Последна прочитана книга и кратка критика

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

 1. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Вештица од Венко Андоновски
  ОГРОМНО :clap: како буквиве
   
 2. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  53
  Hidden Motives од Карол Кокс
   
 3. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  На сите ви препорачувам Принцезата Султана сите три дела мн добра книга стварно ме трогна, и исто така драмата шмизла ја иам прочитано... се изнасмеав :mrgreen: :mrgreen:
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Млада месечина (англиската верзија)
   
 5. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Петтото дете од Дорис Лесинг.
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.537
  Допаѓања:
  132.554
  Пол:
  Женски
  Blue Gold - Clive Cussler
   
 7. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.255
  Мојата Омилена Сопруга - Тони Парсонс.
   
 8. sike

  sike Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Последна прочитана книга одлука- николас спарк мене многу ми се допадна, деновиве ја читам осаменоста на простите броеви- така така :?:
   
 9. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  многу сакам романтички романи ама кога идам во библиотека незнам која да ја земам. Некоја добра препорака плис :)
   
 10. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Немам некоја препорака пошто нејкам многу романтични...мислам може П.С. Те сакам ако не си ја прочитала..добра е..а инаку последно што прочитав е Жени и љубовници и коментар не е кој знае шо ..малку замара :worried: :D
   
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  Албер Ками - Странецот
  Убава книга. Барем првиот дел.
   
 12. venividivici

  venividivici Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  "Трчај дома", од Лори Лансенс.
   
 13. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  38
  True Blood,
  Twillight saga: Breaking Dawn додуша вторава уште ја читам :D
   
 14. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  63
  dzejn er od sarlot bronte
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.872
  Допаѓања:
  47.291
  Пол:
  Женски
  Мали слатки откази ја дочитав и не ми остави некој впечаток. Една од оние книги што по читањето веднаш се забораваат.
   
 16. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Јади, моли се, уживај. Одлична книга посебно последниот дел УЖИВАЈ во Индонезија.
   
 17. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Школа на убавина од Кабул- Дебора Родригез
   
 18. Popova

  Popova Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  6
  Внимавај што посакуваш . . . можеби ќе ти се исполни - Александра Потер
  Моментално читам Победникот е сам - Пауло Коелјо
   
 19. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.612
  Допаѓања:
  33.417
  Македонско женско писмо - од Јасна Котеска
  Куцкамен - од Хулио Кортасар. Ме изнамачи! Стоилјади симболи, значења, јазични игри... Ах. Утре треба да ја презентирам, се надевам нема да забегам :?:
   
 20. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170
  Младост,љубов и амбиција-Ацо Шперц