1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

После долга врска..

Дискусија во 'Сингл' започната од PinKitty, 14 јуни 2012.

 1. PinKitty

  PinKitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  8
  Одев со дечко ми 2 години и пол, сега се скаравме поради причина што навистина не можам да му ппростам а и после се сфатив дека не е тој за мене а воедно дека тој покрај мене ме "гуши". Кога одевме не излегував често со другарките, сега имам 16 години (ве молам знам дека сум мала за толкава врска, ама тоа е друга тема). Во последно се скарав со една другарка поради тоа што зборувашее глупости за мене, сега кога се скарав со дечко ми сакам да се дружам сакам да си ја вратам повторно онаа девојка која излегуваше со сите девојчиња, но сега сите си имаат скоро друштва не се чувствувам како да припаѓам некаде, која и да ја побарам девојка за да излезиме како едвај, на секое ги викам , но не е то то..:/ Посебно со таа што се скарав ги трга настрана од мене демек не сакала и јас да одам со нив..
  I'm open for suggestions..
   
 2. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  Е тоа е после догла врска која изгледа си ја почнала уште на 14години и изгледа си била со носето во облаци дека дечкото е најважен ама ете сега немаш ни другарка (ако можам така да се изразам)
  знаеш има многу такви случаи. Мој совет побарај ја направи муабет и кажи и отворено дека ти е криво.
  А после долга врска најдобрата формула - излегување со другарките,да си најдеш некоја занимација,односно да не се затвориш во себе и да не паднеш во депресија.
   
  На Lile_05 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. PinKitty

  PinKitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  8
  Знам..сега си сум свесна..не беше некаква врска..ама сепак...:/
  Не знам..премногу е крената..и јас би сакала да се обидам...:/
   
 4. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  па нели траеше 2год. како не била некоја врска :?:
  епа и да е крената и да не е,самата си ја оплесакала работата,да сум јас на нејзино место не би ти простила. Стоп за девојчињата што ги забораваат другарките кога се во врска !
   
 5. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Не ми е јасно како можеш да сакаш повторно да бидеш другарка со девојче што зборувало глупости за тебе. Велиш свесна си а за ништо не си свесна. Дај малце подобри си го карактерот и зачувај си ја самопочитта. Остај ги тие другарки, сега ти е време да си најдеш вистинска, секако ако ти се поставиш најдобронамерно. И не брзај да си фатиш друг дечко.
   
  На PinKitty му/ѝ се допаѓа ова.
 6. PinKitty

  PinKitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  8
  Знам и јас не сакам да си дозволам затоа што навистина мизерно беше од нејзина страна така да зборува..но сепак кога ми кажаја дека не сум посакана негде да излезам со другарки т.е. не сум посакуван во нивно друштво многу неубо ми падна..никогаш досега никој ми нема речено така или јас се при срце си земам :/
   
 7. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Мислам сликава се би објаснала..........
   

  Прикачени фајлови:

  На SnowQueen17, Beauchamp, Ella.313 и 7 други им се допаѓа ова.
 8. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  295
  Одев со бившиот 7 месеци и фазла, и откако раскинавме ми олесна! Сите проблеми, нервирања, сето тоа го снема. Животот без него мислев дека не е возможен, а всушност бил подобар! 8)
   
  На SnowQueen17 и lilybeth им се допаѓа ова.
 9. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.266
  После долга врска боли и душа, и срце, и се!
   
  На endlesslove, cinderella.red, anngelique и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Alice92

  Alice92 Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Се зависи од настаните во врската, односот и однесувањето. После долга врска некои чувствуваат олеснување а други неподнослива болка. Во секој случај кога тогаш проблемите и болката ќе поминат.. Збогум не е крај!
   
  На SnowQueen17, nikolija26, cinderella.red и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. PinKitty

  PinKitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  8
  OООО Не да ми олесна!!
  После сите забранувања сфатив дека е само клошар шо џабе му сум посветила толку внимание и се..а јас ниш за возврат не добив..
   
