1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

  1. hristinnnna

    hristinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    171
    [​IMG]
    Го гледав вчера и ептен ме погоди.
    Во филмов се работи за млад пар кој користи дроги, а за да успеат да се прехранат и да купат дрога девојката се заниимава со проституција и слични такви работи.Нема да откривам повеќе, стварно е трогателен и тажен филмот.
    Од мене оценка 8/10.
     
  2. Viktorii4e

    Viktorii4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    258
    само што го гледав Piranha 3Dhttps://www.facebook.com/Piranha3D?...on_ref_map=[]&fb_collection_id=46&ref=profile не да се исплашив.... не ми текува сега у вода да влезам..
    се работи за некакви риби пирани што јадат луѓе во вода,се појавиле пред многу години па се вратиле пак...
     
  3. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.780
    Допаѓања:
    11.482
    Пол:
    Женски

    Исто 10/10 , и Divergent http://onlinefilmovisaprevodom.com/dive ... 14-online/ овде го гледав, само што кочи, и постојано ја рефреширав страната додека го изгледам целосно, 2 часа трае но кај мене може едно 3 часа :tmi:

    10/10 да не објаснувам многу предобри се и двата филма, :!: и секој што планира да ги гледа нема да погреши.
     
    На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.705
    Допаѓања:
    24.313
    Пол:
    Женски
    Wolf Creek 2

    [​IMG]

    Спорев вистинска приказна за сериски убиец од Австралија - убиства познати како the backpacker murders.
    Брутален до максимум, изобилува со насилство... Освен тоа е напнат и неизвесен до самиот крај, толку ме напна што премотав прво да го видам крајот, за после раат да си го догледам...
    И, вториов дел е многу поинтересен од првиот, што не значи дека првиот дел беше лош...
     
    На Elissa и Glasna им се допаѓа ова.
  5. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    546
    Допаѓања:
    398
    Пол:
    Женски
    Дом Хемингвеј!
    Супер филм со Џад Ло, сега ко што сум спанка, таман ме раздрма и остави будна до крај

    9/10
     
  6. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.765
    Допаѓања:
    99.742
    Пол:
    Женски
    The Physician

    Младиот Роб се преправа во евреин за да се запише кај најпознната медреса за лекари во тоа време.
    Филмот ми го задржа вниманието,на моменти разнежнувајки ме,а на моменти ме тераше да го свртам погледот од некои сцени.
    Во секој случај необичен убав филм.
    8/10
     

    Прикачени фајлови:

  7. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    The Girl with the Dragon Tattoo (2011)

    [​IMG]

    Жарн: Крими драма

    Пред 40 години, шеснаесет годишната Хариет исчезнува од семејниот собир. Нејзиното тело никогаш не е пронајдено, но нејзиниот чичко е убеден дека е убиена и дека убиецот е член на неговото дисфункционално семејство. Покрај бројни истражувања во текот на изминатите години, го вработува Микаел да му помогне за да дознае што всушност се случило. Така, Микаел со помош на "асистентот" (да не откривам детали) навлегуваат во ужасните семејни тајни.

    Ретко гледам филмови од овој жарн, ама очигледно треба да почнам почесто. Одличен е!
    Од мене има 9.5/10.
     
    На Marossa и Mrs.Carter им се допаѓа ова.
  8. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.765
    Допаѓања:
    99.742
    Пол:
    Женски
    Finding Forrester

    Младиот Џамал отскокнува од својата околина со својата способност за пишување.Сосема случајно се спијателува со познатиот писател,кој му помага преку неговите, да си ги пронајде своите зборови.
    Топла приказна
    7/10
     

    Прикачени фајлови:

  9. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    Dream House.
    Хорор, повеќе мистерија. Доста интересен филм, задржува внимание и на моменти го помешува мозокот.
    Супер филм - препорачувам. 9,5 од 10.
     
  10. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    LOL:Laughing Out Loud
    [​IMG]
    Супер тинејџерско филмче,приказната ви е добро позната. :D
    9/10
     
  11. imorena

    imorena Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    436
    Допаѓања:
    3.290
    Пол:
    Женски
    The Machinist

    Чуден , мистериозен трилер. Човекот околу кој е центрирана целата приказна пати од инсомнија што придонесува за делирумот во кој се наоѓа - ја губи способноста да разликува што е реалност, а што не.
    Доста бавно се откриваат деталите и посебно убавата мрачна атмосфера допридонесуваат вниманието да го задржат до крај.
     

