Последно што купивме за децата

Дискусија во 'Дете' започната од mariz, 30 јуни 2016.

 1. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.087
  Допаѓања:
  37.663
  Пол:
  Женски
  Да :)
  Свекор ми рече за плавово не го бивало (за да не се трошат пари, нали), јас му реков дека појма нема од мода :D
   
  На joy1 и danichap им се допаѓа ова.
 2. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.563
  Допаѓања:
  247.956
  Пол:
  Женски
  Ubavo si mu rekla :D
  Stignata li e esenskata?

  image.png

  Mozebi si gi videla?
   
  На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.087
  Допаѓања:
  37.663
  Пол:
  Женски
  Не е, барем во Бг нема ништо есенско. Но видов на фб од оние што прават онлајн нарачки веќе имаат истакнато слики со есенските, а бидејќи зимам понекогаш преку нив знам дека робата ја зимаат од Будимпешта. Значи кај нив е стигната. Тебе од каде ти е план?
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.563
  Допаѓања:
  247.956
  Пол:
  Женски
  Solun naredna nedela
  Veke poracav od niv gumeni cizmi i vetrovka,gi dobiv.
  Ama provizija zemaat i nesakam pak preku niv
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.087
  Допаѓања:
  37.663
  Пол:
  Женски
  И јас несакам, скапо искача. Колку ти земаа провизија? А преубави се, со здравје да ги носите!

  Ајде види па пофали се што има во Солун и што си земала ;)
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.563
  Допаѓања:
  247.956
  Пол:
  Женски
  Pa okolu 10-12 evra poveke plativ od realnata cena plus kargo
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  2.489
  Допаѓања:
  46.861
  Кога гледав пред некој месец патики за малата немаше број за неа. Ептен мало ноже имаше. Сега гледам малку пораснало, 19.5 сандалки и се точни, а ќе треба патики да и купувам наскоро.
  Кое бројче го зедовте вие?

  Инаку, се ви е убаво, а фустанот сон :inlove:
   
 8. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.458
  Допаѓања:
  231.227
  Овие се 19, таман за сега и се.
  Првично барав 20, ама беа само по еден пар, попустот(гумените беа 5 евра, адидасот 10евра) да не се испушти:tmi::rofl:, си реков колку ќе ги носи толку. Еден месец може два ќе истераме.
  @Sky-butterfly да се дополнам во врска со патичињата. Доле се штоф, ептен меко. Намерно не барав со гума бидејќи не може сама без да се држи да оди, овие полесни и се за низ куќа да вежба проодување.
   
  Последна измена: 26 јули 2016
  На joy1 и Sky-butterfly им се допаѓа ова.
 9. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  2.489
  Допаѓања:
  46.861
  О да, ептен поволно.
  Нема кај нас такви попусти, за жал.

  А и ќе ви се најдат за второто секако :)
   
  На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.065
  Допаѓања:
  64.312
  Пол:
  Женски
  Kapce i cetkicka za zabi.. :) (imam chicco 0+, ama si ja posvoiv za mene) :D IMAG2657.jpg
   
  На Mari*, zalosna, MilaP и 12 други им се допаѓа ова.
 11. iki26

  iki26 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  3.475
  Допаѓања:
  17.407
  Esenska kolekcija :)

  1469721397386-1662914614.jpg
   
  На zuto, zalosna, eleni27 и 22 други им се допаѓа ова.
 12. Sunshine_1979

  Sunshine_1979 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  11.921
  Пол:
  Женски
  И големата дада ја подновивме: Screenshot_2016-07-30-20-15-46.jpg Screenshot_2016-07-30-20-18-56.jpg
   
  На Mari*, zalosna, azelea и 13 други им се допаѓа ова.
 13. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.065
  Допаѓања:
  64.312
  Пол:
  Женски
  Cucli limited edition.
  IMAG2705.jpg
  Tabla za crtanje koja ima del i za kreda od ednata strana, zaedno so kreda i sungerce.. (ima i rozeva)
  IMAG2703_1.jpg IMAG2704.jpg
   
  На zuto, SV1911, zalosna и 16 други им се допаѓа ова.
 14. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.115
  Допаѓања:
  20.630
  Пол:
  Женски
  Таблата од каде е и колку. Јас гледав случна во џамбо, ама само со едната страна и мм ме пишмани.
   
 15. Miss.Sweet

  Miss.Sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  4.252
  Се подновивме со музички сликовници и гумена сложувалка
  received_10210083080823703.jpeg
  Посебно се радува на сликовницата со возила дека има звук на мотор :)
  А земавме и патичиња
  received_10210083079663674.jpeg
  received_10210083079623673.jpeg
   
  На Mari*, SV1911, zalosna и 18 други им се допаѓа ова.
 16. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.065
  Допаѓања:
  64.312
  Пол:
  Женски
  Od Jumbo e, ama imase ista pomala bez brojanicata, ne vidov na taa dali ima tabla pozadi, znam ovaa e 179, pomalata bese 119den.. :)
  Za malku kje me pismanese svekrva mi pomalata bez brojanica da ja zemam da ne gi izedel tie od brojanicata :rofl: ama ne se vadat taka lesno :D
  A tabla deka ima tek doma primetiv :D
   
  На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. tincemajmunce

  tincemajmunce Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 февруари 2014
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  22.228
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2016-08-03-11-03-13.png


  Screenshot_2016-08-03-11-02-46.png
   
  На Mari*, Lolipop23, zuto и 21 други им се допаѓа ова.
 18. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  12.482
  Пол:
  Женски
  20160803_132813.jpg
   
  На Mari*, zuto, zalosna и 18 други им се допаѓа ова.
 19. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.196
  Допаѓања:
  104.458
  Пол:
  Женски
  DSC_0325-240x427.JPG
  DSC_0296.JPG
   
  На Mari*, vitamina, azelea и 14 други им се допаѓа ова.
 20. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.087
  Допаѓања:
  37.663
  Пол:
  Женски
  IMG_20160804_093628.JPG
   
  На Lolipop23, Mari*, N.Kety и 17 други им се допаѓа ова.