1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последната глупост што ја направив

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 28 август 2010.

  1. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Денес таман ни завршија часовите, и едвај чекав да си дојдам дома, пошто врнеше и брзам, и мислев дека вратата од училната ја држи едно девојче и јас оп си ја шутнав вратата со нога и ја мавнав професорката по рамо и она се сврти да види кој е , јас само се шмугнав во гужвата и друг беше крив. :tmi: :angel:
     
  2. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Мислам ова не дека е глупост некоја ама овде ќе ја напишам.
    Денеска на пазар си купувам лакчиња за нокти од една тезга, и одам на друга да купам ацетон (немаа на истава) и прашувам извинете колку е ацетонот и жената ми вика 30 и ја го зимам, ми дава кесичка и си се изгуби женава позади тезга, и ја дремам чекам да ми врати 20 денари бидејќи и дадов 50, и ми вика ти треба уште нешто и јас и викам па да кусурот си го чекам, и ми вика каков кусур 50 е, и ја и викам аа добро ја слушнав 30, и тргам да си идам и ми текнуе оваа сака да ме напраи будала, не дека ми е за 20 денари ама ај, и се враќам и и викам значи 50 е ацетонот, ај ви го враќам вратете ми ги парите, и ми вика уште ама ај сеа кажав дека е 50, и и викам ок еве го ацетонот дајте ми ги парите, па ми вика ај земи го за 30, и не фала и викам, ми ги врати парите и си купив од друга тезга за 30 денари, леле каква жена некултурна, многу ќе се збогати од моите 20 денари подобро нека каже така ќе и ги дадев не 30 па 50 па после пак 30! :D и јас па се вратив за 20 денари хехе
     
    На iloveyou29, LittlePinky, Boka.A и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Баш убава тема е, а нема толку одговори, чудно... :|
     
  4. tani4ka

    tani4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    5
    последната глупост схто ја направив е тоа што со топка свиткана хартија го погодив наставникот по математика несакајќи.но немаше последици затоа што наставникот не ни примети :D
     
  5. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Кога се шишав по предлог на фризерот направивме шишки , кои после една недела ужасно ме нервираа, а ми требаше цела година да ги израснам
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Го нареков директорот шеф на мафијата, пред негов близок човек (не знаев дека тој е до мене ) :lol:
     
    На Osamena devojka и Betty* им се допаѓа ова.
  7. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Минатото лето лепо женско друштво седнавме на кафе во Охрид на плажа :smoke: . И ете ја Сара Леши , ете ни ја нам темата за озборување на денот. Иде згоден фраер ни се придружи со изговор дека му се допаднала другарка ми ..и ние си се опуштивме до даске , ја навредуваме, абер да се намало ..од лај*о подолу ја направивме . После пола саат неуморно трачарење типот налутено стана и со повишен тон ни се обрати ..сестра ми е . Прснавме од смеење а тој мртов сериозен , предоцна ,штетата веќе беше направена :x
     
    На Betty*, angelce7, LittlePinky и 6 други им се допаѓа ова.
  8. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    последната глупост.. хммм пред една недела му реков на еден професор дека не сум го видела од први септември хахаха ( навистина не сум го видела од тогаш.. или тој е отсутен или јас не сум на час) :P
     
    На LittlePinky и kristince51 им се допаѓа ова.
  9. marija56

    marija56 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    2
    хаха последна глупост бешее пред некој денн
    кога имавме тест по историјаа и завршив порано
    и ми беше досадно немаше шо да прамм и ја пеев песната никола никола хахахахха
    сите зачудено ме гледаја и се изнамсеја :rofl: :rofl: :rofl:
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    (не ја направив јас, телефонов ја направи, ама кој би ми верувал?)
    Му титнав на искомплексираниот :@
     
  11. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Не е најнова ама дефинитивно најнезаборавна....Пред неколку години имав дечко од друг град и реши девојкава да оди нели у посета.Се ќе си беше таман ако не ја промашив станицата и не се симнав на претходната,а за трагедијата нели да биде ептен хардкор беше скоро 23 ч а мобилен немав (сепак мобилните тогаш не беа толку достапни)...Оф леле која приказна сама по себе си бев таа вечер :^) :?: :sweat: :tmi: ,ама фала богу на крај заврши се како што треба благодарение на мешатните од селото...во оваа прилика ФАЛА МНОГУ ;)
     
    На crnobelisvet му/ѝ се допаѓа ова.
  12. nate.k

    nate.k Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    8
    Ехх кај мене една да беше убаво би било.11 год сум и уште ги правам.Ама ајде трички од коа 2 годинки бев.

