1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последно нешто што си купив од dm e...

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од Sweety55, 13 декември 2014.

  1. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Хидратантен флуид со витамински коктел и мирис на малина за сите типови на кожа.
    Ќе пишам рецензија после некое време користење. :)

    [​IMG]
     
    На beatriz, okcenzi, Irrepleceable и 4 други им се допаѓа ова.
  2. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    649
    Допаѓања:
    2.613
    Пол:
    Женски
    Која цена е флуидот? :)
     
  3. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    149 денари.
     
    На okcenzi и UnordinaryOne им се допаѓа ова.
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.553
    Допаѓања:
    80.604
    Пол:
    Женски
    Сетот четки од Аура.
    [​IMG]
    Уште не сум ги пробала како што доликува, многу се меки и нежни и посебно ме изненади четката за руменило за која и не се надевав дека ќе ми се допадне.
    Во секој случај, вреди да се имаат.
    Цена: мислам дека околу 430, нешто така.

    Единечна обична четка за нанесување сенка, повторно од Аура.
    [​IMG]
    Одлична! Не се ни сомневав во нејзиниот квалитет. Мека, прецизна, лесна за одржување. Убава ми е и за прецизно блендање на хајлајтер.
    Цена: 117 ден.


    Aura absolute matte - 612 matte mess
    [​IMG]
    Една од поубавите темно виолетови бои достапна кај нас. Не е MAC Heroine, кој за мене е дефинитивно врвот на темните виолетови кармини, ама ќе помине.
    Ми се допаѓа многу, а единствен недостаток според мене, не на овој течен кармин, туку на сите кармини од тој тип е тоа што додека да се подзасушат и да се фиксираат многу брзо можат да се разлеат.
    И покрај фактот што буквално се фиксира на усните по минута-две, не се осудувам да го нанесам без соодветно моливче за уста. Сигурно си е сигурно. :)
    Цена: 289 денари, мислам.

    Catrice longlasting lip pencil, 140 Sweet Auberginia
    [​IMG]
    Совршена двојка се со карминот од Аура, а затоа што ми е ново и не можам да му одолеам, си го носам и како замена за кармин и го нанесувам низ цели усни, над обично лабело. Пигментираноста навистина ме изненади - нешто подобро од виолетовото кармин-лабело на Росал. Со нанесувањето над лабело бојата е малку послаба, што особено ми се допаѓа кога се шминкам за преку ден. Добивам боја и живост и не изгледам ненаспиено и уморно.
    Не е суво како моливчињата на Аура, не е ниту со таква лесна па да се избрише после првата голтка вода. Го купив на тепка, не пробав да видам дали одговара со карминот или не, ама сепак моето око не ме излажа - професионална деформација. :D
    Цена: околу 180 ден.

    Balea Young 3 in 1
    [​IMG]
    Не знам колку пари е, најверојатно до 170-80 денари. Толку долго ја немам погледнато цената, што дури и сум ја заборавила. Го видов, го грабнав, си отидов. Номално, пред тоа си наплатив, да не дојде до забуни.
    Го користам повеќе од година дена и убедена сум дека ми е подобар и од пилингот од ист тип на Нивеа, со мирис на магнолија.

    Dontodent течност за испирање.
    [​IMG]
    Ми се допаѓа, го освежува здивот после зачинети јадења и силни пијалоци, но ефектот ми е краткотраен, иако навистина ефикасно отстранува дури и силни миризби на кари или кромид.
    Следниот пат би купила друга верзија, ми останаа уште неколку неиспробани, морам да ги комплетирам. :wasntme:
    Засега, без сомнеж ова ми е најдобро и најосвежувачко. :)
    Цена: 115 денари.

    White Glo паста за заби за фанатици на кафе и чај како мене.
    [​IMG]
    Ја користам во комбинација со Colgate со микрочестичките, затоа што, кога ја користам самостојно повторно забележувам дека не ми освежува доволно. Можеби е до мене, но јас обожавам пасти и средства за хигиена на усната празнина кои имаат силен вкус на ментол. Да ти потечат солзи од луто, што би рекла мајка ми. :)
    Ефектот не го оспорувам, но не очекувајте чуда после неколку употреби. Со поредовна употреба има забележителен ефект, го потврдивме ова со мојот стоматолог при мојата последна посета пред некој ден. :lol:
    Следна ќе ја земам онаа наменета за пушачи. Иако не сум пушач, мислам дека повеќе ќе ми се допадне, а и одамна ја мислам - редно е да ја купам.
    Цена: 130 - тука некаде, навистина не се сеќавам. Цените на артиклите ми се тортура, не се ни трудам да ги запамтам. :drunk:
     
