Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

 1. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.821
  Допаѓања:
  28.853
  Пол:
  Женски
  4E2E22D1-8489-48EE-9267-E5F98AB62E35.jpeg
  Гледав една емисија за мода каде баш го коментираа стилот на Шерон Стоун во една сцена од филмот, така и ми текна дека оваа класика сум го испуштила.

  Во филмот опишан е животот на Ајс кој работи како експерт во казино во Лас Вегас, но каде што е коцкањето, таму е и мафијата. Благодаренине на неговата способност, заработува милиони, но на приватен план не е ни малку успешен.

  Ремек дело на Мартин Скорсезе

  10/10
   
  На Herrera, adventurous и boomsleng им се допаѓа ова.
 2. asdas

  asdas Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  316
  Како може еден филм да биде реална и објективна слика за цела една држава? Зошто гледате така на работите? Саше Политико така размислува.
   
  На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Berguzar

  Berguzar Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  3.112
  44B8FEB5-5C3B-4A62-AD33-5A6CA7F8DB8F.jpeg
  Млада мајка заедно со своите 4 деца се преселува во голема куќа, а како ќираџија доаѓа млад црнец.
  Наскоро забременува од него а нејзините деца одат да живеат со татко им. Во филмот понатака е прикажано како живеат и се снаоѓаат, но доаѓа Втората светска војна и се она што таа го носи.
  Филмот е по вистински случај и на мене лично многу ми се допадна, го препорачувам.
  9/10
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 9Queen8

  9Queen8 Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  joker.jpg

  Артур е личност со ментални пореметувања.Тој пие лекови против неговата болест и живее со својата мајка.Артур одсекогаш сакал да стане успешен комичар,и најголеем фан е на ТВ водителот Франклин.
  6/10
   
  На elimkd и boomsleng им се допаѓа ова.
 5. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.404
  Допаѓања:
  21.739
  Last Christmas
  Едно смеејство од поранешна Југославија се сели во Англија. Емилија Кларк е ќерката која постојано оди на аудиции за пеење но безуспешно, еден ден сретнува еден дечко кој ќе го промени нејзиниот карактер засекогаш. Многу убав филм а глумецот го сакамм...
  [​IMG]

  Aladdin
  Приказните кои ги снима Дизни се секогаш прекрасни. Убава бајка испреплетена со хуморот на Вил Смит.
  6139732.jpg
   
 6. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  35.729
  Пол:
  Машки
  To All the Boys: P.S. I Still Love You
  [​IMG]
  Искрено, не бев нешто многу возбуден кога видов дека ќе има продолжение на To All the Boys I've Loved Before, бидејќи филмот ми немаше оставено некој долготраен впечаток, само се сеќавам дека ми беше cute. Не планирав да го гледам сѐ до пред две недели додека не излезе песната на Марина за филмот.
  Јас сум од оние луѓе кои ги гледаат сите филмови каде што омилените пејачки имаат удел во soundtrack-от. :lol:

  Филмот не е дека не ми се допадна, но ми беше досаден. Не ми текнува на првиот дел, ама овој не да беше лимонада, туку сируп за растворање во вода.
  Ноа толку пресмотан во улогата, толку фејк и без емоции, а сепак толку cute со Лана. Би си ги земал дома ко миленичиња да ги чувам.
  Приказната скроз без некоја поента, не знам ни деца од пред тинејџерска возраст дали би ги купила.
  Како и да е, ако имате вишок саат и пол, зошто да не?
   
  На lola55, Mishela и ku4ence им се допаѓа ова.
 7. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  35.729
  Пол:
  Машки
  Charlie's Angels
  [​IMG]

  Кога видов дека ќе има трет дел на Charlie's Angels, со Кристен во главна улога, сфатив дека таа е комбинацијата за која не знаев дека ми е неопходна. :lol:
  Не сум голем фан на акции, но првите два дела од филмот ги обожавам.
  За третиов дел немав големи очекувања, бидејќи секогаш кога се прави продолжение по 20 години, не може да биде ни приближно до стандардот. Плус, кога излезе филмот, критиките и оценките беа прилично ниски, што уште толку ми ја намалија возбудата околу најновиов дел.

  Well, искрено мене воопшто не ми беше лош. Глумата на сите три девојки беше солидна. Приказната исто така ми беше океј. Далеку дека е маестрален филм, но не се ни првите два.
  Е сега, вајбот секако не е ист бидејќи три badass женски ликови во главна улога, во почетокот на 2000 и сега е сосема различно доживување. Тоа е и брендот на првите два филма. Ако тогаш не биле сите три убави, згодни, секси жени, филмот би бил flop. Така да, thumbs up за diversity, бидејќи баш вака изгледаат ангелите на денешницата.
   