 12. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  146
  И јас имав врска од 2години и нешто и јас мислев така.. дека тој е најважен.
  Кога прекинавме видов каков е животот без него, луди вечерни излегувања со другарки, женски вечери.. Тоа го немав со него а сфатив дека ми фалело.
  Еве сега пак имам дечко ама никогаш нема да ја повторам истата грешка, да се тргнам од друштво заради него :)
  Има време за се. И за него и за другарки а и за заеднички излегувања :)
   
 13. PinKitty

  PinKitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  8
  Да ама јас сега си седам дома..имам најдобра другарка но неа не ја оставаат секој ден да излегува и покасно..:/
   
 14. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  146
  И јас бе на твоите години тогаш и на моите другарки не ги оставаја секогаш до касно. Најди си сама занимација. Мене од тогаш ми е останато си пуштам музика и си играм дома пред ТВ. Читај нешто, ако имаш милениче играј си со него, а ако немаш топло ти препорачувам, верувај многу помага :)
  Нема да те направи никој ако ни сама не знаеш да се правиш среќна :) Среќата е во малите нешта..
   
  На Chocoholic.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  .. уживај во слободата! Посвети се на друштвото, лудувај, излегувај, патувај. Ако имаш проблеми со другарките (како што наведе) зачлени се во некои групи (оди на јазичен курс, часови за танцување и сл.) Така многу лесно ќе запознаеш нови луѓе, а со тие други нови.. и се шири кругот на пријателството. Само да си знаеш за друг пат, дечковците се менуваат, пријателите остануваат. Мора да најдеш време за сите.
   
  На Chocoholic.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.912
  Сакаш пак да си со истата другарка која зборувала свашта за тебе?
  И јас сега не сум блиска со моите другарки. Многу ми љубомореа. Неколку пати се обидуваа да не разделат со дечко ми. На секаков начин. И сега кога ќе ги видам па ми се гади!
  Но, затоа тие други пријателки што ги имам не ги запоставувам.
   
 17. PinKitty

  PinKitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  8
  Не не сакамм, не иди во обзир, тешко ми е што сум самичка..
  Во право си за љубомората и јас имам такви, ама кога му се жалам на мајка ми, ќе ми речи нема совршена другарка..:/
   
 18. UnknownLadyDi

  UnknownLadyDi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  951
  може малце е сурово ама не се жали сеа,самата си си крива,заслужуваш и некое време САМА да бидеш
  знам како е имам осетено на своја кожа..
   
 19. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.699
  Допаѓања:
  4.119
  Пол:
  Женски
  Аман бе :( Се чудам како твоите дома не видеа во каква врска си :?: И јас како тебе не бев свесна, моите ме седнаа и ми ги отворија очите. Нема друго чаре освен да пробаш да се зближиш со некој, ама немој никако со таа старата. :| Како што те советуваа другите феминки најди си занимација, размисли малце дека сега имаш време да направиш се што некогаш си посакувала :) Уживај си во слободата, можеби имаш некоја братучетка или некоја другарка со која порано сте се дружеле. Е сега, да, ќе се чувствуваш како да не припаѓаш никаде ама ако си дружељубива и комуникативна личност нема причина зошто да не те сакаат :) Кулирај си, не се затварај дома, не тагувај а немој ни да помислуваш да и се вратиш на старата љубов, ќе запознаеш многу луѓе и се ќе се среди. Понекогаш ни се случува и да мораме да бидеме сами ама биди јака и издржи :) :*
   
  На SnowQueen17 и PinKitty им се допаѓа ова.
 20. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  181
  После долга врска,има една година депресија ама затоа после таа година никој повеќје неможе да ве уништи,изгледате 1345657 пати подобро и тој идиотот (што најверојатно ве остаил) може да си касне од задникот коа ќе ве види со некој сексулав што ќе знае да ве цени и сака
   
  На SnowQueen17 и PinKitty им се допаѓа ова.