1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

 1. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Кој е последниот филм што сте го гледале?

  Јас вчера го гледав It's complicated со Алек Болдвин, Мерил Стрип и Стив Мартин. Интересно филмче :D
   
  На elimkd, strelkata, babyblond и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Го гледав последно Божиќни чевли и да ви кажам сум се изнаплакала. Јеееееј!!!!!! конечно и јас да се расплачам на филм. И на мајка ми и го раскажував денеска, и таа само од слушање се расплака. Многу тажен филм. Кој не го има гледано, да го гледа, Ќе ви се измијат очите ;( :D :D
   
  На babaDara, elenkata20, Iva.-1998 и 9 други им се допаѓа ова.
 3. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Mммм ,,Orphan'' хорор-трилер нешто, многу добар филм треба да се види ;)
   
  На BejbiBlu, sikica7, ivanablazheska и 14 други им се допаѓа ова.
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.695
  Допаѓања:
  130.078
  Викендов гледав два: 27 фустани - романтична комедија со онаа типката што ја глуми Изи во Вовед во анатомија, лесно филмче, ама ми треба некое такво од време на време, а го гледав и Inside man - се работи за грабеж на банка, ама поиаку е од другите грабежи :D . Интересно филмче.
   
  На Iva.-1998, ivy531, Ninphadora и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  90
  веќе изгледано...

  баш вечерва ги гледав Echo и the time traveler's wive првиот е хорор онака среден а вториот е неможам да го дефинирам жарн
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 6. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  The Hangover!! Комедија што не се пропушта дефинитивно!! ;) :D
   
  На LittlePinky, odbojkarka, Ninphadora и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.878
  Допаѓања:
  198.180
  Пол:
  Женски
  2012... и ич не ми се бендиса :Down: :Down: :Down:
   
 8. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  if only - filmceto e mnooogu ubavo i zalno (placev dodeka go gledav) :(
   
  На elenkata20, N1ky, Marhia и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Amerikan Pie 8, Book of love
   
  На Mila.4311 и capri им се допаѓа ова.
 10. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Пинк Пантер со Стив Мартин и Бијонсе...Тапа филм...
   
  На Hipica, sarkazam и selly.gomez им се допаѓа ова.
 11. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  The cutting edge - 3-те делови се супер онака за опуштање, пред спиење :lol:
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Викер Парк - мн мн мн убав филм... убавини... снегче и мнооооогу љубов
   
  На Lady-PinkHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ма чисти глупости,ни мене за џабе ми го фалеа.
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.695
  Допаѓања:
  65.010
  Пол:
  Женски
  Jack со Робин Вилијамс и плачев на крајот. Стварно е прекрасен филмот и те тера да се подразмислиш за животот и како го живееш.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.878
  Допаѓања:
  198.180
  Пол:
  Женски
  Inglorious basterds.... топ филмче....Tarantino rules :up: :up: :up:
   
  На redheaded, Kasija и BoaVista им се допаѓа ова.
 16. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  St. Ange ништо посебно.
   
 17. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  И јас се сложувам со ова, без врска.
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Последно...Фејм...убавко филмче спакувано ко во кутивче :lol: Растур направив со деминутививе :lol:
   
  На Ninphadora и sarkazam им се допаѓа ова.
 19. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Симнав 10 филма ,
  ама имав време за 3 :?
  Wonderful World
  Serious Moonlight
  Its Complicated(овој беше одличен :mrgreen: се убив од смеење)
   
 20. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  последен филм што го гледав е џон такер мора да умре интересно филм4е вака за тинејџери :D
   
  На elenkata20, LittlePinky, Foreveryoung09 и 4 други им се допаѓа ова.