1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

После долга врска..

Дискусија во 'Сингл' започната од PinKitty, 14 јуни 2012.

  1. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    Одев со дечко ми 2 години и пол, сега се скаравме поради причина што навистина не можам да му ппростам а и после се сфатив дека не е тој за мене а воедно дека тој покрај мене ме "гуши". Кога одевме не излегував често со другарките, сега имам 16 години (ве молам знам дека сум мала за толкава врска, ама тоа е друга тема). Во последно се скарав со една другарка поради тоа што зборувашее глупости за мене, сега кога се скарав со дечко ми сакам да се дружам сакам да си ја вратам повторно онаа девојка која излегуваше со сите девојчиња, но сега сите си имаат скоро друштва не се чувствувам како да припаѓам некаде, која и да ја побарам девојка за да излезиме како едвај, на секое ги викам , но не е то то..:/ Посебно со таа што се скарав ги трга настрана од мене демек не сакала и јас да одам со нив..
    I'm open for suggestions..
     
  2. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Е тоа е после догла врска која изгледа си ја почнала уште на 14години и изгледа си била со носето во облаци дека дечкото е најважен ама ете сега немаш ни другарка (ако можам така да се изразам)
    знаеш има многу такви случаи. Мој совет побарај ја направи муабет и кажи и отворено дека ти е криво.
    А после долга врска најдобрата формула - излегување со другарките,да си најдеш некоја занимација,односно да не се затвориш во себе и да не паднеш во депресија.
     
    На Lile_05 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    Знам..сега си сум свесна..не беше некаква врска..ама сепак...:/
    Не знам..премногу е крената..и јас би сакала да се обидам...:/
     
  4. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    па нели траеше 2год. како не била некоја врска :?:
    епа и да е крената и да не е,самата си ја оплесакала работата,да сум јас на нејзино место не би ти простила. Стоп за девојчињата што ги забораваат другарките кога се во врска !
     
  5. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Не ми е јасно како можеш да сакаш повторно да бидеш другарка со девојче што зборувало глупости за тебе. Велиш свесна си а за ништо не си свесна. Дај малце подобри си го карактерот и зачувај си ја самопочитта. Остај ги тие другарки, сега ти е време да си најдеш вистинска, секако ако ти се поставиш најдобронамерно. И не брзај да си фатиш друг дечко.
     
    На PinKitty му/ѝ се допаѓа ова.
  6. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    Знам и јас не сакам да си дозволам затоа што навистина мизерно беше од нејзина страна така да зборува..но сепак кога ми кажаја дека не сум посакана негде да излезам со другарки т.е. не сум посакуван во нивно друштво многу неубо ми падна..никогаш досега никој ми нема речено така или јас се при срце си земам :/
     
  7. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Мислам сликава се би објаснала..........
     

    Прикачени фајлови:

    На SnowQueen17, Beauchamp, Ella.313 и 7 други им се допаѓа ова.
  8. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Одев со бившиот 7 месеци и фазла, и откако раскинавме ми олесна! Сите проблеми, нервирања, сето тоа го снема. Животот без него мислев дека не е возможен, а всушност бил подобар! 8)
     
    На SnowQueen17 и lilybeth им се допаѓа ова.
  9. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    После долга врска боли и душа, и срце, и се!
     
    На endlesslove, cinderella.red, anngelique и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Alice92

    Alice92 Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Се зависи од настаните во врската, односот и однесувањето. После долга врска некои чувствуваат олеснување а други неподнослива болка. Во секој случај кога тогаш проблемите и болката ќе поминат.. Збогум не е крај!
     
    На SnowQueen17, nikolija26, cinderella.red и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    OООО Не да ми олесна!!
    После сите забранувања сфатив дека е само клошар шо џабе му сум посветила толку внимание и се..а јас ниш за возврат не добив..
     
  12. leilla

    leilla Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    146
    И јас имав врска од 2години и нешто и јас мислев така.. дека тој е најважен.
    Кога прекинавме видов каков е животот без него, луди вечерни излегувања со другарки, женски вечери.. Тоа го немав со него а сфатив дека ми фалело.
    Еве сега пак имам дечко ама никогаш нема да ја повторам истата грешка, да се тргнам од друштво заради него :)
    Има време за се. И за него и за другарки а и за заеднички излегувања :)
     
  13. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    Да ама јас сега си седам дома..имам најдобра другарка но неа не ја оставаат секој ден да излегува и покасно..:/
     
  14. leilla

    leilla Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    146
    И јас бе на твоите години тогаш и на моите другарки не ги оставаја секогаш до касно. Најди си сама занимација. Мене од тогаш ми е останато си пуштам музика и си играм дома пред ТВ. Читај нешто, ако имаш милениче играј си со него, а ако немаш топло ти препорачувам, верувај многу помага :)
    Нема да те направи никој ако ни сама не знаеш да се правиш среќна :) Среќата е во малите нешта..
     
    На Chocoholic.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    .. уживај во слободата! Посвети се на друштвото, лудувај, излегувај, патувај. Ако имаш проблеми со другарките (како што наведе) зачлени се во некои групи (оди на јазичен курс, часови за танцување и сл.) Така многу лесно ќе запознаеш нови луѓе, а со тие други нови.. и се шири кругот на пријателството. Само да си знаеш за друг пат, дечковците се менуваат, пријателите остануваат. Мора да најдеш време за сите.
     
    На Chocoholic.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Сакаш пак да си со истата другарка која зборувала свашта за тебе?
    И јас сега не сум блиска со моите другарки. Многу ми љубомореа. Неколку пати се обидуваа да не разделат со дечко ми. На секаков начин. И сега кога ќе ги видам па ми се гади!
    Но, затоа тие други пријателки што ги имам не ги запоставувам.
     
  17. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    Не не сакамм, не иди во обзир, тешко ми е што сум самичка..
    Во право си за љубомората и јас имам такви, ама кога му се жалам на мајка ми, ќе ми речи нема совршена другарка..:/
     
  18. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    може малце е сурово ама не се жали сеа,самата си си крива,заслужуваш и некое време САМА да бидеш
    знам како е имам осетено на своја кожа..
     
  19. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.720
    Допаѓања:
    4.206
    Пол:
    Женски
    Аман бе :( Се чудам како твоите дома не видеа во каква врска си :?: И јас како тебе не бев свесна, моите ме седнаа и ми ги отворија очите. Нема друго чаре освен да пробаш да се зближиш со некој, ама немој никако со таа старата. :| Како што те советуваа другите феминки најди си занимација, размисли малце дека сега имаш време да направиш се што некогаш си посакувала :) Уживај си во слободата, можеби имаш некоја братучетка или некоја другарка со која порано сте се дружеле. Е сега, да, ќе се чувствуваш како да не припаѓаш никаде ама ако си дружељубива и комуникативна личност нема причина зошто да не те сакаат :) Кулирај си, не се затварај дома, не тагувај а немој ни да помислуваш да и се вратиш на старата љубов, ќе запознаеш многу луѓе и се ќе се среди. Понекогаш ни се случува и да мораме да бидеме сами ама биди јака и издржи :) :*
     
    На SnowQueen17 и PinKitty им се допаѓа ова.
  20. MalataNena

    MalataNena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    181
    После долга врска,има една година депресија ама затоа после таа година никој повеќје неможе да ве уништи,изгледате 1345657 пати подобро и тој идиотот (што најверојатно ве остаил) може да си касне од задникот коа ќе ве види со некој сексулав што ќе знае да ве цени и сака
     
    На SnowQueen17 и PinKitty им се допаѓа ова.