1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последната песна (The Last song) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од pink4ever, 16 март 2011.

  1. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Рони треба да го престои летото кај нејзиниот татко заедно со помалиот брат. Таа е премногу бунтовна и нескротлива, се откажува од клавирот, веќе неколку години не зборува со татко и' и се противи на се што и пречи. Случајно го запознава Вил, одбојкар, кој знае да ја сака со сите нејзини маани и предности.
    Палава и често се дружи со немирни и деца подложни на пороци. Но, се случува нешто што претставува да се кае за нејзиното однесување. Ова лето многу придонесува за нејзиниот живот.

    Како фан на Мајли ја читав и книгата и филмот и сакам да кажам дека на ниту една друга книга/филм не сум липала вака, читајки ги последните 50тина страни.
    Книгата ме трогна посебно.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На stronger.girl, mileystar, Adi888 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Mене лично премногу ми се допадна филмов,се изненадив од Mајли :) би го гледала уште 100 пати и пак би се растажила на истите сцени,преубав филм ;)
     
  3. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Мене филмот ми беше блед и невпечатлив, освен последната песна, т.е. изведба на ова Мајливо.
    Другиот дел некако... |(

    Што знам, јас Николас Спаркс не го љубам многу, освен Порака во шише.
    Глумата на Мајли е сосем друга приказна... невидена утка.
    Не знае девојката да глуми, тоа е факт.
    Слаба приказна, ништо посебно.
     
    На Tedi16, capslock и ludoto19 им се допаѓа ова.
  4. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Книгата е каде каде подобра, и филмот ми беше одличен, покрај глумата на Мајли.Но сепак секој со свој вкус :)
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На stronger.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Јас го имам гледано филмот ... Не е нешто кој знае колку добар ама сепак не е ни толку лош.
    Два пати го гледав и ни мене не ми се допаѓа глумата на Мајли. Мислам дека многу други девојки подобро би се снашле во улогата.

    Инаку книгата јас ја немам начекано низ скопскиве продавници или па не гледам убаво.

    ја има ли ?? И каде ???? на македонски или англиски ??? тоа е сеедно ама чисто информативно ...
    и колку парички е ??? ова не е сеедно :D
     
  6. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    ^Теди ја има во Просветно дело, колку пари не знам, а мислам дека е на македонски.
     
    На kejsi и teddybear им се допаѓа ова.
  7. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Филмот е прекрасен! Само глумецот не ми се допадна многу, Мајли е поубава :lol:
    Последната сцена каде Мајли ја изведува песната и татко и умира ми беше најтажната сцена, имаше неколку ;( .. :D
     
    На mileystar и Chocolate.me им се допаѓа ова.
  8. MileyCyrus1Fan

    MileyCyrus1Fan Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    130
    ИИИИИ :o .. како сум можела да незнам дека имало ваква тема :o :o :o
    Филмот е преубав, Мајли исто така, за глумата немам зборови.Книгата преубава! :inlove: А на тие што не ви се допаднала глумата на Мајли , што очекувавте нешто повеке кога имала 17 години. :fubar:
    Мајлии :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На Mawata77 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Лично мене ми се допадна филмот,а книгатаа сеуште не сум ја прочитала,но во план ми е :D
     
  10. TammyDeyn

    TammyDeyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    240
    Мене ми беше слатко филмчето, плус си го гледав со либето мх мх мх :)
    Ама не беше нешто вауууу, со оглед на тоа што дечко ми е филмоман па имаме гледано толку многу филмови, овој не ни влезе во првите 10 :/
    Во секој случај релаксирачки и вреди да се гледа во слободното време...
    ;)
     
  11. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    една препорака, прво книгата па филмот !! Книгата е сто пати подобра од филмот.
     
    На Lella и capslock им се допаѓа ова.
  12. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Мене Мајли ми глуми многу вештачки, како да не е внесена во приказнава. Темата на филмот е фантастична, само што не е убаво прикажана. :tmi: :tmi: :tmi:
     
  13. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Јас го гледав и си се изнаплакав ;( Многу се внесувам во филмовите па така и во овој. За глумата, јас не ни очекував многу така да не се разочарав, иако филмов не е лош. Книгата ја имам но сеуште ја немам прочитано :| Планирам во блиско време да ја прочитам :)
     
  14. Heartbroken

    Heartbroken Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    17
    да можам уште сто пати ке го гледам прекрасен е ромнатичен успеа да ме расплаче ... едноставно прекрасно :)
     
  15. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Не успеав да го догледам филмов поради досадната и вештачка глума на Мајли - заспав, а гледам сите го фалат ама ете го прескочив филмов
     
  16. TammyDeyn

    TammyDeyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    240
    Ќе го има деновиве на HBO, така што, ако има заинтересирани, кога ќе ја дадат пак рекламата ќе пишам
    :rofl:
     
  17. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    На 27мај во 14:20(ili30) ;)
     
  18. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Ја имам само книгата прочитано, а и не се нафаќам да го симињам филмот, Miley некако не баш.. :?: али шо знам, по default книгите се многу боље од филмовите, така да има мн такви ситуации на кои сум се задржала само на книгите да не ми се упропасти впечатокот кога ќе го изгледам филмот :)
     
  19. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Многу ми се сфиѓа филмов, ептен ме расплака на крајот. Ја ко што сум емотивна и се внесувам у филмови, лом се направив од плачење (секако сама го гледав, не плачам пред други). Книгата ја немам прочитано, но ја имам во план наскоро да ја почнам, верувам дека е многу убава.
    И ги сакам песните на Мајли, гласот, изгледот, но НЕ и глумата. :emo: Некако не ми беше внесена во филмот незнам зошто.. сите беа - брат и, татко и, згодничкиот Лиам :lol: , али она не.. Има уште многу да учи, ипак ова и е втор филм каде глуми (не вклучувајќи го серијалот хана монтана). Но сепак не е толку лоша, ке биде боље со тек на време ;)

    Најмалку ми се допагаше делот кога татко и умре на фотељата нели, и она кога го виде тоа, се гледаше ептен фејк реакција. Па така ли ке реагираш бе?? Солза одвај дали пушти.. е само тој дел ми беше најлош во однос на нејзината глума, другото беше ок :)
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  20. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    филмот ми е преубав :P