1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

  1. SINOLICKA_123

    SINOLICKA_123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2019
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    246
    Пол:
    Женски
    Kade go ima online na koja strana nemozam da go najdam :/
     
  2. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Мистерија филмче препорака, само да не е хорор.
     
  3. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
  4. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    @martiiinna и двата гледани. Вториот одличен, првиот исто одличен само игра со животот. Не заслужуваше девојката.
     
  5. revolution566

    revolution566 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2020
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Последен филм гледав сношти Sophie's choice со Мерил Стрип добар филм на крајот се изнаплакав изборот е срцепарателен, душата ми се стегаше додека гледав.
     
    На simoncelicius, P.S.love, orevokrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Последен филм што го гледав беше Hush, со Гвинет Палтроу и Џесика Ланг. Се чудам на темана снаи и свекрви, оти оваа нејзинава маме и расплака.
    Се работи за пар, Гвинет Палтроу и дечко и, кои си живеат убав живот во град. Сплет на околности, оваа затруднува и решава да живее во село, кај мајка му (Џесика Ланг) на овој дечково. Свекрвава, беше мила, префинета на почетокот, ама после започнува перипетијата, бидејќи го сакаше синот само за себе. Интересно филмче за губење време. images.jpeg
     
    На boomsleng, thelittle17 и simoncelicius им се допаѓа ова.
  7. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    download.jpeg

    Филмот е за две жени кои случајно ќе киднапираат маж и ќе треба да возат долг пат со украдени пари и полиција што ги следи...
     
    На boomsleng и simoncelicius им се допаѓа ова.
  8. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.617
    Допаѓања:
    36.928
    Пол:
    Машки
    Brooklyn (2015)

    [​IMG]

    Млада девојка од Ирска, заминува да живее во Њу Јорк трагајќи по подобра иднина за себе. Растргната меѓу новиот живот во Њу Јорк, и носталгијата кон своето родно место, се наоѓа во емоционална дилема и се запрашува каде стварно припаѓа?

    Убава романтична old fashioned бајка за животот пред 100 години, откривајќи ни ги тогашните дилеми на миграцијата и трагањето кон подобро утре.
    Серша успешно успева да го долови сето она со што една млада девојка се соочува кога ќе вплови во длабоките животни води.

    Не ми беше гледан уште од одамна, од кога излезе. Го фатив на Телма и ми беше право освежување да го репризирам.

    7.5/10
     
    На boomsleng, Regina.Phalange, simoncelicius и 2 други им се допаѓа ова.
  9. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    8E0541C1-2A9D-4229-B761-E411FB5FEE6C.jpeg
    Prisoners

    жанр: мистерија/трилер

    Станува збор за две мали девојчиња кои се киднапирани.
    Откако полицијата ќе се сомнева во младо момче кое подоцна ќе го ослоби, еден од двајцата родители ќе ја превземе истрагата во свои раце.

    10/10
     
    На lonely222, Karamela12, boomsleng и 3 други им се допаѓа ова.
  10. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.998
    Допаѓања:
    8.765
    Пол:
    Женски
    Слуга

    Го пуштив и мислев дека е едно лабаво филмче за тепање време. Филмот (комедија) беше доста интересен, задржува внимание, на моменти поттикнува на размислување.. Препорачувам.

    o-chem-film-holop-2019.jpg
     
    На boomsleng, simoncelicius, AriLangdon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    I'm thinking of ending things

    WTF??? Ако филмот беше човек ќе беше претенциозен глупак, умислен дека е посебен, длабок, апстрактен, па нешто као интелигентни разговори, па малку балет, малку анимација, мистерија, па ај погоди кој сум, што сум, каде сум и што сакам да кажам со филмот...и на крај гуглај или оставаме на твоја имагинација...море мрш. Изгубив време. Мислев дека ерата на вакви филмови заврши и нема веќе да се врати, ама не |(
     
    На boomsleng, Shalitra и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  12. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Hell yeah се согласувам.
    Толку сакале да искомплицираат, да го прикажат дејството и настаните божем на високо ниво, што целата поента се губи.
    Барем расплетот да беше нормален и да имаше на крај малку смисла.
    Ако не изгуглаш, ништо од деталите што сакале да ги пренесат нема да ти се јасни.
     