    Прикачени фајлови:

    • the machinist.jpg
      the machinist.jpg
      Големина на фајлот:
      55,6 KB
      Прегледи:
      258
  12. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.462
    Допаѓања:
    33.342
    Пол:
    Женски
    Разловечко востание-1876
    (јас тргнав по документарните :D)
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... cj3tgscRt8
    Под влијание на херцеговското востание, а под раководство на Димитар Поп-Ѓеоргиев Беровски и на неговиот дедо Поп Стојан од село Разловци, бил направен план за востание во областа Пијанец, Малеш, Струмичко, Кочанско, Петричко и Мелничко.
    Во текот на една недела востанието се разгорело, но со пристигнување на турската војска и башибозукот востанието било крваво задушено.

    Стар документарец но сепак ми се допадна ;)
     
    На Golden му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.301
    Допаѓања:
    22.579
    Пол:
    Женски
    Confessions of a Shopaholic
    Се раскажува за една девојка која е опседната со шопинг и заради тоа запаѓа во долгови. Барајќи работа во едно списание како новинар, таа успева да се издигне и секако нејзиниот шеф е еден фин дечко :)
    [​IMG]
     
  14. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.301
    Допаѓања:
    22.579
    Пол:
    Женски
    Tokarev
    Кога сметките од минатото се неизрамнети се доаѓа во обратен тек. По убиството на ќерката, (Николас Кејџ) со своите двајца пријатели се впушта пресметка со руската мафија. Но работите не се така како што изгледаат.
    [​IMG]
     
  15. jjoovvaannaa

    jjoovvaannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Endless love :inlove: :inlove: длого го чекав филмчево и се исплати :$ . Од мене 9\10 :rofl: :rofl:
     
    На peperutka20 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603

    Последен изгледан филм и кај мене, само сто јас не сум импресионирана усте малку па иЧ. Предолг, предолги сцени, тотално безпотребна појавата на Бред Пит. Лупита ми е преубава инаку.
    За оскарите, според мене The Help ги заслузува повеке од овој филм, и тоа многу повеке.
     
  17. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.416
    Пол:
    Женски
    Како прво се извинувам ама навистина не сум добра во критики за филмови. :D

    In Her Shoes
    [​IMG]
    Многу долг филм со развлечени настани и многу досаден. 2 Часа со гледав, фала богу некако издржав, ама едвај чекав да заврши.
    Straight-laced Rose breaks off relations with her party girl sister, Maggie, over an indiscretion involving Rose's boyfriend. The chilly atmosphere is broken with the arrival of Ella, the grandmother neither sister knew existed.
    4/10
    Just my luck
    [​IMG]
    Интересен филм, смешни сцени, не ми беше досаден воопште.
    8/10
     
  18. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.733
    Допаѓања:
    3.510
    Пол:
    Женски
    Sleepover(2004)
    [​IMG]

    Старно но интересно тинејџерско филмче.Одамна му се токмев да го гледам и конечно :D . И да ви кажам право се исплати потрошеното време.Им го препорачувам на сите девојки што се на моја возраст (13,14,15 год) .Многу ќе ви се допадне особено ако го завршувате основното образование
    9/10
     
  19. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    4.431
    Допаѓања:
    23.994
    Пол:
    Машки
    Исто и мене ми е последно изгледан овој, и премногу ми се допадна, не знам каква маана имаш во филмот?
     
  20. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Shame
    [​IMG]
    Филмов има доста солидна оцена на имдб. Знаев за каков вид на филм се работи, филм со многу голотии, секс, појава на Мајкл питол гол(малку плакнење очи) и слично. Очекував нешто слично на Love and Other Drugs, ама оваа приказна ми беше малку помлака и по споро се движеа настаните. Сепак имаше некој ефект филмов, побуди одредени емоции. Се работи за сексуален зависник на кој животот ќе му се смени после доаѓањето на неговата сестра на посета. Не е лош.
    Мајкл, мажиште, премногу ми е згоден и харизматичен.
    6.8/10
     
    На Hipster и BlackSwan5 им се допаѓа ова.