Последици кај малите деца кои прележале Ковид 19

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Taylor_7, 28 февруари 2021.

 1. Taylor_7

  Taylor_7 Активен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво, не најдов ваква тема. Сакав да прашам дали уште некој се има најдено во слична ситуација и да добијам некој совет.

  Малиот има три години. На почеток од месец декември прележавме Ковид. Месецов имаше знаци на настинка.
  После крена температура и никако да спадне. Девет дена беше со температура и почнавме со инфузии. Му се подобри состојбата се до денес кога ја прими четвртата инфузија и сега повторно има температура. Испитаме димери и беа многу високи.

  Инаку во меѓувреме бевме и во систина и ништо. Во козле ни рекоа дека е последица од Ковид и не препратија на детска клиника. Уште тоа ни остана.

  Ве молам ако некој поминал нешто слично да ми даде совет или да ми пише лп.