1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последно нешто што си купив од dm e...

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од Sweety55, 13 декември 2014.

  1. Roxana

    Roxana Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2013
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    71
    [​IMG]
     
    На bubic.k, Sweety55, Maca S и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    babylove-beruhigungssauger-anatomisch-2-sort--10000950_B_P.jpg
    20150104_145600.jpg

    Каква комбинација, а? ^_^
     
    На Sweety55, Nausicaa, Irrepleceable и 11 други им се допаѓа ова.
  3. Rosonerka

    Rosonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2012
    Пораки:
    250
    Допаѓања:
    4.221
    149 денари.
     
    На makedonce20 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.996
    Допаѓања:
    279.335
    Бутерот за усни од нивеа. Агресивен, јак при нанесувањето но сепак пријатен и освежителен мирис.
    Дава добра и долготрајна влажност и усните не се лепливи. Од мене (y) иако оној од ванила и макадамија ми е за нијанса попријатен. Од мене 3.5/5. (На ванилата и давам 5/5:makeup: Да си признаам дека јас повеќе обожавам кокос, ванила, карамел...такви мириси )
    0351605_l.jpg
    Мирисот ме потсетува на бутерот за усни. Т.с и ги купив истовремено зошто сакав мала промена од класичните мириси кои ги користам.
    Истотака јак и агресивен мирис но сепак благ и пријатен. За сувата кожа во зимските денови е пријатен но потребно е добро да се размачка за да не се лепи на телото. Од мене 3.5/5.
    DSC_0904.jpg

    Млекото за тело на Дове е фантазија:inlove:. Благ и пријатен мирис за овие зимски денови.
    Лесен за нанесување и воопшто не е леплив. Од мене 5/5.
    Dove-Verwoehnende-Body-Lotion-Sheabutter-und-Vanille-400-ml.jpg
     
    На Miss.M5, Sweety55, Lella и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    [​IMG] [​IMG]

    Ова е последното, но и едно од најдобрите нешта кои сум ги купила од ДМ маркет.
    Сунѓурче за пилинг на лице. Чини 105ден.

    Порано купував вакви слични нешта (четки и др.), но не се покажале како нешто посебни и практични.
    Ова сунѓерче е најдоброто за ваква намена што го имам пробано.

    Некогаш се брзам и немам време да си направам домашен пилинг, и ова сунгерче е супер замена, малку лосион за миење лице или сапун, и завршена работа. Многу е нежно, одговара и на многу чувствителна кожа...!!!!
    Има супер амбалажа, привлечна розева боја, позади има мало делче за вакум (да го залепите во вц), прелесно се мие и одржува.

    Јас за оваа НГ го подарив како поклон на 3 другарки и сите се задоволни. Само едната негодуваше дека е пренежно, но луѓе пилинг за лице ако е прегруб не е во ред, зошто лицето има најнежна кожа. Потоа и таа другарка увиде разлика, дека ја измазнува и тонира кожата и е задоволна.

    Баш реклама им направив на ДМ (треба да ми дадат гратис сунгерчиња :lol:), ама навистина е нешто брзо, ефикасно, супер за на пат, и го освежува лицето.

    Од мене е производ на годината. (y)

    (А, може да има и тема производ на годината...?????:?:)
     
    На dm drogerie markt, Sweety55, mims-89 и 4 други им се допаѓа ова.
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На dm drogerie markt, Sweety55 и Nausicaa им се допаѓа ова.
  7. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.996
    Допаѓања:
    279.335
    Не додржав, морав да го купам и во оваа варијанта.
    Прекрасен освежителен и нежен мирис. Кога го нанесов го почуствував овошјето на усните, како да конзумирав смути. Лесен за нанесување, одлична влажност, не ги лепи усните...од мене 5/5.

    Labello-Lip-Butter-Raspberry-Ros_-167-g.jpg
    За сите љубители на кокос топло го препорачувам.
    Лесен за нанесување, добра пенливост и одличен мирис. Кожата е мека и има солидна хидрантност а мирисот веќе неколку часа го чуствувам на себе. Од мене 4/5.

