1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последните денови во основно

Дискусија во 'Образование' започната од jagotka123, 31 мај 2012.

  1. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.640
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    На првиот ден во основно училиште се сеќавам како да беше вчера а не пред 7 години последниот ден од основното училиште заврши денес.Се поздравив со сите другари и другарки а потоа цело одделение отидовме да се поздравиме со наставничката што ме учеше од 1 до 4 одд.Цело одделение силно ја гушнавме а таа почна да плаче и сите останнати почнаа да плачат.
     
  2. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Само ова иам да кажам за во темава и едвај чекам уште овие 2-3 дена да поминат :) [​IMG]
     
  3. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Хахаха леле јас да кажам за последните денови во основно.Значи сите бевме во фрка со полуматурата,тоа нели последната недела беше. Со класниот воопшто не ни разговаравме, лути бевме што не ми ни текнува зошто се налутивме,и така си се разделивме без плачки и рикачки.И после една недела ко појдовме да ги земиме сведителствата пак не зборувавме со класниот.Хахаха чудо од деца бевме :rofl: :rofl: :rofl:
     
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Тоа беше еден празен ден, се сеќавам иако поминаа 7 години од тој ден. Последниот ден на училиште секогаш ми беше како да губам дел од себе.