  На Herrera, Feminka22, adventurous и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  1.452
  Пол:
  Машки
  После 15 минути го исклучив. :rofl:
   
 9. adventurous

  adventurous Активен член

  Се зачлени на:
  3 март 2020
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  Miss Sloane(2016)
  sloane.jpg
  Драма, трилер кој ја прикажува кариерата на една од најуспешните лобистки за влијанието на сенаторите за изгласување на закон според кој пред да се даде дозвола за легално поседување оружје да треба да се провери минатото на корисникот.
  Напнат филм со неочекуван пресврт.
  Мојата оценка е 11/10.
  Не зажалив што избрав да го изгледам вечерва:)
   
  Последна измена: 5 март 2020
  На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.350
  Допаѓања:
  21.540
  Пол:
  Женски
  A Smile Like Yours (1997)
  p19841_v_v8_aa.jpg

  Џенифер и Даниел одлучуваат да почнат со обиди да добијат дете. По неколкуте неуспешни обиди да добијат дете по природен пат, се обидуваат со ин витро. Но, и тоа е безуспешно. Разочарани од исходите доаѓа до оладување на нивниот однос, особено кога ќе се појави згодната колешка на Даниел, Линдзи.

  Интересно филмче. Мило ми е што нивниот брак не заврши со развод и покрај неуспешните обиди за дете. На крај, сепак, ќе успеат во намерата и ќе добијат тројка.

  Филмов има добиено негативни критики. Моја оценка 8/10.
   
  На Thallia му/ѝ се допаѓа ова.
 11. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.362
  Допаѓања:
  12.116
  Се топ, ама не мораше да го кажеш и крајот на филмот.
  Сега која е поентата да го гледаме :D
   
  На bebaa, Anna.Phoenix и SummerGirl им се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.350
  Допаѓања:
  21.540
  Пол:
  Женски
  Ќе видиш колку ќе се мачат. И на кој начин ќе ја добијат тројката.
   
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.881
  Допаѓања:
  73.476
  Пол:
  Женски
  Без разлика, спојлер е спојлер и забранети се спојлери во темава. Си можела да го ставиш тој дел во спојлер, со напомена дека открива дел од содржината.
  Редактирај си го мислењето, стави ја реченицата во спојлер затоа што стварно не е фер за тие што сакаат да го гледаат филмот.
   
  На 1209, bebaa и Thallia им се допаѓа ова.
 14. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.847
  Допаѓања:
  23.131
  [​IMG]
  6,5/10

  Филмов е доста забавен и ок за гледање еднаш, се гледа дека Јим Кери го носи на плеќи целиот филм и баш му е забавно додека го прави тоа, фактички Ејс вентура само наместо со животни со роботи е....
  Се работи во кратки црти, Соник трча наоколу, Џим Кери го брка, и има уште двајца ликови кои се небитни реално, има комедија има акција , све по малце.
   
 15. мацка64

  мацка64 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2018
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Се извинувам ако прашањето не е за тука, несретнав соодветна тема, ме интересира каде гледате филмови, серии, јас гледам на попкорн, но многу кочи, дали има некоја друга подобра бесплатна апликација,со поголем избор?
   
 16. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  1.452
  Пол:
  Машки
  Јас на HBO
   
 17. мацка64

  мацка64 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2018
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  На ТВ? Или имаат апликација некоја?
   
 18. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  8.171
  Пол:
  Машки
  Ако не сакаш да симињаш од торент, што е најубава опција, тогаш Коди.
  Можеш да го инсталираш бејзикли на секој уред, од Windows PC до Андроид, смарт телевизор, до Firestick итн итн.
  Малку може да ти се види комплицирано, ама во зависност на кој уред сакаш да го инсталираш, од различен извор го симињаш. Инсталацијата (заедно со адд-они како Егзодус) е слична и има веќе туторијали на интернет и пред се на Јутјуб.

  Ако заглавиш некаде и не може да се снајдеш, пиши, ќе помогнам.
   
 19. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  1.452
  Пол:
  Машки
  И двете.
   
  На мацка64 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.847
  Допаѓања:
  23.131
  1917

  [​IMG]

  5.5/10

  Реално филмов не е нешто посебно, никакво вложување во карактерите, тој едниот кога го убија не ни беше нешто шок или па да ти падне жал, едноставен филм , од точка А до точка Б, со тепање бомби и пукање успат. За кино не, дома вреди да се погледне еднаш.
  Има кул ефекти и приказот е поразличен него обичен воен филм, али тоа е тоа. Друго е све да помине време.