Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

 1. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Vicky Cristina Barcelona :lol:
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  Вечниот Так... фино филмче :up:
   
 3. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Сексот и Градот :up: :up: :up:
   
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  МАГЛА - одличен и поучен ХОРОР :lol: :lol: :lol:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 5. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  290
  Моментално сум навлечена на очајните домаќинки- 6 сезона :D
   
 6. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
 7. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  последен филм што го гледав е 2012
   
 8. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.650
  Допаѓања:
  33.907
  It' s complicated со Мерил Стрип и Алек Болдвин, многу е интересен и смешен :)
   
 9. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  94
  Последниот филм што го гледав е The White Ribbon(2009).Прекрасен германски филм воедно добтиник е и на награда на канскиот филмски фестивал.Погледнете го нема да зажалите сите оние коишто се љубители на некомерцијални филмови.Инаку има многу добри сегменти на животот на жените во тој период и нивната положба во опшеството.
  http://www.youtube.com/watch?v=BE_ByB2ocVk
  Ако не ви е проблем може да оставате траилер од секој филм што сте го гледале за да видиме на кратко за што станува збор.Поздрав
   
 10. LadyCroft

  LadyCroft Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  32
  The Holiday

  прекрасен, прекрасен, прекрасен филм :up:
   
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.391
  Пол:
  Женски
  Обожавам европска кинематографија, само уште да ми кажеш каде да го најдам филмов.
  Јас последно што гледав е македонски филм, Мис Стон , штета што на јутјуб нема никакво клипче за филмов.
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
 13. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  The Omen
  [​IMG]
  Нема линк од ју тјуб бидејќи ми е поминат нетот и не го отвара...
  Филмов е хорор ама не е толку страшен колку што е језив... Го имам гледано по одамна,ама денеска пак го гледав. :)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 14. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  1.722
  Пол:
  Женски
  The Blind Side
  Mи се допадна.Немав некои превисоки очекувања,но мислам дека е баш добро филмче и вреди да се гледа.
   
 15. Blackberry

  Blackberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  13
  Епа не е баш последен ама многу е добар Молњи -"Munje" српски е ама многу закон филм
  се изнасмеав :mrgreen:
   
  На MarchelineAmaru и firequeenn им се допаѓа ова.
 16. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  75
  Momentalno na A1 go gledam "Kakva vrska ima ljubovta so toa"
   
 17. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  290
  Паа вреди да се погледне, неколку корисни совети во врска со љубовта :)

  [youtube]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/0IeXqvFR6HI&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/0IeXqvFR6HI&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/youtube]
   
  На igreeneyes му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  13 гоинг он 30, по не знам кој пат и пак ми беше интересен :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 13on3006.jpg
   13on3006.jpg
   Големина на фајлот:
   47,8 KB
   Прегледи:
   153
  На elenkata20, MarchelineAmaru и firequeenn им се допаѓа ова.
 19. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Константин на А1 и ме стави во голема мисла :roll:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  LET IT BE - така мислам се викаше со танцување е :D :D :D мај фејворид кајнд оф муви