Посебно седиште во автомобилот за деца

Дискусија во 'Дете' започната од wolf4e, 5 септември 2010.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.494
  Допаѓања:
  111.008
  Пол:
  Женски
  Јас мислев само онакво со прерамки да му земам.. Не знам колку тоа е соодветно само..
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.766
  Допаѓања:
  115.289
  Пол:
  Женски
  Какви се тие со прерамки?
   
 3. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.494
  Допаѓања:
  111.008
  Пол:
  Женски
  Ќе побарам слика, не знам каде го гледав. Меко е, се става на седиште позади и има прерамки за безбедност. Како навлака доаѓа.
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.766
  Допаѓања:
  115.289
  Пол:
  Женски
  На вакво мислиш?
  [​IMG]
   
 5. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.494
  Допаѓања:
  111.008
  Пол:
  Женски
  Да. Што мислиш?
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.766
  Допаѓања:
  115.289
  Пол:
  Женски
  Не знам. Можеби може да врши работа. Не сум видела вакви кај нас.
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 7. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.263
  Допаѓања:
  5.049
  Мене ова чудо не ми е сејфти - безбедно за дете за недај боже бидејќи ги нема оние заштитници околу главата, а и додека да го наместиш на секое седнување бидејќи како што гледам не е фиксно, нерви ќе изгубиш зашто нели мрдаат, пипкаат кај што не треба...
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.494
  Допаѓања:
  111.008
  Пол:
  Женски
  Не знам бе у пм.. Го глеам кнап му е ова од чико веќе.. Поим немам шо да земам
   
  На slavica999 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bella12

  bella12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  3.504
  Пол:
  Женски
  Бустер можеш. Тие се од 15-36кг.
   
 10. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.494
  Допаѓања:
  111.008
  Пол:
  Женски
  Слика плс
   
 11. bella12

  bella12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  3.504
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20191107-211530.png
  Еве вакво е . А доколу не сакаш само долен дел има седишта на кој што кога ќе е поголем можеш да им го извадиш потпирачот и да седи само на долниот дел. Еве вака нешто
  Screenshot_20191107-211840.png
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.494
  Допаѓања:
  111.008
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу
   
 13. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.111
  Допаѓања:
  24.065
  Пол:
  Женски
  @LiliBoz на бустер можете да прејдете само ако ја има висината за да може убаво да се врзе со каишите од автомобилот.
   
  На Spidy и LiliBoz им се допаѓа ова.
 14. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.494
  Допаѓања:
  111.008
  Пол:
  Женски
  Ќе го измерам утре седнат дали го фаќа
   
  На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.766
  Допаѓања:
  115.289
  Пол:
  Женски
  Мислам дека треба барем 120 см да е висок за да го фаќа. Големиот седи на бустер од 5 години, сега додуша нема потреба од тоа, битно е каишот на градите да му лежи, да не е на вратот.
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.226
  Допаѓања:
  33.451
  @LiliBoz мал ти е за бустер. Опција само ова ко анат шо пишала
   
  На Kitten и LiliBoz им се допаѓа ова.
 17. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.494
  Допаѓања:
  111.008
  Пол:
  Женски
  Фала на сите за советите
   
 18. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.685
  Допаѓања:
  47.849
  Пол:
  Женски
  Мал е и за бустер и тоа со каишите. Иначе тоа со каишите е скроз небезбедно, читав на нет дека не е цврсто и не е одобрено со закон. Или земи седиште друго, на користење или купи, или бустер на крај краева.
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 19. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.034
  Допаѓања:
  20.271
  Пол:
  Женски
  Јас го имам ова за големиот. Се навалува една позиција. Кај нас и седиштето од колата е навалено и таман доаѓа. Значи кога ќе заспие да не му паѓа главата. Син ми е 4 и пол години, тежок е 16 кила, што значи уште доста ќе се користи.
  @LiliBoz јас вакво имам, од 9 до 36 кила, со една опција на прилагодување.
   
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  5.513
  Пол:
  Женски
  Седиштава нели се сите до 24 или 36 кила? Јас 24 кила сум била во трето одделение, а и малава е послаба, не верувам дека пред школо ќе ги стаса.
  Јас сменив од транспортер во седиште порано ос препорачаното дека е долга малку, па и штрчеа нозете од транспортерот. А зашто од детско седиште менувате на бустер (или без седиште сосема) на помала возраст? Не знам дали само моето седиште е такво, ама каишите што се од седиштето можам да ги тргнам скроз, и преку седиштето и детето можам со каишот од колата да го врзам. Многу посигурно тоа ми се гледа. Додека ја собира подобро во нејзино седиште него така во колата врзана.
   
  На Autumn_ му/ѝ се допаѓа ова.