1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последен пат кога сте поминале цел ден без шминка

Дискусија во 'Лице' започната од Chocoholic, 15 декември 2011.

 1. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Насловот се кажува, кога последен пат сте го поминале целиот ден без грам шминка ?

  Кај мене тоа беше вчера, можеби затоа што не излегов од дома цел ден. :lol:
  Не се шминкам многу за преку ден, користам само маскара, па ми се случило и друг пат воопшто да не искористам шминка.

  Што е со вас? :)
   
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.309
  Пол:
  Женски
  Вторникот.
  Немав спиено цела ноќ претходно, и каснев, и бев уморна и не ми беше гајле како изгледам.
  После факултет го преспав остатокот од денот :D
   
 3. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  319
  Вчера, денес, секој ден без шминка.
   
 4. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Денес :)
  Дома сум цел ден, немав некои обврски освен тоа да го прошетам кутрето, така што немав потреба од шминка. И обично неделите ми поминуваат така бидејќи не излегувам, а и самата сакам да и дадам малку одмор на кожата.
   
 5. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  204
  И јас денес.
  Немав обврски и потреба да излегувам од дома, па го одморив малку лицево со обична маска од мед и маслиново масло.
   
 6. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.166
  Допаѓања:
  23.026
  Пол:
  Женски
  Денес дефинитивно, го одморав малце лицето, па не кладов ни маскара, иако то ми е навика. :)
   
 7. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  536
  Не еден ден , туку цели седум!
  Летоска бев со другарка ми (сами) на една недела во Грција.Одморов беше скроз непланиран и се спакував во рок од 15 минути.Кога стигнавме, констатирав дека несесерот со шминки го заборавив дома :(
  Инаку, се шминкам секојдневно.Не е тоа некоја нападна шминка,ама пудра,маскара и руменило имам секогаш.Тоа ми е секојдневен ритуал,исто како што секое сабајле мијам лице или заби.
  За мене е тоа почит кон самата себе и кон луѓето околу мене.
   
 8. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Од понеделникот па се до денес никаква шминка немав на мене :|
   
 9. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Последните 2 години. :^)
  Зарем е трагично одреден минимален период да се помине без шминка?
  Се шминкам по потреба, некогаш ни тогаш не се шминкам.
  Зависи по кој повод и како сум расположена.
  Никаков приоритет.
   
  На blackwave му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Пред повеќе од една недела :D но затоа па утре нема воопшто да ставам,ќе одмарам домче :)
   
 11. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Вчера, бидејќи бев цел ден дома.
   
 12. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Денеска :D
  Дома цел ден,така да шминка фри :wasntme:
   
 13. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Завчера (ако не го сметам денешниот ден). Се шминкам само во посебни прилики, кога излегувам и кога од досада ќе се шљакам :lol:
   
 14. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  Скоро секој ден. Многу ретко се шминкам, освен за вечерни излегувања
   
 15. astra20

  astra20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  42
  Од вчера па наредните две недели :) .По препорака на дерматологот :(
   
 16. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  426
  Па речиси секој ден :)
   
 17. hunny-bunny

  hunny-bunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  80
  Незнам кога последен пат се имам нашминкано бе.
  Шо да правам кога сум си природно многу убава :)
   
 18. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  Од неделата и денеска се немам шминкано само петок- сабота ставам шминка многу ретко и преку неделата а и тогаш ставам само маскара и ништо повеке а да и лабело ако се рачуна тоа во шминка ставам по десетина пати во денот :)
   
 19. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Не се сеќавам кога последен пат сум била без шминка.Ако не ставам барем основното-коректор, пудра и маскара, не искачам од дома.А минативе три месеца, едвај се свртев дома, така да, цело време сум со шминка на мене :lol:
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.632
  Допаѓања:
  80.764
  Пол:
  Женски
  Искрено, само во недела сум без шминка буквално цел ден, бидејќи не излегувам од дома (станувам касно, се маткам низ дома).
  Не можам и не сакам да се замислам без шминка - не дека патам од комплекси, ама благодарна сум што пудрата, коректорот и дискретното руменило му ја даваат свежината на моето лице, која очигледно ја немам, како резултат на мојата (не)наспиеност. :)
   
  На Cacy, daddys.princess и crazylady им се допаѓа ова.