    4501022052_4008268013110_01.jpg.jpg

    Поради позитивното искуство кое го имам а и одличната цена по не знам кој пат пил офф маската. Јас имам сува, осетлива кожа но одлично реагирам на маскава.
    Кожата ми е мека, хидратантна и ја чуствувам витална. 4/5
    testbericht-quj9uaiq8su81369130088.jpg
     
    На Miss.M5, Sweety55, Doozy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Shortie

    Shortie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Koritsaki ќе сакаш само да ми кажеш колку ја зема водата за чистење лице на Garnier,и како ти се допаѓа?
     
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На Sweety55 и Maca S им се допаѓа ова.
  10. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    @danichap ова лабелцево остава боја? И која му е цена?
    Баш би го пробала..
     
  11. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.996
    Допаѓања:
    279.335
    Доколку се нанесе подебел слој наликува на сјајче во многу нежна боја. Доколку се нанесе во нормални количини остава сјај кој не е доминантен и може да се користи и од посилниот пол.
    Ова важи и за останатите две варијанти кои предходно горе ги имам споменато.
    Цената му беше 2.25 евра, но не е од Македонија.
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    ^ Девојки пишувајте ги и цените на производите кога ги постирате, за да знаеме колку се :)
    Инаку и јас сум во фаза на разгледување, така да кога ќе земам плата, правам еден ДМ шопинг и се фалам тука одма :D
     
    На mims-89, Doozy, makedonce20 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Влегов Да си купам кармин , но поради дрското однесување на обезбедувањето веќе моја нога таму не стапнува
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па што си направила за така да се однесуваат?
     
  15. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Го отворив карминот да видам шо боја е нормално како и секој друг што би направил и дојде дечкото зеде дрско да вика како тоа не било тестер да сум го оставила веднаш.. а карминот беше скоро потрошен значи му го покажувам му кажувам дека сигурно е тестер но тој си продолжи со неговите убедувања му се извинав и си заминав .. а според начинот на кој ми го постави прашањето што мислеше дека сум крадела или .. ?
     
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    А карминот беше претходно отворен? Пошто обично кармините се залепени со етикета.Немаш причина за љутење, си отворила кармин кој не бил тестер, тоа не е дозволено. Не дека си крадела, туку не е дозволено да се отвараат кармини кои не се тестери бидејќи имаше претходно се жалеа многу кармини се употребувани и вратени назад. Затоа постојат тестери. Сепак дали карминот бил потрошен или не,не е битно, битно е дека си зела кармин кој не бил тестер. Затоа тој се поставил така.
    Не го оправдувам неговото однесување тука требало да настапи персоналот на ДМ и да ти помогне да си одбереш кармин кој ти одговара.

    И DM во Веро Џамбо има многу малку персонал. Двајца седат на каса и нема кој на кого да му помогне, да го упати убаво.
     
  17. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Немаше Етикета на него , и плус повеќе од пола беше потрошен . Јас незнам како некој би се осмелил да ги вади етикетите. Ц ц ц ех каков народ сме
     
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Еми тоа е... такви се времињата. И зошто да не влегуваш пак во ДМ ако не си нешто крива, ќе си влезеш слободно и готово.
     
    На bubic.k му/ѝ се допаѓа ова.
  19. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.615
    Пол:
    Женски
    Како и да е, можел само да ти напомене дека тоа не е тестер ( кога веќе така му налага работата ), а не дрско да ти се развика. Не ми е јасно како си дозволуваат така? Па ти си потрошувач, ај што не помагаат во изборот, барем да имаат контрола на однесување. Не знам, во последно време кога ќе влезам во ДМ, обезбедувањето буквално токлку безосетно те прати во чекор, што се чувствувам непријатно. Влегувам таму да се релаксирам, да си разгледам и да се подновам, а тоа не можам да го направам кога некој константно зјапа во мене. Разбирам дека тоа им е работа, но сигурно може подискретно да го изведат " следењето ". Не знам, навистина ме изиритира тоа што вработен си дозволил да ти се развика и да биде дрзок. Не си украла нешто за толку драматична реакција. И навистина нема зошто да не одиш, јас на твое место не би влегувала повторно на истата локација, инаку нема ништо што би ме спречило да купувам производи на Балеа и Алверде :D:)
     
    На kim.k и bubic.k им се допаѓа ова.
  20. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @bubic.k, ако си отворила кармин кој имал капаче јасно е зошто вработениот изреагирал (во ДМ кармините кои се тестери немаат капаче, не знам како е по другите парфимерии) но во никој случај не го оправдувам неговото викање.
     
    На bubic.k му/ѝ се допаѓа ова.