Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

 1. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.409
  Допаѓања:
  21.754
  The Boy Првиот дел подобар е и понапнат, и вториот не е лош.

  Bad boys - Уште една авантура на старата екипа, во Мајами. Овие двајцата и после толку години се одлична комбинација, чиста 10 ка
  [​IMG]

  Сега му дојде ред и на Angel has fallen, предобра акција.
   
  На emiliana и Thallia им се допаѓа ова.
 2. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  7.785
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  За филмов не гледав ни трејлер, бидејќи самиот наслов ме потсети на книгата и решив да го гледам.
  5 пати плачев и 5 пати се изнасмеав. *Бак имаше повеќе facial expressions него ли Lion King.:wasntme:
  Инаку се работи за кучето Бак кое го грабнуваат од неговиот дом и го носат во Алјаска. Таму го наоѓа поштарот кој го носи во неговиот дом и заедно со другите кучиња секој ден влечат санка за да ги донесат писмата во малото село.
  После некое време поштарот го повикуваат во градот и ги остава кучињата во селото. Таму ги наоѓаат 3ца луѓе кои ќе ги мачат кучињата за да ги однесат до златото, за кое има верување дека се наоѓа длабоко во планините.
  Џон го спасува само Бак и му предлага да одат негде многу далеку во планината бидејќи тоа го сакал неговиот син со кој не се гледа повеќе. Наоѓаат колиба и во меѓувреме Бак си го пронајде местото каде што навистина припаѓа.

  Препреубава природа, Алјаска ми е навистина најубава земја.:l:
  10/10
   
  На Snow-Star, dayla и Thallia им се допаѓа ова.
 3. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  19.214
  Пол:
  Женски
  B82EF381-BBC9-4B1B-9B02-24968D6BBC39.jpeg

  Емили е 16 годишна тинејџерка и таа се занимава со скокање на јаже. Таа има натпревар во скокање на јаже ама нејзината цела фамилија заборава да дојде на натпреварот. Емили е лута на сите и решава работите да ги превземе во свои раце.

  Оценка 7/10
   
 4. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.064
  Допаѓања:
  14.008
  I STILL BELIEVE ( 2020 )
  [​IMG]
  Филмот е базиран на вистинска приказна за младиот пејач на христијански песни Jeremy Camp,
  Моќна приказна за вербата во Бога, филм за радост и тага, љубов, верба и сомнеж, надеж и безнадежност.
   
 5. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.104
  Пол:
  Женски
  Ако го спушти, ќе можеш да кажеш од каде?
   
 6. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  19.214
  Пол:
  Женски
  Јас го гледав на filmovi.eu
   
  На DevilGirl212 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.740
  [​IMG]

  84 Charing Cross Road
  Прекрасен. Писателка од Њујорк и книжар од Лондон си разменуваат писма преку што гледаме како се развиваат нивните животи. Немав некои големи очекувања, иако Ентони Хопкинс и Анне Банкрофт ама ме воодушеви. Толку е мек и пријатен, токму она што ми требаше. Плус боите на филмови од 80тите и 90тите ми се слаба точка, визуелно уживање.

  Оценка: 8.5/10
   
  На elimkd и Mishela им се допаѓа ова.
 8. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  19.214
  Пол:
  Женски
  17302A5B-C18D-468B-9DDB-5868E4FBE000.jpeg

  Aли е мајка на 8 годишно дете. Таа нејзиниот син и нејзиното момче живеат нестабилен живот. Тие немаат куќа и принудени се да живеат по мотелски соби. Али секој ден се надева дека се ќе биде во ред, но тоа не изгледа баш така.

  Оценка 6/10
   
 9. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.064
  Допаѓања:
  14.008
  THE INVISIBLE MAN (2020)
  [​IMG]
  Кога насилниот сопруг на Сесилија извршува самоубиство и цело богатство и го остава неа, таа почнува да се сомнева дека неговата смрт е всушност измама. Таа ќе биде упорна да докаже дека не е луда и дека е прогонувана од некој кој не може да го види.
  6/10
   
 10. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  19.214
  Пол:
  Женски
  091509B0-75FF-45CA-BFF1-27104F46CFF2.jpeg
  Сем е надзорник во еден летен камп. Една вечер тој се наоѓа во шумата и се обидува да се скрие од убиец. Тој оди во една запуштена куќа и од таму и се јавува на неговата другарка за помош. Сем не е свесен што ќе откријат заедно со неговата пријателка.

  Оценка 6/10

  890BE6C1-0109-4BA0-B82B-00F1C5528400.jpeg

  Рејф е тинејџер и тој се занимава со уметност. Тој започнува да оди во ново училиште. Уште на првиот училишен ден тој има проблеми со директорот. Тој му ја уништува неговота тетратка за скицирање. Рејф сака да се одмазди за тоа.

  Оценка 7/10
   
 11. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  The loft. Петорица другари земаат стан за повремено да се гледаат со партнерките. Но се случува самоубиство во станот, кое е убиство.
  За лажното пријателство, злобата, високата елитна класа.
  Одличен филм. Препорачувам за гледање.
   
  На elimkd, Amelia и Thallia им се допаѓа ова.
 12. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  2.839
  Пол:
  Женски
  upload_2020-4-12_14-12-23.jpeg Слушнав добри критики па решив да го гледам. Се работи за жена што пробува да побегне и надмудри нејзиниот сопруг што ја контролира и малтретира.
  8.5/10 од мене.
   
 13. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  19.214
  Пол:
  Женски
  B4120719-1D50-4130-BFF9-0DB495B87D43.jpeg

  Лили и Аманда се поранешни другарки. После толку години тие повторно стапуваат во контакт. Тие се многу различни. Аманда воопшто не го сака очувот на Лили и таа сака да пронајде начин како да се ослободат од него.

  Оценка 7/10
   
 14. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  2.839
  Пол:
  Женски
  upload_2020-4-13_13-51-12.jpeg Емотивна приказна на едно семејство што ќе се соочат со една загуба. Преубав филм за човечките вредности и односи.
  Дајте му шанса, јас се изнаплакав.
  9/10
   
 15. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Филм за гледање да ми предложите со романтика, убиства.
  Нешто како The Loft сличен
   
 16. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  11.673
  Пол:
  Женски
  The invisible guest
   
  На babaDara и Thallia им се допаѓа ова.
 17. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Филмов е одличен 10/10. Препорачувам. Плс давај уште вакви
   
  На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  11.673
  Пол:
  Женски
  Мило ми е што ти го погодив. Погледни го и The body, интересен трилер. Исто и knives out. :D
   
 19. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Интересни ми се интриги, љубов, романси, убиства.
  такво нешто. Инаку филмов до самиот крај врв. Какво одигрување семејствово. Браво
   
  На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.064
  Допаѓања:
  14.008
  The postcard killings
  Gone girl