1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посебен доживотен додаток за деца

Дискусија во 'Дете' започната од buba4e89, 16 февруари 2018.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.144
  Допаѓања:
  138.791
  Пол:
  Женски
  Не видов ваква тема во пребарувачот.

  Оваа тема нека биде за мајки чии деца се со посебни потреби и земаат посебен додаток - доживотен.
  Прашања и помош околу исплата, поднесување документи.
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски
  Дали има некој кој зема ваков додаток?