    На okcenzi, cocopuff, le.dentiste и 9 други им се допаѓа ова.
  5. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    649
    Допаѓања:
    2.613
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Има многу убав мирис, баш како за овој период од годинта :)
     
    На IthoughtIwasAnAllien, Paolita, Irrepleceable и 2 други им се допаѓа ова.
  6. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    images.jpg убава боја руменило ептен ми се засвиѓа Essence Block Buster Matte Effect Eye Shadow Swatches3.jpg а бојата на сенката ја најдов на тестер се заљубив и ја барав низ сите ДМ маркети, додека денес не ја најдов на Бит Пазар :D
     
    На rainbowec, Sweety55 и Nausicaa им се допаѓа ова.
  7. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    Туш за очи црн и со светки сребрен She
    Фарба за коса од Субрина
    Маскара од Есенс Lash princess
     
    На Miss.M5, bubic.k и Sweety55 им се допаѓа ова.
  8. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    [​IMG]

    Не е нормално колку совршено мирисаа,ми иде да си се изедам сама:l:
     
    На sugarlips, IthoughtIwasAnAllien, Paolita и 10 други им се допаѓа ова.
  9. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Балеа шампон против првут, лак за коса и лабело :D не држам лутина долго време (poolparty)
     
    На Sweety55 и koritsaki им се допаѓа ова.
  10. ivadimile

    ivadimile Активен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Супер предлог даден некое време се пишувало за цените сега пак не се пишува,девојки пишувајте цени да не прашуваме сите поединечно...
     
    На Irrepleceable и Sweety55 им се допаѓа ова.
  12. Sweety55

    Sweety55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    414
    Пол:
    Женски
    :):)
    Тоа беше и мојата првична замисла, кога ќе се пишува мислење, покрај слика од последно купениот производ, да се даде коментар и цена (се разбира доколку ја паметите).
    Се радувам што темата е активна, се надевам да биде и уште поактивна. И штета што во мојот град нема Дм маркет, па да можам почесто да постирам и јас. :)
     
    На Irrepleceable, okcenzi и mime87 им се допаѓа ова.
  13. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    Балеа професионал шампон за виткана коса.
    IMG_20150201_185916.jpg
     
    На Hipica и Sweety55 им се допаѓа ова.
  14. doll.a

    doll.a Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    1.265
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Еве ова :D
     

    Прикачени фајлови:

    • download.jpg
      download.jpg
      Големина на фајлот:
      10,6 KB
      Прегледи:
      27
    На Sweety55 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.429
    Допаѓања:
    47.572
    Пол:
    Женски
    Aura моливче за усни со нуд нијанса.
    Бомбончиња со вкус на малина.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На joy1, Sweety55 и mims-89 им се допаѓа ова.
  16. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Комплет Нивеа во несесер, помада, дезодоранс, гел за туширање и млеко за тело, поклон за мајка ми. Намалени на 495 денари, солиден и убав поклон.

    Поклон за другарка, Балеа универзална помада и пилинг за лице, овој 3 во 1, последен го докачив ама сите го испофаливте. :))))))) Тоник за лице, млеко за чистење на Биотен и гел за туширање Адидас.

    Се осеќав како Дедо Мраз додека пазарев, ама за арно за убаво да е.:D

    За мене си купив ленти за вадење црнки од носот, сега ќе ги пробаме, 6 за 190 денари.

    Благодарност до девојката во ДМ во Веро-Џамбо што ми го спакува подарокот и не ццкаше кога се направи колона, туку ја викна колешката и беше љубезна со мене. Повеќе и ради неа го пишувам постов, иначе не ми бега пазарувањето во ДМ скоро секоја недела.:D

    п.с. Сакам клуб картичка за поенииииииииии......... ;(
     
    На Oxymoron, Mrs.Cuper, Giovanna и 4 други им се допаѓа ова.
  17. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.081
    Пол:
    Женски
    Пиши искуство од лентите за вадење црнки од нос... чекам... :)
     
