Последна прочитана книга и кратка критика

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

 1. juls

  juls Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Прекрасни се и книгите - Дваесеттата сопруга и Празникот на розите која е второто продолжение.Се раскажува за во времето од 16-17 век, за Монголско Индиското царство и за прекрасната љубов и силниот копнеж помеѓу царот и Мехруниса.За подоцна во следните генераци да се роди уште посилна љубов од нивната, а за тоа е доказ денешниот споменик на љубовта Тач Махал во Индија.
  И книгата- Под мермерно небо, која ја продолжува приказната за две генерации понатаму...
  Ке се стопите од љубов читајки ги овие книги, а воедно и ќе се запрашате дали некогас ке ја доживеате вистинската љубов...
   
  На macalavica му/ѝ се допаѓа ова.
 2. babyI

  babyI Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  6
   
 3. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  последна книга што ја прочитав е ана каренина мн е интересна а сега планирам да ја читам евгенија гранде :D :D
   
 4. eka

  eka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Poveketo knigi sto gi spomenuvate ( daniel stil ,sindni seldon, agata kristi,itn...)mozete da gi najdete na sledniov sajt :
  www.cicilendbiblioteka.googlepages.com
  samo knigite se na srpskohrvatski, no sepak ako razbirate em ke si zastedite vreme na nivno baranje po biblioteki,em prostor za cuvanje i pari.pozz
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.872
  Допаѓања:
  47.291
  Пол:
  Женски
  Ееее па ми вика дека сајтот не може да се најде :( ај провери го линкот те молааам tnx
   
 6. babyI

  babyI Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  6
 7. marina30

  marina30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  46
  последна прочитана сега ја дочитав НИКАДЕ БЕЗ ЌЕРКА МИ многу добра книга и никогаш нема да ја заборавам.......
   
 8. Angiii

  Angiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Poslednata shto ja prochitav e Ne machete se povekje zatancuvajte so zivotot od Suzan Dzefers i mnogu mi se dopadna ..a sega pochnav da ja chitam Leto bez vrakjanje od Besnik Mustafaj mi ja pofallija pa ke vidimee : )
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  „Малиот Ханс" од Фројд. Анализа на фобијата на едно петгодишно момче.
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.872
  Допаѓања:
  47.291
  Пол:
  Женски
  Заборавете дека имате ќерка од Сандра Грегори. Вистинска приказна за енда деввојка којашто завршува во затвор зашто ја фатиле со 93 грама марихуана на граница и ја осудуваат на 25 години робија во Тајван. Неверојатно трогателна приказна. Ептен ме потресе.
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.872
  Допаѓања:
  47.291
  Пол:
  Женски
  Еве и конечно го дочитав последниот дел од twilight. Па барем заврши среќно.
   
 12. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  47
  Последно ја прочитав Мирисот на твојот здив од Мелиса Панарело.
  Убави мисли, прикажани на одвратен начин.
  Сепак, убава книга. :)
   
 13. in.love

  in.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  20
  Последна ја прочитав алхемичарот од Пауло Коелјо и анвистина многу ми се допаѓа :P
   
 14. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.613
  Допаѓања:
  33.417
  Ив Енслер - Добро тело.

  Одлична книга! Се пронајдов. Кратка, јасна, отворена, концизна.
   
 15. Kiara

  Kiara Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  Моја последна прочитана книга е Вечерва и засекогаш од Нора Робертс. Ми се свиѓаше. Лесен стил на раскажување, интересна приказна, романтична. За сите оние кои сакаат добри книги и се во врска со книги, Ви препорачувам да го посетите http://www.sakamknigi.mk. Нов сајт е и не е сеуште преполнет со информации ама се полни секој ден. Сите читатели на книги можат да коментираат, оценуваат и да си предлагаат книги меѓу себе. Топ е
   
 16. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  obozavam da citam kniga od delot na psihologijata, posebno za postsvest i svest...posledna procitana kniga mi e NAJGOLEMATA VISTINSKA TAJNA NA SVETOT - OD NICE DIMOVSKI isto taka pred 2 meseci ja procitav mokta na potsvesta prekrasna e :)
   
 17. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.268
  Допаѓања:
  6.559
  Пол:
  Женски

  Interesna kniga ja imam prcitano pred godina dve tri hah
   
 18. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.268
  Допаѓања:
  6.559
  Пол:
  Женски
  Posedna kniga sto ja procitav e " CEVLITE NA DRUGATA ZENA" mn interesna kniga, inaku mn golem vpecaok mi ostavi "Grh njene mami" taa kniga e od onoj kompletot sto e MIRIJAM OD POODMANMA AMA KNIGATA E ZAKON NEMA STO
   
 19. LAVICA81

  LAVICA81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  13
  Delovno komuniciranje...i poloziv so 8 :clap:
   
 20. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.268
  Допаѓања:
  6.559
  Пол:
  Женски
  Чеситам !!!