  13. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    51gSKVvHDqL.jpg

    Моќна драма за една од најголемите љубовни приказни.
    Во главните улоги се Никол Кидман и Клајв Овен.
    Препорачувам
     
    На thelittle17, boomsleng, Emy867 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    MV5BZDA1ZmQ2OGMtZDhkMC00ZjRkLWE3ZTMtMzA5ZTk0YjM1OGRmXkEyXkFqcGdeQXVyNzI1NzMxNzM@._V1_.jpg

    Кучето Бак е киднапирано од својот дом во Калифорнија и е принудено да влече санки на север 10/10
     
    На boomsleng и mamaJana им се допаѓа ова.
  15. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.042
    Допаѓања:
    10.634
    Пол:
    Женски
    Fantasy Island
    Група од 5 луѓе одат на остров за да го поминат одморот таму, но тоа што не го знаат е дека тој остров има магична моќ да им ги оствари фантазиите, односно доколку сакаат нешто да сменат некој момент во животот, некоја одлука да ја променат што им била клучна во животот и слично. Мене искрено ми беше онака булшит и џабе потрошено време. Но, видов дека на HBO е во топ 10 најгледани филмови за октомври па најверојатно се работи за личен вкус само.
     
    На boomsleng и molikaMk им се допаѓа ова.
  16. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.529
    "Titanic", лол. Го немав гледано малте не деценија. Колку и да е романтично клише, убедливо е еден од најдобрите филмови некогаш направени. Иако глумата е врв, сепак најзаслужен е Камерон за тоа!

    А пред него:

    images.jpg

    Филмов ми остави голем впечаток. Глумата е толку лоша, што најмалце 10ина пати се изнасмеав од срце. Постојано бев во сомнежи дали е всушност пародија. Но не е, само глумата е ужасно лоша. НО! Кинематографијата иако навидум делува аматерска, сепак е многу добра, има посебен шмек, длабоко во душата е искрено интересна. Филмов е као Ш класа хорор, ама расплетот на крајот е одличен (иако предвидлив). Баш настаните си се наместуваат како парчиња од сложувалка. И се' на се', филмчето е топ! Ем ќе се насмееш, ем на крај ќе те воодушеви на симпатичен начин. Не и' обрнувајте внимание на оцената на IMDb, дадете му шанса!
     
    На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
  17. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    MV5BZTllZTdlOGEtZTBmMi00MGQ5LWFjN2MtOGEyZTliNGY1MzFiXkEyXkFqcGdeQXVyODk4OTc3MTY@._V1_.jpg

    Астронаутот Рој ќе оди во мисија низ сончевиот систем за да ја открие вистината за неговиот исчезнат татко
     
    На thelittle17, Роберт 7, boomsleng и 2 други им се допаѓа ова.
  18. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.998
    Допаѓања:
    8.765
    Пол:
    Женски
    Ги изгледав пак сите делови, но првиот ми најомилен. Во другите нешто ми недостасуваше..

    532c76f0f0b0d.image.jpg
     
    Последна измена: 15 ноември 2020
    На burthdaykake, boomsleng, f.girl и 2 други им се допаѓа ова.
  19. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    46B39C22-8934-48B6-BEA0-CD4E1E3FED16.jpeg
    The Immigrant

    жанр: драма

    американскиот сон по кој ќе тргнат две сестри од Полска по првата светска војна ќе се претвори во кошмар за младата Ева која ќе биде принудена да го продава своето тело за да помогне во лекувањето на својата болна сестра

    8/10
     
    На boomsleng и f.girl им се допаѓа ова.
  20. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Време е за новата сезона на филмови да ја отвориме


    Greenland

    [​IMG]
    6/10

    Филмов е ако сакате да ви помине времето а да не е да гледате како се суши бојата од ѕидот.
    Причата е класика разделени родители со дете со болест и треба да ја откријат својата љубов и да преживеат големата комета што доаѓа, во ниту еден момент нема да се сомневате дека ќе цркнат или нема да го фатат авионот у последен миг, мислам предвидлив е и одма знаеш што ќе се случи, ама барем за тие што сакаат да гледаат како земјата е газена од метеори и остало, тогаш е за вас филмот.....
    Претпорачувам да го гледате, ако сакате да тепате време....
     
    На boomsleng и simoncelicius им се допаѓа ова.