1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последната песна (The Last song) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од pink4ever, 16 март 2011.

 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Рони треба да го престои летото кај нејзиниот татко заедно со помалиот брат. Таа е премногу бунтовна и нескротлива, се откажува од клавирот, веќе неколку години не зборува со татко и' и се противи на се што и пречи. Случајно го запознава Вил, одбојкар, кој знае да ја сака со сите нејзини маани и предности.
  Палава и често се дружи со немирни и деца подложни на пороци. Но, се случува нешто што претставува да се кае за нејзиното однесување. Ова лето многу придонесува за нејзиниот живот.

  Како фан на Мајли ја читав и книгата и филмот и сакам да кажам дека на ниту една друга книга/филм не сум липала вака, читајки ги последните 50тина страни.
  Книгата ме трогна посебно.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На stronger.girl, mileystar, Adi888 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Mене лично премногу ми се допадна филмов,се изненадив од Mајли :) би го гледала уште 100 пати и пак би се растажила на истите сцени,преубав филм ;)
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  Мене филмот ми беше блед и невпечатлив, освен последната песна, т.е. изведба на ова Мајливо.
  Другиот дел некако... |(

  Што знам, јас Николас Спаркс не го љубам многу, освен Порака во шише.
  Глумата на Мајли е сосем друга приказна... невидена утка.
  Не знае девојката да глуми, тоа е факт.
  Слаба приказна, ништо посебно.
   
  На Tedi16, capslock и ludoto19 им се допаѓа ова.
 4. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.427
  Допаѓања:
  27.735
  Пол:
  Женски
  Книгата е каде каде подобра, и филмот ми беше одличен, покрај глумата на Мајли.Но сепак секој со свој вкус :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На stronger.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Јас го имам гледано филмот ... Не е нешто кој знае колку добар ама сепак не е ни толку лош.
  Два пати го гледав и ни мене не ми се допаѓа глумата на Мајли. Мислам дека многу други девојки подобро би се снашле во улогата.

  Инаку книгата јас ја немам начекано низ скопскиве продавници или па не гледам убаво.

  ја има ли ?? И каде ???? на македонски или англиски ??? тоа е сеедно ама чисто информативно ...
  и колку парички е ??? ова не е сеедно :D
   
 6. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.321
  Допаѓања:
  5.836
  ^Теди ја има во Просветно дело, колку пари не знам, а мислам дека е на македонски.
   
  На kejsi и teddybear им се допаѓа ова.
 7. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Филмот е прекрасен! Само глумецот не ми се допадна многу, Мајли е поубава :lol:
  Последната сцена каде Мајли ја изведува песната и татко и умира ми беше најтажната сцена, имаше неколку ;( .. :D
   
  На mileystar и Chocolate.me им се допаѓа ова.
 8. MileyCyrus1Fan

  MileyCyrus1Fan Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  130
  ИИИИИ :o .. како сум можела да незнам дека имало ваква тема :o :o :o
  Филмот е преубав, Мајли исто така, за глумата немам зборови.Книгата преубава! :inlove: А на тие што не ви се допаднала глумата на Мајли , што очекувавте нешто повеке кога имала 17 години. :fubar:
  Мајлии :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На Mawata77 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Лично мене ми се допадна филмот,а книгатаа сеуште не сум ја прочитала,но во план ми е :D
   
 10. TammyDeyn

  TammyDeyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  240
  Мене ми беше слатко филмчето, плус си го гледав со либето мх мх мх :)
  Ама не беше нешто вауууу, со оглед на тоа што дечко ми е филмоман па имаме гледано толку многу филмови, овој не ни влезе во првите 10 :/
  Во секој случај релаксирачки и вреди да се гледа во слободното време...
  ;)
   
 11. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.447
  Допаѓања:
  95.020
  Пол:
  Женски
  една препорака, прво книгата па филмот !! Книгата е сто пати подобра од филмот.
   
  На Lella и capslock им се допаѓа ова.
 12. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Мене Мајли ми глуми многу вештачки, како да не е внесена во приказнава. Темата на филмот е фантастична, само што не е убаво прикажана. :tmi: :tmi: :tmi:
   
 13. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Јас го гледав и си се изнаплакав ;( Многу се внесувам во филмовите па така и во овој. За глумата, јас не ни очекував многу така да не се разочарав, иако филмов не е лош. Книгата ја имам но сеуште ја немам прочитано :| Планирам во блиско време да ја прочитам :)
   
 14. Heartbroken

  Heartbroken Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2011
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  17
  да можам уште сто пати ке го гледам прекрасен е ромнатичен успеа да ме расплаче ... едноставно прекрасно :)
   
 15. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Не успеав да го догледам филмов поради досадната и вештачка глума на Мајли - заспав, а гледам сите го фалат ама ете го прескочив филмов
   
 16. TammyDeyn

  TammyDeyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  240
  Ќе го има деновиве на HBO, така што, ако има заинтересирани, кога ќе ја дадат пак рекламата ќе пишам
  :rofl:
   
 17. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  363
  На 27мај во 14:20(ili30) ;)
   
 18. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Ја имам само книгата прочитано, а и не се нафаќам да го симињам филмот, Miley некако не баш.. :?: али шо знам, по default книгите се многу боље од филмовите, така да има мн такви ситуации на кои сум се задржала само на книгите да не ми се упропасти впечатокот кога ќе го изгледам филмот :)
   
 19. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Многу ми се сфиѓа филмов, ептен ме расплака на крајот. Ја ко што сум емотивна и се внесувам у филмови, лом се направив од плачење (секако сама го гледав, не плачам пред други). Книгата ја немам прочитано, но ја имам во план наскоро да ја почнам, верувам дека е многу убава.
  И ги сакам песните на Мајли, гласот, изгледот, но НЕ и глумата. :emo: Некако не ми беше внесена во филмот незнам зошто.. сите беа - брат и, татко и, згодничкиот Лиам :lol: , али она не.. Има уште многу да учи, ипак ова и е втор филм каде глуми (не вклучувајќи го серијалот хана монтана). Но сепак не е толку лоша, ке биде боље со тек на време ;)

  Најмалку ми се допагаше делот кога татко и умре на фотељата нели, и она кога го виде тоа, се гледаше ептен фејк реакција. Па така ли ке реагираш бе?? Солза одвај дали пушти.. е само тој дел ми беше најлош во однос на нејзината глума, другото беше ок :)
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 20. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  филмот ми е преубав :P