Последици после диета

Дискусија во 'Диети' започната од Dream-Girl, 4 јули 2017.

 1. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.550
  Допаѓања:
  44.291
  Пол:
  Женски
  Кога ќе почнеш да користиш природна органска козметика, без парабени исто така МОЖЕ лицето да се исфрла или да покаже некаква друга реакција.Замисли, здраво, органско. Така и тука, како со нездрава, така и со здрава исхрана. Не оти е здрава па да има реакции, туку оти губење на поголема килажа му прави и стрес на организмот. Се зависи до организмот.


  Ако имам проблем, ќе го пробам твојов рецепт

  И не мора според тебе да сум во право.

  Screenshot_20170713-185617.png
   
 2. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  31.285
  Пол:
  Женски
  Ама мене ова нутриционист ми го препорача.
  А ти викаш дека они строго овошје викале да се јаде ^
   
 3. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.550
  Допаѓања:
  44.291
  Пол:
  Женски
  Има нутриционисти кои препорачуваат да се јаде до 13 часот само овошје( шумско и суви сливи) и
  смути( цитрон или лимон со нане и ѓумбир) Не е тоа топла вода, многу диети се на овошје-појадок па и шемата на нутриционисти.