1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посилна од сè (Kara ekmek) [Канал5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 28 февруари 2016.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  960
  Допаѓања:
  469
  ПОСИЛНА ОД СÈ
  Број на епизоди : 37

  Содржина :
  Асије е млада и убава девојка која работи во еден мал салон за убавина. Живее во сиромашна населба заедно со нејзиниот татко, сестрата Мине и маќеата, со која не се согласува воопшто и за која смета дека го манипулира нејзиниот татко против ќерките. За да се оттргне од животот со маќеата во таа куќа, Асије посакува само да се омажи што е можно поскоро. Дознава дека е бремена од нејзиното момче и мисли дека конечно ќе и се укаже прилика и ќе се омажи. Но, нејзиното момче не мисли така. Тој не е подготвен за брак и ја убедува да абортира. Во една кавга меѓу двајцата, Асије го прободува со нож. Исплашена дека го убила, бега од дома заедно со сестра и Мине, која е нејзина најголема поддршка.
  Сега двете се оставени сами на себе, без пари дури ни за автобуска карта, но далеку од сите неправди и понижувања кои ги трпеа. Случајно го запознаваат богаташот Четин и неговата девојка Селен, кои решаваат да им помогнат на девојките и да ги превезат со нивната кола. Но, Четин и Селен имаат жестока караница и Селен случајно паѓа од една карпа и умира. Сето тоа Асије го снима и решава да го уценува Четин за да извлече пари од него. Во моментот смислува ѓаволски план. Планот е - умрената девојка да биде Асије, а Асије да го превземе нејзиниот идентитет и да биде Селен, свршеница на Четин. За возврат, Асије нема да го обвини Четин за убиство и на тој начин, таа ќе започне сосема нов живот во богатство и раскош.
  Планот почнува да се остварува, таа доаѓа да живее во богатата куќа како свршеница на Четин, а пак нејзиниот татко дознава дека Асије умрела, паѓајќи од карпа. Во новиот и луксузен свет, надвор од минатите црни денови на тага, несреќа и глад, Асије започнува да живее живот кој мисли дека ќе и донесе среќа. Но работите нема да се одвиваат онака како што таа планирала. Тајната за нејзиниот идентитет ќе почне полека да се открива, а мрачното минато ќе ја разниша нејзината душа, за која мислеше дека е посилна од сè.

  Улоги : Özlem Yılmaz (Асије), Ushan Çakır (Четин), Altan Erkekli (Слаим), Gülçin Santırcıoğlu (Первин), Anıl İlter (Али) и други

  [​IMG]

  [​IMG]   
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.387
  Допаѓања:
  54.547
  Пол:
  Женски
  Uste eden utnat prevod :D vistinskoto ime na serijava e "Crn leb" vo Turcija se emituvase do pred nekoj mesec i zaradi slaba gledanost ne se snimi vtora sezona.. Onaka prosecna serija e so prosecni glumci.
   
  На minne992 и BI-44 им се допаѓа ова.
 3. asimoska

  asimoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2014
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  што ќе се случува понатаму?
   
 4. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  922
  Пол:
  Женски
  Мене ми е некако баш интересна.
  Ја има на интернет со српски превод ама не сакам да ја гледам.
  Моја претпоставка е дека Четин ќе се вљуби во Асие, а Асие во вујко му.. Па по малце ќе се открива се`, ама накрај пак некако Асие ќе остане во богаташката куќа... :^)
   
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.607
  Допаѓања:
  321.188
  Де некој на кратко нека напише што ќе се случи
   
 6. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Асије ми е врв, ај некој нека пише што ке се случи утре.
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.288
  Допаѓања:
  948
  Дали ќе бидат на крај Мине и Тајланд? Ако знае некој нека пише што ќе се случува
   
 8. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  960
  Допаѓања:
  469
  Мислам дека нема да бидат заедно .... Тајланд ќе умри мислам така како шо гледав нешто
   
 9. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  5.772
  Пол:
  Женски
  Тајлан ќе се разведи од Хале,таа ќе ја наследи куќата а тој ќе замини некаде во странство.Четин и Асие ќе бидат заедно на крај,Мине ќе се омажи за некој друг,нивната маќеа ќе стани кафанска певалка :)
   
  На MariFZF, referentka, BI-44 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  17.170
  Пол:
  Женски
  Дали ќе се заљубат Четин и Асије? Многу сакам да се заедно
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  5.772
  Пол:
  Женски
  Да да,ќе се заљубат пишав јас.Ама ќе се предадат на полицијата и ќе бидат во затвор,таа 1 год и 4 месеци,а тој скоро 2 год.Бебето ќе биди девојче и многу е убаво.Инаку баба му од Четин ќе заврши во лудница и никој нема да ја посетува.Пак ќе си живеат сите во маалото нејзино :)
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Kako nema vtora sezona ja mislam deka gleav na youtube deka ima ima i kraj da ne snimile otposle?
   
 13. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Прочитав дека серијава имала слаба гледаност ја не знам дали сум нопаку ама мене серијава ми е врв најубава и сценарио и глумци и приказна десет пати би ја гледала зошо не е гледана баш штета
   
  На anichka94, Winter Lady и Orthophill им се допаѓа ова.
 14. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  5.772
  Пол:
  Женски
  Вкупно се 37 епизоди и завршува
   
 15. MissAlena

  MissAlena Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  1.351
  Пол:
  Женски
  Многу интересна серија , баш интересна приказна.
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.288
  Допаѓања:
  948
  Како ќе се дознае дека баба му на Четин наредила да ја убијат Асије?
   
 17. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Леле многу малку бе.Јас сакам 337 :sweat:;( каде ја гледате серијата на македонски или спрски ?
   
 18. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Последна епизода
   
  На MariFZF и BI-44 им се допаѓа ова.
 19. sweetbebi

  sweetbebi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  No na YouTube gi Ima site epizodi
  Kaj nas sigurno ke ja prekinat kako site Drugi serii . se do polovina gi ostavat pff
   
 20. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Ама со превод како да пишам да ми излезат ?