1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последици кај малите деца кои прележале Ковид 19

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Taylor_7, 28 февруари 2021.

 1. Taylor_7

  Taylor_7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Здраво, не најдов ваква тема. Сакав да прашам дали уште некој се има најдено во слична ситуација и да добијам некој совет.

  Малиот има три години. На почеток од месец декември прележавме Ковид. Месецов имаше знаци на настинка.
  После крена температура и никако да спадне. Девет дена беше со температура и почнавме со инфузии. Му се подобри состојбата се до денес кога ја прими четвртата инфузија и сега повторно има температура. Испитаме димери и беа многу високи.

  Инаку во меѓувреме бевме и во систина и ништо. Во козле ни рекоа дека е последица од Ковид и не препратија на детска клиника. Уште тоа ни остана.

  Ве молам ако некој поминал нешто слично да ми даде совет или да ми пише лп.