Последно што купивме за бебушот

Дискусија во 'Бебе' започната од Snow-Queen, 24 април 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Постирајте слики од тоа што последно сте купиле за вашето бебенце, со тоа ќе си помогнете една на друга. Ќе си дадете идеа,или ќе си прашате каде има нешто. :)
   
  На Leo_29 и bitol4anka им се допаѓа ова.
 2. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.754
  Сад биче прав фраер. Не можев да и одолеам на кошулкава и ја земав за мали мој, а планирам да ја комбинирам со крем каки панаталони. Се надевам дадов инспирација некому :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DoubleDenimA.jpg
   DoubleDenimA.jpg
   Големина на фајлот:
   42,1 KB
   Прегледи:
   5.070
  На Belabelinakinder, Ketrin.Moon, Annath и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.370
  Овие ги купивме денес, љубов на прв поглед :P Едвај чекам да се стопли да и ги облечам :D :D

  Овие ни се поклон од мајками од Виена , исто преубави ми се и едвај чекам да и ги облечам :) :D
   

  Прикачени фајлови:

  • Ana1.jpg
   Ana1.jpg
   Големина на фајлот:
   424,1 KB
   Прегледи:
   4.946
  • Ana2.jpg
   Ana2.jpg
   Големина на фајлот:
   366,2 KB
   Прегледи:
   4.944
  На Belabelinakinder, Annath и Ketrin.Moon им се допаѓа ова.
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.828
  Допаѓања:
  75.714
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  последно и купив на ќерка ми костим за капење од Лидл за само 4 евра :)
   
  На Annath и Li0ness им се допаѓа ова.
 5. ikame

  ikame Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  363
  Пол:
  Женски
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Cliona

  Cliona Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  178
  :clap: :clap: :clap:
   

  Прикачени фајлови:

  • 06.png
   06.png
   Големина на фајлот:
   158,6 KB
   Прегледи:
   4.782
  На Belabelinakinder, MissDior, lobenickaa97 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. ikame

  ikame Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  363
  Пол:
  Женски
  јас сум ги избришала сликите од компјутер и затоа ги нема ццццц
   
 8. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.370
  Дефинитивно моја омилена марка за детска облека е C&A, квалитетни се а и не се многу скапи. Тетками од Швајцарија дојде,па порачав нешто преку нејзе. (кај нив има ептен големи попусти цените се на пола а се ептен квалитетни )
  Еве што ние одбравме за ова лето.
  Немав време да ги барам на страната , па ги сликнав :)
  Ова е кошулка , но е доста голем број (некаде до 4г) па ќе го носиме како фустанче.
   

  Прикачени фајлови:

  • fustancee.jpg
   fustancee.jpg
   Големина на фајлот:
   103,3 KB
   Прегледи:
   4.716
  • cvetni.jpg
   cvetni.jpg
   Големина на фајлот:
   279,1 KB
   Прегледи:
   4.715
  • rozevi.jpg
   rozevi.jpg
   Големина на фајлот:
   161,2 KB
   Прегледи:
   4.713
  • m.jpg
   m.jpg
   Големина на фајлот:
   232,5 KB
   Прегледи:
   4.711
  • m2.jpg
   m2.jpg
   Големина на фајлот:
   173,8 KB
   Прегледи:
   4.713
  На Belabelinakinder, ReggaeGirl97, Annath и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.370
  Патичињаваа и јакничкава :inlove: :inlove: :inlove:
  Не замеравајте патичињата одма ги пробавме па малку се прлави :D :D


  И пролетново капутче или јакничка како да го речам , исто поголемо бројче е ама нема врска :)


  Има уште неколку, ама нема смисла да прикачувам повеќе слики, ајде постирајте нешто и вие. :D :$
   

  Прикачени фајлови:

