1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последните денови во основно

Дискусија во 'Образование' започната од jagotka123, 31 мај 2012.

 1. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  160
  Пол:
  Женски
  На првиот ден во основно училиште се сеќавам како да беше вчера а не пред 7 години последниот ден од основното училиште заврши денес.Се поздравив со сите другари и другарки а потоа цело одделение отидовме да се поздравиме со наставничката што ме учеше од 1 до 4 одд.Цело одделение силно ја гушнавме а таа почна да плаче и сите останнати почнаа да плачат.
   
 2. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Само ова иам да кажам за во темава и едвај чекам уште овие 2-3 дена да поминат :) [​IMG]
   
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.815
  Допаѓања:
  4.852
  Пол:
  Женски
  Хахаха леле јас да кажам за последните денови во основно.Значи сите бевме во фрка со полуматурата,тоа нели последната недела беше. Со класниот воопшто не ни разговаравме, лути бевме што не ми ни текнува зошто се налутивме,и така си се разделивме без плачки и рикачки.И после една недела ко појдовме да ги земиме сведителствата пак не зборувавме со класниот.Хахаха чудо од деца бевме :rofl: :rofl: :rofl:
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.339
  Допаѓања:
  64.022
  Пол:
  Женски
  Тоа беше еден празен ден, се сеќавам иако поминаа 7 години од тој ден. Последниот ден на училиште секогаш ми беше како да губам дел од себе.