    Нели као секое дете имав омилена серија и тоа „Храна и вино.“. И јас така еден ден си вадам чинии, лажици, вилушки...И мама доаѓа од работа и ви вика нели:Наталијаа, што правиш..? А јас цела избезумена, испоплашена, почнав насекаде да врлам чинии...Преку прозорец, по ѕид, секаде...И после коа да видиш-кујната лоом...Ајмее...Шо убава казна на 2 год. си добив-да седам во ќош со мачето...

    Втората, мош нема да ви се верува ама се случи.Исто на 2 год..Како и сега од бебе имам навика навечер да седам цела ноќ а денски да спијам.И така јас во 2 часот, отворив врата, по скалите-долу, кај баба.И нели, тропам по врата, тета доаѓа, цела испоплашена.На стаклото не се гледа кој е оти сум 2 год. малечка.И испоплашена отвара врата, коа да види јас во пижами, доаѓам доле да мочкам.(не дека немаме вц горе, онака, да се прошетам...).

    А третана нај нај од сите...На 2 год. Ногу сакав да ја чекам мама од работа.Ама баба не ми даваше.И јас ко попарена, во 2 часот, трчам накај лулашките, нели мама ќе ја чекам.И ме виде комшиката Тодорка, ме позна и дома право.И и вика на баба:Ова дете ваше да не е? :) :) :)
     
  13. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    Имаме биологија и наставничката ми вика НАучи ли ? и ЈАс : не сум сигурна !НАставничката:Да се јавиш другиот час ! ЈАс : А телефонски број ? И сите ми се смеја а наставничката изнерверина си намоти тоалет на рака и ни рече идам за 10 мин. А таа цел час не дојде :) :) :)

    Се гоневме со мо4ињата низ џодникот у школо и ниие у вц се криеме да не не фатат, се набуткавме у вц-то а наставничката по ликовно влезе по нас и ни се расписак јас со другарката влеговме набрзина во вц-то и наставничката каде отидоа тие двете и ние МОЧАМЕЕЕ!! :) И потоа излеваме а наставничката да влезе во др. вц и од еднаш пррррррррррр.. и јас KOj Прдна?? :):):) (Pezaa)
     
  14. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    На курс по англиски завчера место Pens ај погодете шо лупнав.. :$ :tmi: Малку е ако кажам дека лугето легнаа по клупи од смеа.. :lol:
     
    На LittlePinky и kristince51 им се допаѓа ова.
  15. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Глупост како мала ми е кога бев еднаш кај баба ми на поседок и си играв во кујната.
    Зедов едно зрно грав и си го ставив на токата од шпорето..
    По неколку минути цела соба зачади небаре пожар.Ова ми е лоша глупост. :!:
    И така ако сум поголемка си правам глупости и на школо,нон стоп си се зефркавам и сум таков тип.Не сум сериозна .
     
  16. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    што решив пред еден глупак да ја отворам душата и по долго време да кажам што чуствував но глупава јас згрешив тажна сум но ќе помине и ова :(
     
    На em4e.-1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. baby.26

    baby.26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    10
    Се враќавме од свирка со две другарки и еден другар со кој прв пат излеговме цела вечер заедно и на враќање си идевме со автобус. На станицата на која требаше да се симнеме со другарките станав јас и таман да го прашам другарот дали ќе доаѓа, автобусот нагло закочи и летнав поминувајќи го пола автобус и се утепав :( па шо е најтрагично се праам дека не сум се утепала и го прашав другарот дали ќе се симне со нас , смеејќи ми се цел автобус и сирот другар се засрами шо е со мене и рече дека не доаѓа хаха :D
     
  18. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    43.177
    Му пратив порака знаејќи дека нема да одговори.
    Секогаш е добра таа глупост!
    Зошто? Зошто сфаќаш дека игноранс из блис :rofl: :P
     
    На Maeeeee и TinnaD им се допаѓа ова.
  19. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден излегувам да пазарам мајка ми ми дава список што да купам и две торби.Јас прво си почнав со бутиците за да разгледам што има ново за нова год донесено.На крај влегувам во маркетот купив се што треба касиерката ми вика кесе ви треба,а јас силна не имам торби се вртам лево десно ми ги нема торбите го прошетав маркетот ги нема никаде,засрамена побарав кеси и си одам.На мајка ми дома и викам ги загубив торбите нејзината реакција''Главата ке си ја изгубеш,18год ги чувам,недомакинка,неодговорна......''јас се газам од смеење :rofl: :rofl: :rofl:а мајка ми изнервирана ме натера да одам да ги барам-срека ги најдов во еден бутик.
    Полна сум глупости.
     
  20. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    На последното пијанство ја имитирав Агнес од Despicable me, пред спиење :lol: лупнав секакви глупости, како сакам да играм гола на полна месечина и после си ја пеев, т.е. мумлав God put a smile upon your face.
    :D
    Добро е што не сум изјавила Љубов.
    За малку :D
    Дечко ми рече сум била страшно слатка. :$
     
    На macula.93 му/ѝ се допаѓа ова.