1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посебно седиште во автомобилот за деца

Дискусија во 'Дете' започната од wolf4e, 5 септември 2010.

  1. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    И јас напред. Помеѓу седиштето и транспортерот има само 20-30см простор, не доволно за мојот гз :D

    Транспортерот контра, позади возачко, седиштето позади сувозачко. Мислев ако можам во средина да ставам некое, но не беше изводливо.
     
    На NarCis@ и TutiFuti им се допаѓа ова.
  2. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.619
    Допаѓања:
    170.509
    Пол:
    Женски
    Маж ми намести седиште позади возачко, транспортер на средина, а јас позади совозачко згужвана :sweat: Сега сака само да префрли седиште позади совозачко. Не знам дали да ги оставам сами позади, големава ептен ја закача малата, само тоа ми мати памет.
    @wannaBeMomma маж ми проценил дека мојот газ ќе го собере, ама јас си знам како ми е :sweat: :rofl:
     
    На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
  3. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Хахахах речи му дека ти ќе возиш он да седи позади ;)
     
    На Kitten и NarCis@ им се допаѓа ова.
  4. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.619
    Допаѓања:
    170.509
    Пол:
    Женски
    Му реков на излегување од болница. Ми рече дека уште сум имала смисла за хумор |(
     
    На Lizi, Leo_29, Kitten и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Abc07

    Abc07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2018
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Мајки ајде да ве замолам да споделете искуство околу седиштата за кола наменети од 0-36 м со 4 позиции. Од кои користете и како сте задоволни? Бидејќи нас транспортер не не собира повеке 9кг сме треба да земеме седиште. Но во неможеме да се решиме бидејќи по искуство од золвата не се купува се, бебуш би се потел многу исто како внукот. Споделувајте искуства плис.
     
  6. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Јас седам напред. Само кога одиме на долг пат се стискам помегу нив. Зошто еден вода, друг бисквита, еден конка за спиење, па сака раче да му држиш и така.
     
    На NarCis@ му/ѝ се допаѓа ова.
  7. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.619
    Допаѓања:
    170.509
    Пол:
    Женски
    Јас седам позади за овие 2-3 пати што бевме со кола излезени. Чекам да пркне малово, пошто многу плаче, а па големава е превозбудена и само ја закача, сака да си игра со неа. Се надевам за брзо ќе седнам напред (fingers)
     
  8. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Кај мене на почетокот сакаше да го фака , демек да го смири, ама нема шанси да го дофати. Еден лево, еден десно, двајцата врзани.
     
  9. katte82

    katte82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Женски
    Јас купив од 0-25 ,kidoo грчко ,бидејќи тие до 36 ем што се огромни од една страна,од друга прескапи.кога ќе го израсне ова ќе земам само бустер.јас синми до 2 год го возев во обратен смер сеа пред некоја недела го свртев право да гледа.ако веќе си цврсто решена за 0-36 ти препорачувам graco.
     
  10. Abc07

    Abc07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2018
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    не дека сум цврсто решена ама не сме ни таму ни ваму со килажа с е 9 кг ама немаме 9 месеци затоа, а транспортер не е во игра повеќе. И искрено најмногу мака имаме со потењево нема саат време како е во седиште кога ќе го кренам жива вода е. На graco e кај золвата она и ми рече додуша гледај на материјалот да не се поте бебе. И сега не сум паметна што да правам.
     
  11. katte82

    katte82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Женски
    Ќе се поти у секое седиште тоа неможеш да го спречиш ,можеш само да го намалиш со памучна навлака.има седишта со незнам каква циркулација на воздух,ама тоа незнам дали има кај нас ,а и да има цело богатство се.јас во транспортер graco го возев до 15 месеци.
     
  12. Abc07

    Abc07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2018
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Ќе мора да пробаме така дали ќе има разлика ќе видиме. Инаку би го возела и ја ама како што кажав 9 кг е а транспортерот е до десет а бебо крупен тесно му е.
     
  13. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.993
    Пол:
    Женски
    Од 0-36 купувај само ако има опција за менување на позицијата на наслонот, во спротивно, мака ќе си имаш со тоа седиште. Додуша, не знам ни дали има од 0-36кг, обично се од 9-36 или од 18-36кг. А на сите седишта материјалот е таков, децата потат, тоа не можеш да го спречиш. Јас ставам памучна пелена, ама пак се поти.
     
    На Abc07 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Abc07

    Abc07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2018
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Mislam deka ima i 0-36 samo potesko se naogaat inaku imame 0-18 so promena na naslonot za spienje. A bas mislev deka ke mozam da najdam nekoe so podrug materijal. Sepak fala
     
  15. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Има од 0 до 36 само тие што ги гледав беа погломазни ,а колата ни е помала.
     
    На Abc07 и Annath им се допаѓа ова.
  16. bella24

    bella24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    789
    Имаме фрее он срдиште за кола. Маж ми ја извадил навлаката и сите каиши и механизми железа за да ја пери и сега нз како да го составиме. Некое видео или појаснување да знае некој. Одзади делот за на кола шо се монтира нрможам да фо спојам а навлаката за одгоре ќе се снајдам. Каишот никако не ми фаќа око :@
     
  17. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Јас сега зошто си имам мака со седиштето совет да ви дадам да си земете само од 0-18кг, односно да гледате да се спушта што е можно повеќе за спиење. Јас се зезнав земавме од 9-36 што е тотална глупост мислам детево на 10 год дали ќе има 36кг, а сега се мачи кога патуваме не може никако да се намести за спиење.
     
    На Abc07 и Darko009 им се допаѓа ова.
  18. Darko009

    Darko009 Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2018
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    57
    јас имам седиште,таков ако случајно одиш негде на патување.можам да ти го дадам на услуга.
     
  19. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Што марка е? Веќе нарачавме да ни купат, на Бреви. Фала во секој случај
     
  20. Darko009

    Darko009 Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2018
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    57
    Ти испратив слики ЛП