Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

 1. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  39
  You've got mail :) Интересно филмче...
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.391
  Пол:
  Женски
  Сега го гледав филмов, добар е ,во еден здив го изгледав, ни еднаш не го стопирав :D многу моменти ме изненадија и кој сака вакви филмови нека го гледа.
   
 3. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  1.763
  Пол:
  Женски
  Up in the air
  [​IMG]

  Не ме импресионира нешто посебно,онака ОК е.Значи не велам дека тотално е без врска,си има некоја поента и смисла,ама некако му фали динамика,неизвесност,премногу е тупаџиски за мој вкус.
   
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Вљубениот Шекспир, по сто и петти пат :D Едноставно не можам да одолеам, интересен мие!
   
 5. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  1.763
  Пол:
  Женски
  Mambo Kings
  [​IMG]
  Го начекав на телевизија,не дека не сум го гледала досега,ама мала бев тогаш не разбирав ништо. :)
  Инаку,впечатоци....нема потреба од зборови. :clap: :clap: :clap:
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  Минута во Њујорк со бличначките Олсен... по милионити пат, ама супер ми е за релаксација.
  [​IMG]
   
  На LadyN му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Pay it forward

  [youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/JvbgetKzrmA&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/JvbgetKzrmA&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]
  :clap: :clap: :clap: Прекрасен филм... крајот ме расплака вреди да се одвојат 2 часа за да се погледне
   
 8. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.255
  Денеска баш се мислев дали да го симнам или не, и не го симнав.. :?

  Ама штом викаш дека е интересен ќе го ставам на листа на чекање. :mrgreen: :mrgreen:
   
 9. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Бејби он Боард, ама не го догледав, вечер ке го догледам :lol:
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  Love Actually.... чуден.... ме бендиса :up: [​IMG]
   
 11. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Како да откачиш момче за 10 дена - по незнам кој пат го гледам веќе :D
   
  На dragan4eDR и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 12. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  33.929
  21 Грам. Потресна приказна е, но ништо посебно не ме дрмна интелектуално. :roll:
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  Килинг ми софтли... [​IMG]
   
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.599
  Допаѓања:
  132.926
  Пол:
  Женски
  Confessions of a shopaholic - ех ако беше сè толку едноставно :?:
   
 15. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  39
  10 things i hate about you :)
   
 16. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.255
  My Super Ex-Girlfriend. Го имав гледано до пола уште одамна, па сакав да знам како завршува и го гледав пак вчера. Не ми е нешто баш посебен. :|
   
 17. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  108
  heartink - odlicen bese!
   
 18. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  108
  Aa i da
  the curious case of benjamin button - super!
   
 19. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  Есен во Њу Јорк - прекрасен..
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  334
  Викендов имав филмски маратон :) Еве што се изгледав
  Vanila Sky
  Edge of darkness
  Moon
  Sweet November
  Сите ги прпорачувам ако не сте ги гледале да ги гледате. Moon и Edge of darkness се понови малку едниот 2009, а другиот 2010.
  А од сериите не ја прпуштам Биг бенг тиори :) Big bang Theory Вцера ја даваа 19 епизода од трета сезона и веќе ја има да се спушти :) Ќе си ја гледам вечер со момчето :)