    На Sweety55, Doozy и Irrepleceable им се допаѓа ова.
  18. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.553
    Допаѓања:
    80.604
    Пол:
    Женски
    Конечно ги начекав Балеа универзалните креми и си ги купив и двете. Не можам да се одлучам која ми е поубава, затоа што и двата мириси ги обожавам - лаванда и цреша ми се омилените без сомнеж; ги носам и двете во ташна и си мачкам која како ми паѓа при рака. Толку голем фанатик сум, што денес дури си купив и резерви и тотално би се разочарала ако некогаш ги тргнат од продажба. :sweat:
    Идеални ми се за раце, лакти, колена и за сувите делови од лицето.
    На цената не се сеќавам.
    [​IMG] [​IMG]

    Balea Intensiv Lippen Pflege;
    [​IMG]
    Во секој случај омилено лабело од Балеа ми останува Балеа Сензитив, ама и ова ми се допаѓа многу, првенствено поради прекрасниот мирис. Го обожавам мирисот на целата колекција со шеа путер. :wasntme:
    Многу ги омекнува усните, идеална подлога ми е и под обични и под мат кармини, ама мислам дека ќе ми биде малку тежок во летниот период, сега ми е и повеќе од одлично.
    Како и да е, до тогаш ќе го потрошам и ќе го земам Сензитив повторно. :)
    Цена: 80 денари.

    Зелено моливче за очи Alverde, за кое не можам да најдам соодветна слика, ама не можете да го утнете - најобичен молив на оштрење без додатоци.
    Овој пат го купив за подарок, инаку јас си го имам во доволни залихи :rofl:, зашто е убедливо најдобар зелен молив кој ми одговара и не ми се пресликува на капаците.
    Има нежни светки, јас не сум љубител на светкави моливи, ама овие делуваат пристојно и тотално неприметливо, така да, правам исклучок. :)
    Цена: 99 денари.

    Alverde део-спреј со нане;
    [​IMG]
    Мириса нежно, освежително и речси неприметно. За заштитата која ја нуди не знам колку би можела да прокоментирам, затоа што си користам антиперспирант, а овој спреј си го нанесувам на тело, најчесто после туширање додека уште кожата ми е полусува. Си уживам во мирисот на природа и заспивам како бебе. :lol:
    Мислам дека го купив околу 120 денари.

    Дневна крема од Афродита, со невен;
    [​IMG]

    Ја користам веќе некое време и ќе дадам конкретно мислење во соодветната тема. Многу сум задоволна од негата, само не ми се допаѓа толку кога ја нанесувам како подлога, ама најверојатно затоа што со текот на годините сум се навикнала на цементирачки креми кои ми го матираат лицето и ми го прават мат-стакло. :lol:
    До мене е, ми треба време да се навикнам на крема со ваква структура после долгогодишното нанесување на гореспоменатите креми. :)
    Не светнувам во Т-зоната, едноставно ми е една од кремите со кои никогаш не би се замислила, ама ете - никогаш не вели никогаш.
    Цена: 175 денари, ако не се лажам.


    И моето омилено за крај - лакот од Catrice - 62 Must-Have STEELetto;
    [​IMG]

    Лаковите на оваа фирма се толку нефотогенични, што не можам да се изначудам. Речиси сите кои ги имам на слики се ужасни, нијансата нема врска горе на сликата со онаа која си ја гледам на ноктите.
    Не сум љубител на светкави работи, ама овој лак е навистина must-have, се излигавив додека го гледав и едноставно морав да си го купам, инаку сигурна сум дека немаше да можам да спијам вечер. :lol:
    Станува збор за пресветкава и ладна лате нијанса.
    Толку е светкав, што во нормални услови кога би видела некоја со такво парче на пример, очите би ми прокрвареле од сликата, ама во таа количина како што е, на нокти изгледа сосема пристојно.
    Се добива убава и јасна текстура со еден слој, ми се опаѓа тоа што и покрај фактот што не е сјаен, обично обоен лак, сепак откако ќе се исуши се добива мазна површина. Мене тоа ми е битно, мразам лакови кои прават текстура и грепкаат, имам нелагодно чувство тогаш, ноктите ми тежат и мислам дека прстите ќе ми отпаднат во секој момент. Баш се израдував кога видов дека ноктите се мазни, а сепак изгледа како да има некоја текстура.

    Лаков ми е симпатија, тотално се заљубив во него! :inlove::inlove:
    Цена:165 денари.
     
    На Mama25, Paolita, LittleChili и 10 други им се допаѓа ова.
  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Mama25, Elena69221, AnimalLover и 3 други им се допаѓа ова.
  20. blackstyle

    blackstyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Тоник за лице со морски алги

    [​IMG]
     
    На Mama25, mims-89 и Sweety55 им се допаѓа ова.