Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

 1. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  1.195
  Пол:
  Женски
  Некоја добра мистерија?
   
 2. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  1.970
  Пол:
  Женски
  The Loft.
   
  На Elen4e_sonce, Amelia, Shalitra и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  588
  Допаѓања:
  5.538
  The Usual Suspects
  Gone Girl
   
 4. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.234
  Допаѓања:
  17.963
  Пол:
  Женски
  Bad boys for life
  10/10
  Маркус и Мајкл за последен пат во акција.Човекот кој го напаѓа Маркус и пробува да го повреди на сите можни начини е всушност...
  Видете си сами :D

  -кај да ги гледам вториот и третиот дел од Charlie’s Angels? По можност со превод.
  @Ketchup
   
 5. Rainman

  Rainman Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Машки
  The Mothman prophecies
   
  На WildMk и DevilGirl212 им се допаѓа ова.
 6. @ster@

  @ster@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  2.977
  Пол:
  Женски
  Blast from the Past (1999)
  10/10
  Идеален е за време на карантинов.
  Дечко по 35 години карантин излегува од засолништето и запознава девојка.
  movieposter.webp.jpg
   
  На rokmibejbi и WildMk им се допаѓа ова.
 7. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.889
  Допаѓања:
  23.691
  Bad boys for life
  [​IMG]

  7.5/10

  Одличен акционен филм, баш ми се допадна, се работи за двајца полицајци што бркаат лоши дрогираши и вештерка, има доза на хумор, доза на акции, и убаво е да се види дуото да се врати со уште еден вајда последен филм, прича нема нешто посебно, али па нема да ви стане досаден филмов, се на се претпорачувам да си го гледате ако не сте го гледале до сега.
   
  На emiliana, flawless_ и boomsleng им се допаѓа ова.
 8. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.794
  Допаѓања:
  36.547
  Пол:
  Машки
  Harley Quinn: Birds of Prey
  [​IMG]
  Јас сум од оние луѓе што никогаш не прочитале стрип во животот, а не сум ни фан на филмови со суперхерои, така да не знам колку сум компатибилен да кажам лош збор за нив.
  Кога излезе Suicide Squad, имаше многу коментари дека е еден од најлошите филмови од овој тип, но мене искрено ми се допадна. Мислам, огромен буџет, добар саундтрак и Марго Роби во него, колку лошо може да биде ако првпат гледаш такво нешто? :lol:
  Кога веќе ја спомнав, и да е филмот лош, улогата на Марго е одлична. Мислам дека повеќе се израдував за продолжениево кога разбрав дека фокусот ќе биде на Харли. И не ме разочара, дури подобра од минатиот дел. Цел филм ја гледам и сум ко, има ли улога во која не може да се снајде?
  Општо филмот, не е my cup of tea, ама не може да ти се здосади кога на секои пет минути даваат песни кои и во сон да те разбудат ќе ги знаеш со оглед на тоа што си ги преслушал во изминатите два месеци.
   
  На Blue.Sky и Juicy им се допаѓа ова.
 9. Bojana890

  Bojana890 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски

  [​IMG]
   
  На LiliBoz, Elen4e_sonce, Regina.Phalange и 9 други им се допаѓа ова.
 10. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  4.275
  Пол:
  Женски
  Леле алал да ти е! Филмов 15 години го барав жими се.:hug:
   
  На @ster@ му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  1.195
  Пол:
  Женски
  Овај го имам гледано,преедобар ее :inlove:
   
  На Bela Vela и T.e.d.d.y им се допаѓа ова.
 12. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.441
  Допаѓања:
  20.289
  Пол:
  Женски
  E4CFEB41-93DF-4E91-A882-949F36408356.jpeg

  За време на божиќните празници еден непознат човек почнува да ги следи 4те студентки. Тој почнува да и испраќа заканувачки пораки, а тие се обидуваат да откријат кој стои позади тоа. Тие не се свесни што ги очекува.

  Оценка 10/10
   
  На sikica7 и joy1 им се допаѓа ова.
 13. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.381
  Допаѓања:
  29.504
  Пол:
  Женски
  Tubi
   
 14. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.097
  Допаѓања:
  850
  Кажете добар филм, за овој период, само да не е некоја научна фантастика или хорор?
   
 15. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  1.970
  Пол:
  Женски
  What happened to Monday, One day, Murder on the Orient express.
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 16. @ster@

  @ster@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  2.977
  Пол:
  Женски
  La Belle et la Bête (2014)
  9/10
  Beauty-and-the-beast-poster-2014.png
  Романтична фантазија базирана врз познатата бајката за '' Убавицата и ѕверот ''. Занимлива екранизација на веќе позната приказна. Започнува како мајката на дечињата им раскажува приказна, а завршува со крајна сцена поврзана со почетокот на филмот.
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.097
  Допаѓања:
  850
  Ги имам гледано, освен One day, фала во секој случај. Добродојдени се и други предлози може во тој стил ми се допаѓаат
   
 18. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  1.970
  Пол:
  Женски
  Get Out, Memento
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.441
  Допаѓања:
  20.289
  Пол:
  Женски
  9B908E66-953B-42FD-9D26-7B610221FD30.jpeg

  Грејс е млада девојка која што сака да студира ама нема доволно финансии за тоа. Нејзината мајка е премногу себична и само вложува во нејзината помлада ќерка. Грејс се запознава со Дориан и тие започнуваат свој бизнис за таа да собере доволно пари.

  Оценка 10/10
   
  На rokmibejbi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.441
  Допаѓања:
  20.289
  Пол:
  Женски
  6EA98137-A8BF-4DFA-8CBE-F6FE462DD1D8.jpeg

  Сара е една социјално изолирана девојка што работи во дуќан за текстил. Слободното време го поминува со гледање на натприродни криминални серии и таа секогаш оди во посета на коњите. Таа доживува надреални соништа кои што ќе и го превртат животот наопаку.

  Оценка 10/8
   
  На LiliBoz и 1209 им се допаѓа ова.