1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посета во болница по породувањето

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 7 септември 2012.

  1. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    Значи во ГАК ќе може мм да ја види бебушка и мене? НЕма да чека дур да искочиме?
     
  2. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    ^ Нормално дека ќе може, тамам работа да чека таткото да искочат мајката и бебето од болница за да ги види :)
    Ич не бери гајле, ќе му дозволат.
     
    На Forko му/ѝ се допаѓа ова.
  3. anicka1anicka

    anicka1anicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    222

    Форко негде мислам дека имам напишано дека најстручниот персонал од приватните болници се бивши вработени во чаир. зборам за најголем процент. јас стварно бев со дебела врска кога се пораѓав но независно сите исто ги третираа. бевме 6 жени во соба секкоја сосвојата мака. секој си знае каде сака мене државна ми е мн. поблиску од чаир но јас пак несакам да чујам за гак од лично искуство пред бременост но и од блиски искуства на мои блиски. Да не бевте со термин блиску можда и негде ќе напишев но вака ќе се воздржам од коментари да не ви набијам само шубе. а и поздрави го сопругот и кажи му дека ако треба да бира меѓу гак и чаир колку лошо да звучи чаир ќе добие многуи повеќе делух ***** од Гак :rofl:
     
    На Forko му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    Фала ви многу :) :*
     
  5. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Форко, јас за ГАК слушам и одвратни работи, а слушам и многу добри приказни. Секој со своето искуство и своето очекување. Една другарка очекуваше жив хаос и одвратно однесување од вработените, а доби 2 сестри постојано во соба и вика ептен е чисто (лани). Друга ми кажуваше дека ја изнамачиле 24 часа со болки, а ја породиле со царски (пред 3 години). Трета се породи без анестезија со 3 напони и утре дента беше дома со бебето (пред 10тина дена). Да не знае човек што да мисли и што да очекува.

    Јас очекувам најлошо од ГАК, па се надевам дека секое малку подобро што ќе се деси од тоа што очекувам, ќе биде одлично :D

    Инаку ако очекуваш хотел со 5 ѕвезди ќе се разочараш, ама и ако очекуваш штала ќе се изненадиш позитивно. Така да, јас очекувам штала за да се изненадам убаво :lol: Да се насмееме малку..............
     
    На pepita82, SimonaTino и Forko им се допаѓа ова.
  6. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    :D Штала си е штала нека дадат и поило и доста е :) Не сме ние научени на луксуз :lol:
    Секој со свое искуство арно викаш може и во Чаир некој му било хорор не е правило.Ај ќепомине се и така живееме само за нив. :)
     
    На pepita82, SimonaTino и Vetruska им се допаѓа ова.
  7. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.645
    Допаѓања:
    251.478
    Пол:
    Женски

    Мајката да ама бебето тешко дека ќе може да го види, сем ако има врски да влези во породилна или евентуално во апартман.
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Ама сега сите соби во ГАК се двокреветни нели, исто како старите апартмани, така да не гледам проблем таткото да влезе и да го види бебето.
    Јас се породив 2011, ама бев во апартман, и таму мм слободно влегуваше (и други влегуваа нели ;) ), така да мислам дека и сега е исто. Некоја со искуство од новата ГАК?
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.645
    Допаѓања:
    251.478
    Пол:
    Женски
    Е тоа не ми текна, дека сега се сите соби двокреветни. Ќе каже некоја потазе мама. ;)
     
  10. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Гледам темава подзаборавена...

    Дајте искуство од ГАК за посета, какви се собите и дали го пуштаат таткото да го види бебето дур е во соба?

    Има апартмани во ГАК уште?
     
  11. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.599
    Пол:
    Женски
    Да си пишам искуство за во нашиот град.
    Пред 5 год жив хаос,посета од јутра до сутра.До 12 на полнок примаа албанките посета,абе да полудиш.Кој кога сака влегува и излегува.За тие два и пол дена таму мислам дека пропаднав од неспиење баш поради галамата.Se надевам досега се сменило нешто
     
  12. junacinamama

    junacinamama Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    15
    за Гак не знам, ама за Чаир нема шанси никој да влезе... лежев 5 дена оти со царски се породив, за шок соба не коментирам- не даваа пиле да прелета, исто и на одделение кога ме префрлија за 4 дена што бев таму не видов никој на посета...е сега за оние што се во апартмани не знам...
    инаку сум презадоволна од третманот....чисто,уредно...сестра за мајката во секое време, сестра за бебето во секое време, педијатар два пати во денот поминува и сл.
    поздрав и секое добро
     
  13. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Јас се поројгав странство и посетата беше добра,на блиските до 10минутки им беше дозволено а на мм подолго и од дозволеното.
    Бидејки јас барав да биде подолго од дозволената посета и ми дозволија иако само доцна вечер не дозволува повеке од потребното бидејки во соба бевме две мајки па затоа.
     
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Е во ГАК, може да дојдат ама во холот....даваат само во апартманите ако имаш изнајмено. Знам баш 2 жени незнам како бра влезени, ког аги виде сестрата збесна.Одма ги исфрлија.
     
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Се породив на ГАК. Првиот пат ме посетија маж ми и сестра ми ноќта кога се породив, во собата кај што ме однесоа после породувањето. Ги пуштил еден од болничарите. А другите денови ме посетуваше маж ми во холот.
     
  16. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Другрка ми ке се порага во странство и мажот и со нејзе во соба после пораѓајот ќе спие.Што убаво а?
     
    На bebeto93 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. chache87

    chache87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2013
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    311
    Може и кај нас во приватните болници, за Систина знам сигурно. Ама се доплаќа, нормално :)
     
  18. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.599
    Пол:
    Женски
    Мн ретко пуштаа посета бидејки имаше вируси мн низ болница.И подобро е така отколку кога како рој пуштаат по цела фамилија и ни ти ни бебето може да се одмори
     
  19. mamita83

    mamita83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2014
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    426
    Можеш ли некој да ми каже: дали сеуште има апартмани во ГАК? јас во 2011 кога се породив имаше и бев задоволна ; дали сеуште е 50 евра на ден за апартманот? дали се плаќа за епидурал – анестезија?
     
  20. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    За епидурал секако се плаќа доколку најдеш дебели врски за да ти стават. И сто пати да побараш не ставаат, едно зборат друго прават. За апартман не ти треба, во собите за две е исто како апартман- ако се погодиш во нив.