Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

 1. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  пследен што го гледав е Фајнал дестинејшн 4ката, а пред некој ден го гледав Мамурлак, прогласен е за најдобра комедија во 2009, кој не го гледал нека го гледа, супер е.. на интернет може да го најдете како Hangover
   
 2. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  239
  Мамурлак е урнебесна комедија :rofl: Јас последно нешто што гледав беше A walk to remember по илјадити пат и пак ќе си го гледам :) Сега сакам да си ги земам When in rome, Dear John и Valentines day романтични комедии ;) Поззз
   
 3. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.255
  Made of Honor...Ок филмче.. :)
   
 4. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  334
  Kiss kiss Bang Bang
  The book of Eli
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  About Adam - не ме фасцинираше. Мразам кога крајот е замрсен така глупаво.
  [​IMG]
   
 6. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.478
  Деновиве гледав неколку комедии. Е сега со наслови сум слаба, ама ај ќе се обидам:
  Бин - мистер Бин кога оди во америка, не ме фасцинира, не сакам многу таков хумор.
  Запознајте го Дејв - Со Еди Марфи, интересна комедија, ептен одмара мозок :D
  Пинк Пантер 2 - ист како сите други филмови со Стив Мартин :D
   
 7. Mjauu

  Mjauu Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  56
  Shutter island.Мистерија со Leonardo Di Caprio филм и пол : :rock:
   
 8. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  вечер ке гледаме некој со дечко ми, не знам точно кој, ама ја навивам за еден со Хилари Даф :)
  ке ви пишам утре пак :rofl:
   
 9. Marissa24

  Marissa24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  10
  Paa jas go gledav posleden onoj Bride Wars so Kate Hudson i Anne Hathaway i super e filmcheto nema sho :D
   
 10. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  последен филм што го гледав беше Bring it on, She's a men и двата ми беа интересни :)
   
  На elenkata20 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  29
  The Bounty Hunter, со џенифер анистон и џерарт батлер :) ново филмче гледајте го ;)
   
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.501
  From Paris with love - акција со john travolta, пааа не беше така лош, сум гледала и далеку помизерни.

  Sherlock Holmes e одличен!!! :y:

  Shutter Island и Lovely Bones....

  ако ви се гледаат документарци ги препорачувам Religulous и Zeitgeist!
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Цртан Филм
   

  Прикачени фајлови:

 14. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Грета со Хилару Даф 8)
   
 15. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  334
  The holiday
  Интересна, лесна тематика, има убави моменти...Се на се женски филм, убав за гледање :)
   

  Прикачени фајлови:

 16. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Ке си го купам за вечер :rofl:
   
 17. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  334
  Супер :) По можност викни си го машкиот пријател :D Поубаво е во друштво :y:
   
 18. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  и јас си го гледав овој и ептен е јак се изнасмеав :)
   
 19. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  тоа обавезно, јас со него си гледам филмови... ке пишам утре дали бил добар :rofl:
   
 20. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Сега ми заврши Pretty Women...класика :l: