1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

  1. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    MV5BMTY4MTUxMjQ5OV5BMl5BanBnXkFtZTcwNTUyMzg5Ng@@._V1_.jpg

    Mission Impossible: Ghost Protocol

    Том Круз предобар е у филмовиве. Има добра акција и хемијата помеѓу актерите е супер.
    Оценка: 10/10

    ММФ е затворен кога е вмешан во бомбардирањето на Кремлин, предизвикувајќи Итан Хант и неговиот нов тим да станат непријатели за да го исчистат името на нивната организација.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    P_HO00005767.jpg

    Bad Times At The El Royale

    Филмот на почетокот многу ми се допадна, ама крајот се разочарав. На приказната и недостасуваше нешто на крајот.
    Оценка: 9/10

    Ел Ројал е хотел кој се наоѓа на границата помеѓу Калифорнија и Невада. Набрзо станува бојно поле, кога седумте странци - свештеник, пејачка, патнички продавач, две сестри, менаџерот и мистериозниот Били Ли - се спојуваат за судбоносна ноќ за искупување пред да тргне наопаку.

    fantastic_beasts_the_crimes_of_grindelwald_ver29_xlg.jpg

    Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelward

    Конечно го гледав филмов! Одличен беше. J.K Rowlings како и секогаш знае да изненади со маггичниот свет.
    Оценка: 10/10

    Во обид да ги спречи плановите на Гринделвалд да ги подигне волшебниците за чисто крв да владеат над сите не-магични суштества, Албус Дамблдор го запознава својот поранешен студент Њут Скаммандер, кој се согласува да им помогне, не се свесни за опасностите што лежат напред.
     
  3. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    p11991_v_v8_aa.jpg

    Back To The Future II

    Филмов е стар и многу доста слушам дека го гледале и у план ми беше. Многу интересен и акција.
    Оценка: 8/10

    По посетата на 2015 година, Марти Мекфи мора да ја повтори својата посета до 1955 година за да ги спречи катастрофалните промени до 1985 ... без да се меша со неговото прво патување.
     
    На WildMk и Elen4e_sonce им се допаѓа ова.
  4. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Аквамен во кино го гледав. Со Џејсон Момоа.
    Лесен филм, ништо посебно. Очекував повеќе.
     
  5. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    A Simple Favor
    [​IMG]

    Кога ќе го гледаш Gone Girl, па ќе си легнеш и го сонуваш филмот во некоја поразлична фантазиска верзија и сонот решаваш да го преточиш во филм. Ова е резултатот.
    Два месеци чекав да излезе со добра снимка и очекував многу повеќе со оглед на рејтингот што го имаше и Блејк со Ана во главните улоги. Најпрво, филмов имаше премногу работи во него, буквално премногу. Втора работа, не сфатив која беше целата поента. Трето, зошто глумата ми делуваше ептен без врска? Мислам дека актерките се утнати скроз, иако и двете се глумици кои ги сакам. Како и да е, не знам што да кажам. На последната сцена бев: Втф? Што беше ова? Комедија, мистерија, трагедија?
     
    На X.X и LitttleRNBPrincess им се допаѓа ова.
  6. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Од многу препреки што имав дури сега го изгледав The Nun 2018 и се разочарав. Како љубител на хорор филмови и по тоа што го прецениле бев баш возбудена, и тоа “не го гледајте сами” дефинитивно би го превела како гледајте го со тие што се плашат. Очекував повеќе страшни случки ама не испаднаа воопшто. Се на се разочарувачки според мене.
     
  7. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Second Act
    Вчера го гледав на кино, лабав филм во кој Лопез е жена на која и се случува пресврт во животот и станува успешна жена. На почеток беше супер ама некако затупи до крај.
    [​IMG]

    The Princess Switch
    Истата глумица од филмот со Џенифер Лопез сега во улога на девојка која оди на натпревар за правење торти и слатки и налетува на нејзина двојничка, па случајно ќе го запознае и принцот. Интересно лабаво филмче.
    [​IMG]

    Night School
    Хард во улога на нереализиран човек кој нема завршено ни средно школо, па мора да оди во вечерно училиште за да добие работа. Мене ми беше малку безвеза.
    [​IMG]
     
    На LiliBoz, LitttleRNBPrincess и Thallia им се допаѓа ова.
  8. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    p9047413_v_v8_ac.jpg

    Step Up: Revolution

    Не е толку добар како првите два дела, но интересен е и многу сакам вакви филмови со играње.
    Оценка: 8/10

    Емили пристигнува во Мајами за да стане професионална танчерка. Таа има љубовна искра со Шон, лидер на танцувачка екипа чие соседство е загрозено од плановите за развој на таткото на Емили.
     
  9. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    [​IMG]


    Значи на 99% од што не заслужуваат 10ка им даваш 10ки а едиствениот што заслужува 10ка ти му даваш 8/10??

    WHAT THE FUCK??!??!?!


    Birdbox

    [​IMG]
    6/10

    Филмов е ок. За тепање време е супер, не знам зашто го ставиле хорор , нема ни х од хорор, нит гледаш чудовишта , нит нешто има посебно страшни работи , освен неколку дувања на ветерот..
    Приказната е, ако сте го гледале The happening со Mark Wahlberg , каде што овие дишат посебен воздух или што и да е и се самоубиваат, епа иста приказна само тука е со гледање а не дишење...
    А и Сандра Булок си го прави своето, барем нема да ви биде досадно, John Malkovich исто си гази, ама тој кога па не газел.
    Не ви претпорачувам да го гледате у кино , бидејќи не е толку посебно да се фрлаат пари на него...али дома на нетфликс и чил може.
     
    На Someonespecial, *Ench@nted*, kravce и 7 други им се допаѓа ова.
  10. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    Па сега тоа си е мое мислење :D
     
  11. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.692
    Пол:
    Женски
    Nymphomaniac Vol:2
    Не откривам спојлери, а и заплеткано е дејството.Во главно се збори за жена која е нимфоманка и последиците од тоа.
    10/10
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  12. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Војник кој го загубил својот живот во битката во Кандахар го употребуваат во научен проект се со цел да спречи терористички напад во воз во Чикаго. 9/10

    f1WDoLJ.jpg
     
    На Oneo и WildMk им се допаѓа ова.
  13. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    Dsdlbj3U4AAJoO7.jpg

    Aquaman

    Филмов интересен беше само што too much акција имаше скоро секоја сцена ама супер беше.
    Оценка: 9/10

    Артур Кари дознава дека е наследник на подводното царство на Атлантида, и мора да направи чекор напред да го води својот народ и да биде херој во светот.
     
    На Alishan30 и Yipman2 им се допаѓа ова.
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Првиот го имаш гледано? Да ми споредиш?
    Мене ми беше ептен тежок за гледање, одвај го изгледав...
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.692
    Пол:
    Женски
    Првиот го немам гледано.
    Читав спојлери
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Mission: Impossible – Fallout
    [​IMG]

    Ако гледате прича 4/10.
    Ако гледате акции , газење и остало , 7/10

    Филмот е , Том круз гази и прави невозможни акции кои им пркосат на законите на физиката, ви претпорачувам да го гледате и во кино, барем не е досаден ,има доста дешавки
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски

    Ке може некој торент да ми прати од филмов?
     
  18. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Summer of '84(2018 )
    [​IMG]
    Деновиве се изнагледав филмови, ама овој морав да го прокоментирам. Дејствието се одвива во 80-тите, има многу stranger things и Stephen King vibes, па ако сте фан на хорор/мистерии/трилери кои се одвиваат во тој период please watch it. За време на летниот распуст, група на тинејџери пробуваат да ја решат мистеријата зад низа убиства. Мислат дека нивниот комшија, полицаец, е серискиот убиец кој се крие зад убиствата. И почнуваат да го следат. Мене секој момент од филмов ми беше интересен, навистина задржува внимание, приказната не е ништо ново, ама мене ми се допадна реализацијата. Крајот, tho, e многу, многу мрачен. 8/10
     
    На 1209 и LadyC им се допаѓа ова.
  19. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Mission impossible - Поради тоа што е снимен во Париз се решив да го гледам. Филмот како и сите други делови, малку научна фантастика при акциите ама забавно е направено и тоа.
    [​IMG]

    The house with a clock in the walls
    Интересна приказна за магионичарите кои некогаш биде заедно на сцена но сега останува само едниот кој треба да ја разреши мистеријата и маѓијата оставена од неговиот партнер. Овде се вмешува и внукот кој доаѓа да живее во куќата. Џек Блек како и секогаш е добар глумец.

    [​IMG]
     
    На LitttleRNBPrincess му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    p14726936_v_v8_aa.jpg

    Dismissed

    Не беше нешто посебен како што очекував, некако многу едноставен беше.
    Оценка: 6/10

    Оптимистички наставник се води по застрашувачки дезориентирачки пат од студент кој е очаен да добие А.