајка им и онака цел жиовот се сомневала.Така почнала повторната истрага. Гледав некаде и слики тогаш, навистина си личат. И потполно си во право, не секогаш децата се дадени со намера од мајката, туку има и доста случаеви на лаги, вртени приказни. И други вакви случаеви сум слушала. Страшно!
     
  15. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    ^^^Оззи да, да, плаво детенце, на таа возраст е. Има и астма.ваљда вака се вика.
    Ама па сепак детенце, како детенце. Многу ми е жал за нив.
     
  16. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    se soglasuvam deka e roditel toj sto ke te izgleda i nauci na se vo zivotot,no sepak mislam deka treba da se znaat i bioloskite.izvinete ako gresam no toa e moe mislenje
     
    На violetblue и viki44e им се допаѓа ова.
  17. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.759
    Пол:
    Женски
    Не грешиш ништо со тоа што сакаш да дознаеш од каде потекнуваш и која жена ти го дала животот. ;) Имаш поддршка и од мене за сево ова.
    Поздрав Ненушка
     
    На nenuska му/ѝ се допаѓа ова.
  18. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.791
    Допаѓања:
    5.426
    Со барањето на биолошките родители не ги негирам родителите што ме чувале и ми давале морална и финанскиска подршка и кои се нашле во вистинското време да ми пружат дом, тие секогаш ќе бидат мои родители без оглед на се и вечно ќе им бидам благодарна и неизмерно ги сакам, само сакам да ја задоволам љубопитноста и да го затворам тој отворен процеп од животот
     
    На pospana, snake и nenuska им се допаѓа ова.
  19. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    srcki denovive treb da odam do socijalno pa sakav da vi kazam deka uste malku i mozebi ke ja doznam celata prikazna
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  20. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    супер ненушка дај боже да ја дознаеш приказната и обазевно да не известиш како поминало :* :* :*
     
    На nenuska му/ѝ се допаѓа ова.