Последна прочитана книга и кратка критика

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

 1. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.383
  Допаѓања:
  26.111
  Пол:
  Женски
  Раскажи ми ги соништата од Шелдон. Фантастична книга
   
 2. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Ништо не трае вечно-Сидни Шелдон.У еден здив ја прочитав добра е многу :) а утре планирам да си земам некоја од Паоло..иако не ги обожавам неговите дела ногу :)
   
 3. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  „Загубениот симбол“ од Ден Браун, интересна книга, како и сите други негови, меѓутоа од останатите би ја рангирала на последно место, интересна беше ама очекував поубав крај.Очекував и љубовна врска на главните ликови, ама ништо од тоа :)
   
 4. prolet0204

  prolet0204 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  ПОСЛЕДНА КНИГА ШТО ЈА ПРОЧИТАВ Е ,ЌЕРКАТА НА МОЈАТА НАЈДОБРА ПРИЈАТЕЛКА"ОД ДОРОТИ КУМСОН,МНОГУ УБАВА
  И НЕ СЕ ПОКАЈАВ ШТО ЈА КУПИВ. :handshake:
   
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  Малиот Принц од Антоан де Сент - Егзипери

  :l: :l: :l:
   
 6. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  „Исповед од харемот“ станува збор за вистинска приказна и ми остави навистина добар впечаток. Исто така интересна книга што во последно време сум ја прочитала е и Игра со ѓаволот
   
 7. venomous

  venomous Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Edonaeset minuti od Paulo Koeljo_ fascinirana sum od ovoj pisatel...:)
   
 8. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.268
  Допаѓања:
  6.559
  Пол:
  Женски
  Се плашиш ли од темницата? - СИДНИ ШЕЛДОН
   
 9. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.613
  Допаѓања:
  33.417
  Стремеж за дремеж, поезија од Ј. Ивановски.
   
 10. Klara20

  Klara20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  3
  Trojca vo krevet od Karmen Rid :)
   
 11. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Игра со ѓаболот, ја обожавам. Прекрасен спој на античкото со модерното. А и Зарек е so damn hot! :D
  Прочитај го и следноит дел, Бакнеж во ноќта, супер е ;)

  иначе сега ја завршив, Девојката со тетоважа не змеј - Стиг Ларсон. Супер книга, со многу мистерија и големи пресврти, а повремено и потресна. Вреди да се прочита ;)
   
 12. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  важи баш ќе ја најдам а Зарек да многу добро е опишан како и сите сцени во книгата
   
 13. prolet0204

  prolet0204 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Опасна желба од Аманда Квик,ме воодушеви моќноста на главниот лик-најтопло ја препорачувам
   
 14. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  Ана Каренина и не ме воодушеви многу :D :rofl: :rofl:
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Белата масаи на Хофман:?: интересна книга, јака душа и што издржала со таков ем е неписмен ем љубоморен :^) :)
   
 16. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  Парите се отепувачкаааа - Ристо Крле
  :P
   
 17. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  the host- stephanie mayer :)
   
 18. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  еј кажи каква е? Баш се мислев да ја земам :)
   
 19. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  'Шмизла', 'Озборувачка', 'Пустина' и би сакала да ги прочитам сите делови на Twilight ама мислам дека ќе се разочарам сигурно не се исти книгите и филмот..Некој совет? Филмот го засакав ств е убав а за книгите нззз..
   
 20. majatri

  majatri Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  32
  Posledna kniga koja ja procitav e Samrak, dobra e mozebi e za tinejdzeri ama ne e losa za citanje.
  Sledna na red mi e Oaza.
  Pozdrav