  • patiki2.jpg
   patiki2.jpg
   Големина на фајлот:
   277,3 KB
   Прегледи:
   4.690
  • patiki.jpg
   patiki.jpg
   Големина на фајлот:
   173,5 KB
   Прегледи:
   4.689
  • k.jpg
   k.jpg
   Големина на фајлот:
   213,5 KB
   Прегледи:
   4.689
  На Seduction, Belabelinakinder, Annath и 2 други им се допаѓа ова.
 10. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  21.818
  Пол:
  Женски
  Уник многу се убави работите , и ние неретко купуваме таму од C&A ,последно од таму на малата и купивме бањарка многу убава за 17 евра
  а и памуЧни се сите работи , и по неколку перења остануваат исти

  Ние денес на малата слуЧајно шетајки со баба и , влеговме во second hand продавница и најдовме вакво winni pooh за 1 евро 8) се израдував ептен , сакавме да и го подариме за Божик ама во продавнициве за играЧки кошта 24 евра
  иако не сум Фан на тие second hand продавници :?: ама се наога и убави детски книги
  [​IMG]
  Инаку на малата и купуваме секое искаЧање ]:)
  Во една продавница овде наЧекавме намалување 50% на веке редуцирана облека
  И така малово си доби мантилЧе , пантолони и јакниЧе за дожд се вкупно за 22 евра :rock: :rock:
   
  На Makedonka007, Annath и NoellePage им се допаѓа ова.
 11. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.370
  Да Ена, патичињава се 25ф. Што би дошло околу 25 евра , за Nike не е многу - барем според мене.
  Тука некаде е и јакничката.
  Кога се роди ќерками тетка ми ми донесе цел куфер алишта од C&A и после 8 месеци гајле немаат исти се.
  Пола не се ни облечени - поголеми броеви се.
  Инаку во Виена кај сестра ми , вакви мечиња и балетанки (како стартки што се) мајками има купено по 1 евро. Ама нови не се second hand. Јас се чудев.
  Но, секаде освен кај нас кога ќе се каже дека има попуст навистина е ПОПУСТ , кај нас не е така - за жал.
  Btw , и бањарка имаме од Hello Kitty исто од C&A ама не сме ни почнале да ја користиме , голема и е ја чувам кога ќе подпорасне малку.
   
 12. ikame

  ikame Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  363
  Пол:
  Женски
  ние и купивме
  базенче 1,47*33цм од карфур 300ден
  дрвена лулашка 200 ден од пластичара и
  точаче со настрешница 2000 ден од пластичара
  тоа и е се за роденден

  sliki nemam me mrzi da slikam pa stavaj u kompjuter eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  апропо муабетов баш загледав сестрами од Чешка ми има пратено што нови,што носени алишта од таа фирма абе носените не се мрднати ко да ги купила а носени се 1,5 година па перени али квалитетни
   
  Последна измена од модератор: 16 декември 2017
  На Unique.chick му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dreem.Girl

  Dreem.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  115
  Две фустанчинја и едно комплетче со маичка и кратки панталонки капа и трака за главчето :inlove:
   
 14. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.970
  Јас му купив последно базен за на море, лигавче со ракавчиња за да не се правиме лом кога ќе јадеме кашички и сандалчиња летни :inlove:
   
 15. Dreem.Girl

  Dreem.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  115
  музичка вртелешка за над креветчето и музичка играчка мече на повлекуванје :inlove:
   
 16. loki.c9

  loki.c9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  200
  јас му купив златен ланец со голем крст.
   
 17. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  6.013
  Пол:
  Женски
  Со зеленото сидро од мама и со мачето од тета. :)

  [​IMG][​IMG]
   
  На NoellePage му/ѝ се допаѓа ова.
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.828
  Допаѓања:
  75.714
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Belabelinakinder, Mari* и stefi23m им се допаѓа ова.
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.828
  Допаѓања:
  75.714
  Пол:
  Женски
  [​IMG]  [​IMG]

  Денес и купив чизми на ќерка ми , за зимово :)
   
  На Septemvri, Belabelinakinder, Mari* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. blagica1991

  blagica1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  196
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Larahappy и Belabelinakinder им се допаѓа ова.