1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

После долга врска..

Дискусија во 'Сингл' започната од PinKitty, 14 јуни 2012.

  1. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Тешко е денес да најдеш вистинска другарка. Но, како што кажав неможам да ги поднесувам кога им ја гледам љубомората во очи. Како да мене се ми е мед и млеко. :worried:
    Сама си сега засега. Не се откажувај. Барај други пријатели. Излегувај со различни личности. Ќе запознаваш и ќе се дружиш. Знам дека не е лесно, само треба да имаш волја и да си позитивна. :*
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  2. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    Хаха, да во право си.
    Да, викам други, гледам да излегувам да се обидам да се вклопам некаде..<3
     
  3. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Аман беееее......На 16 год гледам веќе сте стигнале да изградите и долги врски .Браво.
    А ти шо си мислеше кога беше во врска.Дека никој не може да те стигни? Глумеше лудило?
    Е сега ти теебе ти глумат лудило..
    Tоа е животот,затоа не треба многу газ продавање. :x
     
    На Sanjichka007 и kikikikirika им се допаѓа ова.
  4. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    Воопшто не глумев лудило..никогаш не сум се кревала над другите ниту потценувала..
     
  5. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
  6. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    Хахах =))
     
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    И јас 2 години одев со дете во кој имаше паузи поголеми од 6 месеци и пократки. НИКОГАШ не си имавме ништо забранувано и почесто бев со другарки од колку со него. Не знам зошто повеќето си ги запоставувате другарките и друштвото, тоа некако не ми е во ред мене. Како што и тоагаш си излегував со другарките и се се забавував и сега така правам, а со детето уште комуницираме и се гледаме, за се се наоѓа решение и компромис, ако навистина се сака. :)
     
  8. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    Работата е тоа што во се се сомневаше...Прељубоморен..Не ни излегував често за разлика од него и пак праев неш со некој и слично :/
     
  9. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    .. :puke: ...после долга врска,настапи бол,солзи,големо разочарување.....човекот кој до вчера се колнеше дека ме сака,испадна дека е голем женскарош,дека сака многу жени како мене,и не сакав да се помирам со тоа...
    .. :^) .искрено посакав одма нова врска и имав прилика,ама уплашена не можев така лесно да верувам и да сакам,и едноставно поради самотијата не сакав да влетам во уште една грешка....конечно после 1 год,полека се свртувам кон човек кој е многу коректен и внимателен према мене,и после 6 месеци контакт почнаа да се раѓаат и емоции......
    ... :inlove: ..времето ќе покажи дали овој пат грешам пак или не....животот оди понатака и кога ќе размислам колку ме повреди бившиот,никој не заслужува да го чекаш и надеваш дека ќе се случи некое чудо и пак се ќе е по старо.......времето лета а богами и спомените бледеат и солзите конечно пресушуваат....
     
    На SnowQueen17 и moon1 им се допаѓа ова.
  10. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    И јас сум во ваква ситуација. Пред некое време прекинав врска која траеше 2 години.. Се чувствувам празно ама знам дека дури и да имам шанса да се смирам со него, нема да се смирам! Ама за ништо на светов не се враќам назад на сите г*мна |( едноставно ми фали да го имам покрај себе, бидејќи пред се ми беше најдобриот пријател што некогаш сум го имала, тоа ми фали! Беше единствен со кој можев до толку да се опуштам и да бидам токму онаква каква што сум, без да му ја мислам што ќе помисли за мене па да се преправам за некои работи. Пробавме да бидеме другари, само на тоа да останеме, ама не идеше многу нормално. Сеуште и двајцата со чувства еден кон друг, само потешко си правевме. Сега веќе немаме контакт, и ете ми недостига многу да го имам покрај себе.. :(
     
  11. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    се придружувам кон мислењето на cigarce
     
  12. Kathlin

    Kathlin Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    232
    живот иде даље јебига :D
     
    На endlesslove му/ѝ се допаѓа ова.
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    После долга врска 3 дена ќе плачиме 4тиот ништо не ни е. Пролазна фаза од животот.
     
    На endlesslove му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Зошто никој порано не ми кажа дека сингл животот е убав?
    Мислев ке патам, ке паднам во депресија, ке умрам од досада, ке пцовисам сама без никој да ме најде.
    Ама ете сум грешела :)

    Си се журкам исклучиво во женско друштво, си шетам, правам се што порано не правев. А што правев кога бев во врска? Само дремевме по цел ден ко пензионери и се гушкавме бакнувавме .
    Не дека не ми недостига ама повеке мислам дека е од психата тоа што ке си го всадиш отколку од реалноста. Јас очекував да ми биде многу тешко зошто имав совршена врска која наеднаш ја снема. Но не патев ни два дена. Одма си почнав како што си бев порано да си живеам. Се запишав на курс и на јога, си направив фризура каква јас што сакам, им се посветив на другарките, семејството и учењето. Секоја вечер излезена сум, си се журкам, запознавам нови луге и флертувам без крај...но само флерт зошто не сакам ни едно машко да ми го наруши овој рај.

    Уште дооолго ке си уживам во овој статус сингл.
     
    На endlesslove, TheGirlNextDoor, femina90 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Moretti

    Moretti Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    1.051
    Sve je isto samo njega nema :D :D :D :D
     
  16. Pandoraa

    Pandoraa Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    Па и не би рекла, не може да се генерализира, зависи од луѓето и врската која што ја имале.
     
    На moon1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. TheGirlNextDoor

    TheGirlNextDoor Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    81
    после долга врска убајна, дечко не ми се фаќа еве веќе добри 5-6 месеци, излегувања со другарки, забава, флерт, мување со некој шо ќе ми се свиѓа онака али без шанси то да премини во врска. одев нешто плус од 2 години али последните неколку месеци тоа више не беше врска караници и притискања од сите страни за тоа и мислам дека ми е толку убаво сеа вака сингл :D
     
  18. whit3.cat91

    whit3.cat91 Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    11
    За кој како.. дечко ми има бивша женска која не прати со колата, ми седи пред куќа ни чука на кола го бара ... ее немојте вакви работи да си дозволите.. ве молам. Уште еднаш вака да напрај.... ке и платам психијатар нека се лечи :)
     
  19. Aylin123

    Aylin123 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    20
    Секое лошо за добро е! Вртиме нов лист во животот, дајте си шанса да бидете среќни :)
     
    На cinderella.red и Agrona им се допаѓа ова.
  20. Liiana

    Liiana Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2012
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    1
    јас бев 3.5год во врска ми на најлош начин првите 2 месеци бев во депресиа но без подршка на моето семејсво ништо не ќе можев тие ми правеа се да не се чуствувам сама и после ептен долго време не сакав никаков контакт со машко но сватив дека времето ти ги лечи раните