Последната глупост што ја направив

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 28 август 2010.

  1. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ајде да ги споделиме нашите последни глупости :D Па и не мора да се последни, битно е да се зелени :lol:
     
    На t-sweet и Macushkaa им се допаѓа ова.
  2. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.169
    Пол:
    Женски
    Сега само што кажав да поставиш тема ... а не беше глупост :D
     
  3. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    мммм... пред една недела-две, кога беше тука брачед ми, бевме вград излезени со татко му и тој викаше за да си одиме и ние неќевме и го видовме како оди кај колата и си рековме дај да одиме и така тука сме да не не бара на тел. И тргнавме кон колата и ние и кога гледаме тој заминува пак накај чаршијата и ние се криевме покрај едно комбе и вртевме за да не не види и сите не гледаја,а ние како некој ненормални се смеевме :lol: :lol: :lol: :lol:
     
    На LittlePinky и madamstefi им се допаѓа ова.
  4. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.330
    Допаѓања:
    5.844
    Вака на некоја тазе глупост и не се сеќавам, но затоа една глупост е добро врежана во меморијава моја. Бев малечко. :$
    Бевме пред зграда тие што си се дружевме. Во паркот имаше деца и саквме да ги избркаме и мававме со капачиња, но не стигаа до нив. Јас земав еден поголем камен и како го фрлив право во главата на едно дете. Му ја дупнав главата. Брзо сите бегаат кај мене дома, а јас виновникот полека си одам. :D Но се среди работата после. :)
     
    На krofnicka27, LittlePinky, bluegirl7 и 4 други им се допаѓа ова.
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.072
    Едни деца во училиштето пред факултет си играа со топка и ко намерно да беше ја упатија накај мене за малце ќе ме удреше по гради топката ама така добро им ја рогнав што незнам дали ја нашле и секако ме исповреѓаа ама си поминав :D
     
    На Lana del Rey, Feminka22 и co.li.bri им се допаѓа ова.
  6. Maturantka

    Maturantka Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    1
    ех една да беше...
     
  7. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.169
    Пол:
    Женски
    Му кажав на една личност во лутина нешто што ни најмалку не требаше .... но ме фати во таков момент и си го окрка ни крив ни дужен :) Е кој го тераше да се појави кога не ми беше денот и бев во работна шема :) А кога нешто ми смета не бирам жртва ;) А жртвата знае дека за нив јас секогаш сум била жртва...
    Дајми боже трпение ако ми дадеш сила ќе го задавам ... Не го задавив се разбира си остана жив :lol:
     
    На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.998
    Другар ми најдобар стварно ме вади од патики |( Цела недела ми ветува дека ќе дојде и никаде го нема! И не се случува прв пат, редовно извисува некој не само мене.
    Денес моето трпение се заниша и му отворив група на фејсбук: За сите оние кои го имаат чекано --- ----- на гости и не го дочекале. :lol:
    Ќе ме отепа кога ќе ја види, па дури и покана му пратив :wasntme: Е утре, сакал нејќел ќе дојде после ова што му го направив :lol: :wasntme:
     
    На krofnicka27, angelce7, viktorija94 и 12 други им се допаѓа ова.
  9. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.755
    Допаѓања:
    8.360
    Пол:
    Женски
    Пред некое време се враќав од кај другарка ми и така сама и замислена,пред мене се појави непријатно изненадување-особа Х.Беше така малце поодалечен од мене и стоеше со некој човек,а јас се движев во негова насока и немаше каде да одам,веќе влегов во улицата и мораше да продолжам.И додека во себе го проколнував моментот кога решив да си одам,си префрлав зошто баш оттаму си одев(а секогаш одам и се враќам по истата улица),си викам леле сега што муабет ќе правам,еее се нервирам и се јадам одвнатре...загледувам подобро и гледам дека не е тој.

    Да,си викам неее не стои тој така,не му стојат фармерките така,и косата му е потемна и некако како понизок ми се гледа,неееема шанси да е тој.И си се олабавив,си мислам колку сум будала па и јас особа Х ми се причинува.И си одам така слободно и кога наближив се штрекнувам,оф море тој е,и и самата не знам како во дел од секундата свртив во едно ќоше.

