1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последно нешто што си купив од dm e...

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од Sweety55, 13 декември 2014.

 1. Sweety55

  Sweety55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки!
  Овде можете да објавувате слики и коментари од вашите последно купени производи од маркетите на dm.
  Верувам дека една ваква тема беше потребна и се надевам дека заедно ќе ги објавуваме а воедно и коментираме производите кои последни се нашле во нашето козметичко катче од овој германски ланец на маркети.

  Поздрав :*
   
  На dm drogerie markt му/ѝ се допаѓа ова.
 2. UnordinaryOne

  UnordinaryOne Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2013
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  2.613
  Пол:
  Женски
  На dm drogerie markt му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sweety55

  Sweety55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Женски
  Во ред, но оваа тема е конкретно за последниот производ што сме го купиле :)

  Инаку еве да почнам прва, последното нешто што го купив од дм е image.jpg
  Balea Shining Berry Shower mit Schimmer

  Гел за туширање со светки и прекрасен мирис на малина. Го видов во тековниот каталог и неможев да не го купам:D :inlove:
   
  На iloveyou29, Miss.M5, kolovoz и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Rosonerka

  Rosonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  4.150
  image.jpg image.jpg
   
  На dm drogerie markt, koritsaki и Sweety55 им се допаѓа ова.
 5. ivancekitty

  ivancekitty Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  6.539
  images.jpg додека беше на попуст за 99ден :)
   
  На dm drogerie markt и Sweety55 им се допаѓа ова.
 6. DivineFM

  DivineFM Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  DSCF5096.JPG
   
  На dm drogerie markt и Sweety55 им се допаѓа ова.
 7. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Јас денеска си се почастив со неколку ситни производи од dm маркет.Најпрво најмногу што се израдував е
  Baby lips-pink punch oд Maybelline
  baby-lips_pack-shot-crop_Pink_Punch.png
  Си земав Балеа лосион за туширање - Beautiful Feelings
  balea-dusch-lotion-beautiful-feelings-L-BC78gG.jpeg
  Крема за раце i nokti од Eveline - bio aloe + karite butter
  image_ZH7xf.jpg
  Лакче од Maybelline, Colorama 315
  252465-48354-4.jpg
   
  На dm drogerie markt, Sweety55 и mims-89 им се допаѓа ова.
 8. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  19.282
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На dm drogerie markt и Sweety55 им се допаѓа ова.
 9. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  19.282
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Пак јас овде . Денес го земав ова и баш се изненадив од мирисот. Не очекував дека преубаво ќе мириса
   
  На mims-89, rainbowec и Sweety55 им се допаѓа ова.
 10. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Balea Deo Creme Sensitive
   
  Последна измена: 27 декември 2014
  На Queen^^ и Sweety55 им се допаѓа ова.
 11. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Ехеее, јас пред долго време си купив нешто од ДМ маркет. :( Тоа беше во летото кога бев во Скопје.
  3 лабела
  Balea Mandeltraum
  Balea Golden Lips
  Balea Juicy Orange
  и прекрасниот дезодоранс
  Balea Cocos and Nektarine
   
  На Sweety55 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.357
  Допаѓања:
  5.397
  Пол:
  Женски
  orbit-drops-amber-watermelon.jpg
  cedevita-go-limeta.jpg
  ова последно си купив :*
   
  На Sweety55 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  [​IMG]
  Ja купив кремава, ме привлече самото пакување кое е прекрасно, мала е и совршена за во ташна, мириса на цреша и мирисот навистина се задржува. 30ml е, ама доволна ми е зошто само во ташна ја носам и не ставам цело време, чини 79 денари. (y)
   
  На Maca S, EMoonlight, Doozy и 5 други им се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.059
  Пол:
  Женски
  Незнам за вас ама јас сум многу задоволна од оваа крема. Јас користам веќе 2 години, а купам 200мл и ставам по малце бидејќи е мрсна и имам за цела година. Не би ја менувала за ништо.
  [​IMG]

  Во ДМ е 286 денари.
   
  На Maca S, EMoonlight и Sweety55 им се допаѓа ова.
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.737
  Допаѓања:
  102.248
  Пол:
  Женски
  Ех и кај нас во Грција нема ДМ :( голема молба до Вас , да отворите ваши продавници и овде :!::) секогаш кога си доаѓам во Македонија од се по нешто си купувам од ДМ , последно што купив беше

  Моливче тиркизно за очи од Есенс , прекрасно е , за памет нареден пат да земам и др бои
  [​IMG]

  Гел и лосион за тело со мирис на лубеница од Балеа - купив 2х2 од производиве еден подарив на свекрва ми и на неа мноогу и се допадна мирисот и кога ќе одам ми рече повторно да и купам , секако ќе пробам и други гелови и лосиони од Балеа

  [​IMG]

  Камена пудра од Римел стеј мат

  [​IMG]
  Rollon со мирис на лимон и малини (неможев слика да најдам ) - немам зборови колку прекрасно мириса а цената е супер
  [​IMG]
  Evolution alfaparf фарба
  [​IMG]
   
  На EMoonlight, Sweety55 и mims-89 им се допаѓа ова.
 16. girlx3

  girlx3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  142
  Јас ја видов пред некое време кога ја донесоа и не ни пишуваше ни цена ни ништо,а бев да си купам друго,па не ја земав..ме изнервира тоа што немаше цена,и денес бев во веро и во гтц и ја немаше :( и сеа ептен ми е криво,да ја најдам ќе си купам и од оваа и од другата.. :(
  Некој ја видел деновиве во некој маркет???
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.059
  Пол:
  Женски
  @koritsaki да го пробаш гел-кремот за туширање од маракуја. После просто можеш да се изедеш себе си :)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Rosonerka

  Rosonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  4.150
  image.jpg image.jpg image.jpg Новогодишно подновување 8)
   
  На rainbowec и Sweety55 им се допаѓа ова.
 19. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.475
  Бараната крема ја има сеуште ја има во филијалата на Бит Пазар, во филијалата во ТЦ Капитол Мол и во н.Тафталиџе, ул Иво Лола Рибар бр.74
   
  На girlx3 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. makedonce20

  makedonce20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  643