Последно што купивме за бебушот

Дискусија во 'Бебе' започната од Snow-Queen, 24 април 2013.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.817
  Допаѓања:
  67.178
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На eli25, sanjaeva, scipuseva и 2 други им се допаѓа ова.
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.817
  Допаѓања:
  67.178
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На eli25, sanjaeva и Hipica им се допаѓа ова.
 3. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  6.007
  Пол:
  Женски
  Два пара пижами, едните со Дора, другите со мечиња. :)
   
  На captivating му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.970
  Пол:
  Женски
  Епа и ние почнавме со ситници… и тоа многу ме исполнува и ме прави soooo happy
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC_0383.jpg
   DSC_0383.jpg
   Големина на фајлот:
   254,9 KB
   Прегледи:
   342
  • DSC_0386.jpg
   DSC_0386.jpg
   Големина на фајлот:
   239,9 KB
   Прегледи:
   339
  • DSC_0387.jpg
   DSC_0387.jpg
   Големина на фајлот:
   248,1 KB
   Прегледи:
   339
  • DSC_0388.jpg
   DSC_0388.jpg
   Големина на фајлот:
   238 KB
   Прегледи:
   338
  • DSC_0389.jpg
   DSC_0389.jpg
   Големина на фајлот:
   281,7 KB
   Прегледи:
   338
  На eli25, pepita82, Maya3112 и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.970
  Пол:
  Женски
  Еве продолжение :)

   

  Прикачени фајлови:

  • image-1379765912019-V.jpg
   image-1379765912019-V.jpg
   Големина на фајлот:
   237,9 KB
   Прегледи:
   297
  • DSC_0391.jpg
   DSC_0391.jpg
   Големина на фајлот:
   327,1 KB
   Прегледи:
   301
  • DSC_0392.jpg
   DSC_0392.jpg
   Големина на фајлот:
   294,2 KB
   Прегледи:
   300
  • DSC_0393.jpg
   DSC_0393.jpg
   Големина на фајлот:
   331,5 KB
   Прегледи:
   296
  • DSC_0394.jpg
   DSC_0394.jpg
   Големина на фајлот:
   232,9 KB
   Прегледи:
   296
  На eli25 и nevesta им се допаѓа ова.
 6. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  540
  Snow-queen да се пофалам дека имаме исто мече со тропкалка. Од Jumbo го зема, така? :)
  И да те прашам шишенцава со Мики Маус од каде ги зема, баш се интересни.
   
 7. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.019
  Од овие меченцата како вашето, само розевко, за мекици добивме две :)

  Сноу Корпата плава која си ја земала, многу ќе ти се најде. Ние имаме три и малку ни се, во една чорапчиња, во друга прибор за бебуш(маст, грицкалка за нокти, чешали, ...), трета за траки за коса... за ситни ствари се измислени, инаку крајот не им се знае :)
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 8. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  457
  Од каде ги земавте корпите и колку пари се?
  Јас само од оние дрвениве/плетени имам видено, а сакам да купам повеќе. Како што викаш ти,за чорапи, тракатанци, козметика...
   
 9. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.019
  Јас сите ги земав од Џамбо, има разни големини, бои, форми
   
 10. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.833
  ^ А јас па ќе ве прашував, за што се потребни тие корпите. :D Него каква цуцла се купува за новороденче и што е разликата меѓу селиконска, обична и какви се има други, не знам.

  Иначе јас последно купив чорапчиња. :sun:
   
 11. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  1.753
  Допаѓања:
  52.300
  Пол:
  Женски
  ^ Имаш гумена/каучукова цуцла:

  [​IMG]

  И силиконска цуцла:

  [​IMG]

  Силиконската цуцла е тврда а гумената е мека, зависи од бебе до бебе, некои ги сакаат тврдите, некои меките.
  Моите никакви не сакаат. ;(
   
  На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.019
  Цуцла можеш да земеш на која сакаш марка, да пишува на неа 0+, но проблемот е дали баш таа ќе ти ја прифати.
  Ние пример почнавме со бејби нова(не ја сакаше), чико(не ја сакаше) и на крај нук само фати. Инаку нук се препорачани од стоматолози (наводно немало опасност од кривење на забите).
   
  На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.326
  Допаѓања:
  1.152
  Абе тоа многу убаво за нукот и јас и купувам НУК ама оди кажи му на бебе дека цуцлата има две страни:::значи пола од времето и е наопачки ставена и си мислам дека така е уште побетер??? :tmi:
  Сега едни МАМ и купувам прво ич ги нејќеше сега се навикна.
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.970
  Пол:
  Женски
  Корпичката ми е од Jumbo, 290ден ако не се лажам. + во него одеше мечето траскалче.
  А и имаше чисто плавки подруг материjал без сликичка и карнери тие беа 190.
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.970
  Пол:
  Женски
  Карши ТЦ Бисер, има продвница на NUK,ама во истата зграда каде што е NUK, само позади, има уште една продавница за бебиња (гледа на паркингот), ее таму ги земала мајка ми, околу 150ден. горе-доле нешто ситно.(зошто не ја знам точната цена)
   
 16. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
  ние зедовме вакви топлинчиња, само нашите се со патент не со лепенка.


  овие ми останаја во душата, имаме чизми незнам дали ќе ги земиме.
   

  Прикачени фајлови:

  • 450_terry.jpg
   450_terry.jpg
   Големина на фајлот:
   60,6 KB
   Прегледи:
   287
  • 2797_navy.jpg
   2797_navy.jpg
   Големина на фајлот:
   50 KB
   Прегледи:
   272
 17. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.965
  Еве вакви потполно исти топлинчиња само жолти :P  Да продолжам, чорапчиња термо за зимата со мики маус, 2 блузички на долги ракави, хулахопки ама оти немаше за негова возраст плави му земав розеви со мини :$ и една блузичка со кратки за идното лето ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • ima.jpg
   ima.jpg
   Големина на фајлот:
   5,6 KB
   Прегледи:
   284
  На lobenickaa97 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.685
  Допаѓања:
  47.857
  Пол:
  Женски
  Шишенцево го имаше во City Mall во една од продавничките во редот за бебчиња, малото беше 100, големкото околу 150. Јас искрено се запрепастив од цените во тие продавници, поефтини се од повекето аптеки низ градов ;)
   
 19. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.582
  Допаѓања:
  21.634
  Пол:
  Женски
  Јес да е уште мала за ова чудо .. ама му се радува невидено :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  На anule88, sabatini, koritsaki и 4 други им се допаѓа ова.
 20. sabatini

  sabatini Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  428
  Пол:
  Женски
  Se podnovivme i nie :) :$
   

  Прикачени фајлови:

  На i-v-a-n-4-e, lobenickaa97, vickyy90 и 15 други им се допаѓа ова.