    Уште да беше и некоја уличка,туку некое импровизирано патче што ги поврзува главнава и споредната улица,едно диво и глупо.Ама не е тој моментот,абе баш на два чекори од него ми текна таква глупост и плус не ни планирав така да постапам,си реков тоа е што е и помирено решив да поминам од кај него.Воопшто не размислив за ваквата опција.Знам дека постојат шанси да не ме виде,оти некако странично беше застанат,ама минимални се.Брууки.Кога излегов на другата улица и сфатив што направив ми идеше да си одвртам еден шамар,ама готово беше.Ееееее Ренато колку години имаш,понекогаш тешко е да се процени.. :D
     
  10. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    си ја скратив мојата долга, убавка косичка .... ;(
     
    На Osamena devojka, eva-darko и Boka.A им се допаѓа ова.
  11. macciii

    macciii Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    21
    се занесувам малку пред дечкото кое ми се свиѓа и се сопнав :$ :D
     
    На krofnicka27, LittlePinky, crnobelisvet и 2 други им се допаѓа ова.
  12. macciii

    macciii Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    21
    занесуваВ *
     
  13. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.889
    Допаѓања:
    13.461
    Прочитај ги правилата на форумот и друг пат ако имаш некоја грешка користи го копчето Редактирај.

    И ставив паста на другарка ми под очи и и отиде во очи па ја печеше цел ден. :(
     
  14. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    O денеска што стресив :$ бев во еден бутик и гледав за фустанчиња и ми се бендиса едно фустанче,ама сакав и да разгледам и други,и продавачкава ми вика сакаш да ти предложам нешто?и јас ок и ми донесе некои никакви и ми вели пробај и јас и викам абе кај ги најде овие? :D и ми вели ти се свига фусатанов што го носам и јас-не :D на моментот ми беше смешно,ама сега се осекам глупаво што се однесував како идиот,само некогаш директна сум :wasntme: п.с добра страна е што најдов фустанче и ке ми го чува да го купам утре истата таа :$ :tmi:
     
    На gerisha01 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Со симпатијата се бркавме во ходиник и се лизнавме и паднавме еден врз друг ... цело школо се згазија од смеење :D
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  16. hihihi

    hihihi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    11
    го исполажав наставникот дека не носам домашно затоа што сите книги ми се по распоред за утре. и дека не носам воопшто книги по тој предмет, а имав извадено на клупа - ама некако ги скрив, мислам дека ме виде :lol: .. а најчошо е што истиот предмет го имаме утре и ако сум го помешала распоредот требаше да го носам домашното и книгите :@ .. а имаме родителска :@ 8)
    :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На krofnicka27, LittlePinky и Boka.A им се допаѓа ова.
  17. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Дома направив беља, неколку столици и една фотелја ги направив со крв. :$ :$
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  18. macciii

    macciii Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    21
    реков дека јас ќе го платам таксито и отворам новчаник гледам немам доволно пари :$ :D
     
    На Osamena devojka, LittlePinky, kristince51 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Искрено не ми текнува баш некоја, али сигурно ги има, и тоа големи =)
    Последно денеска беше као дешавка (не моја глупост), си одам од школо,поминувам низ еден паркинг, и еден чоек, не беше циган,уствари шо го знам,али изглеаше нормален, ми вика, девојче ти се пуши цигара? ја не го чув и викам молам? лол и он повторуе и ја не =)

    А еднаш ми се има десено у град еден чоек до мене иде,млад, и иде непријатно паралелно до мене..ја само по некое време вртам глава накај него, и овој мртов сериозен, девојче може да се запознаеме?
    ја..Не? и си продужив...
    типот не беше нешо грд али така ли се пристапува бе?? ако бараш женска,незнам земи дружи се,искачај,иди по кафичи и диска не така на улица..идиот |(
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  20. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    хахаха пред недела дена направив глупост голема :D
    Mи се јадеше руска салата и отидов до Веро Центре да купам салати на самопослужување. Ја гледав руската 10 мин и не ми изгледаше привлечно некако, ама ја мислам толку време и решив да си ставам. Гледам 360 денари 1 килограм е викам таман 100 грама и со кифла 50 денари доручек. Ама откако ставив во пластичното и на вага кога ми излезе 350 грама и 100 и нешто денари цена јас ваква :o
    И вртев 10 круга нив веро мислејки што да правам со салатата, а и немав толку пари за доручек испланирано. И земав кај фрижидерите го оставив канчето полека онака скришно и трк земав една кифла ја наплатив на каса и да ме нема :rofl:

    И да викендов си направив руска :lol:
     
    На krofnicka27, senza.parole, iloveyou29 и 6 други им се допаѓа ова.