После колку време го имавте првиот сексуален однос со вашиот дечко?

Дискусија во 'Секс' започната од tinka.tincence, 24 април 2011.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.891
  Допаѓања:
  97.407
  Пол:
  Женски
  Гледам дека го мешате терминот курва. Јас ништо не оплескав, вашиот став е значи болје би било да имате секс со непознат партнер кој прв пат си го видела отколку со бившиот кој барем си сигурна. Ако е така, си се зезнала. Зошто непознатиот партнер 1000 пати ќе те зезне, особено ако си во мал град имаш ризик да бидеш озборувана па да не можеш дечко да си фатиш, особено ако е некој фраер...
  А научите дека курва е сексуална работичка што има односи за пари.
  Ако ти другите ги нарекуваш курви што биле бивши, што имале секс за една ноќ, секс со бивши, тогаш и ти некогаш си била бивша па спаѓаш во таа категорија. Кругот се врти.
  Си имаме различни мислења како што кажав и нема потреба да ескалира, секој нека си се држи до своето и тоа е тоа.
  Ако со некого сакаш да имаш секс, тоа си е твое право, но не треба да се дава на дечко што го гледаш одма. Јас така мислам тоа е тоа.
   
 2. LadyVamp

  LadyVamp Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2014
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  79
  А кај реков дека е боље да имаш секс со непознат партнер? :^) Ај нема везе,дискусијава не е за тука и ми нема смисла некако и двете тоа го знаеме али факт е дека секој сака мислењето да му е последно епа ај ако немаш нешо поисполнително у животот нек ти биде последно. Ти симнуем капа и гаќи.
  И да те корегирам,ниедна девојка не е курва. НИЕДНА НА СВЕТОВ.
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.891
  Допаѓања:
  97.407
  Пол:
  Женски
  Јас не кажав дека е курва, само вие го потенциравте тој збор.
   
 4. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.415
  Пол:
  Женски
  Ако се плашиш од озборување тогаш пподобро најди си некој друг начин на задоволување, не мора да легнуваш со бившиот. А, од каде си сигурна дека бившиот нема да се пофали дека си му легнала?
  Ако се плашиш дека неможеш да се омажиш и ако единствено мерило за твоите човечки квалитети е кога си легнала со некого и со колку, тогаш терај си невина до брак. Мислиш дека мажот, само тоа ќе го оценува дали си била и со колку партнер? Дали ти кај него гледаш само тоа со колку парнери бил тој? Ако одговорот е не, тогаш зошто би било поинаку во спротивна насока?
  Една жена, за да привлече маж, треба да поседува и многу други квалитети исто и обратно.
  Знаеш како се познава дали си лесна девојка или не?
  Не е битно дали ти ќе легнеш со некого, битно е дали го посакуваш тоа, а тоа што ќе те спречи стравот не те прави карактерна девојка, туку кукавица.
  Јас никого не нарекувам курва, бидејки според мене тој збор го користат само немоќни девојки и неспособни мажи кога сакаат да навредат некоја девојка, За мене е подобро да си „курва“ отколку „кукавица“ да сакаш а да несмееш да го направиш тоа.
  Да, сум имала биши, но не сум имала односи кога ми биле бивши.
  Толку од мене на оваа тема, кажав се што имав да кажам и не м исам да привлекувам внимание со бесконечно полемизирање.
   
 5. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.220
  Пол:
  Женски
  Нека си се секса кој колку и кога сака. Тоа е ствар на размислување и карактер. Еден куп врски опстанале иако имале секс после 2 дена. А пак друг куп, кој имале секс после една година врска, се распаднале. Единствено, најбитно е да не дојде до судир со самата себеси. Ич не е важно што некој ќе помисли за некого. Важно е тој некој да си легнува со мирно срце и со помислата дека не згрешил.
  Јас имав секс после 7 месеци врска и тоа на 19. Ич не сум заостаната, едноставно така мислев дека треба. Тоа не значи дека ги осудувам оние кои прво имаат секс па влегуваат во врска
   
  На HarleyQuinn, 24.07, LadyVamp и 2 други им се допаѓа ова.
 6. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  3.800
  И јас ќе се вмешам во дискусијава.


  Проститутката е сексуална работничка, нуди секс во замена за пари.
  Курвата е многу поопширен поим.

  Бившите се личности, кои ги почитуваме зависно од односот кој сме го имале претохдно. Но, факт е дека веќе не сме заедно со таа личност. Причината за тоа е апсолутно небитна. Секс со бившиот, иако условно кажано знаеме дека е добар, за мене, е огромна глупост.

  Иако ги избегнувам ваквите примери, во случајов ке направам исклучок.
  Запознаваш нов фраер, седнувате на кафе, ве гледаат заедно. Си поминувате убаво, се поздравувате и секој накај дома. Наредниот ден стануваш и луѓето од "малиот" град на големо зборат за вас. Зошто? Типот се пофалил дека те легнал. Сега што правиме?
   
  На Strumka22 и buba4e89 им се допаѓа ова.
 7. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.220
  Пол:
  Женски
  Не бранам ни една страна на дискусијава ама не е поентата озборувањето. Битно тој самиот знае дека не ја легнал а и таа го знае тоа. А ако почниме да дискутираме за озборувањето во ова Балканско државиче полно со Балкански црви, сигурно ова би била најпосетена тема.
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.891
  Допаѓања:
  97.407
  Пол:
  Женски
  Поентата е што секој има различен став. Никој не е во право тука, бидејќи ова е форум. Ако е за неспособност тогаш сите сме неспособни што седиме на форум и се караме, девојката може више и во брак е. Јас си имам свое мислење, на овие не им се допаѓа, тоа е нивен проблем. И се повлекувам.
   
 9. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  3.800
  @anina секако, темата на дискусија воопшто не е озборувањето, туку реплицирав, инспирирана од мислењето дека сексот со бившиот е попаметен избор, од секс со непознат личност.
   
  На anina му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.738
  Допаѓања:
  12.109
  Пол:
  Женски
  Јас со сегашниот ми маж имавем односи 5 месеци пред официјално да се појавиме во јавност дека "одиме".
  И не се каам за ниедна постапка сега имам среќен брак исполнет со многу љубов, разбирање.....

  Инаку се слушавме еден месец по телефон, и а првото видување се случи тоа :))))
   
  На 24.07, LadyVamp и anina им се допаѓа ова.
 11. pinky16

  pinky16 Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2014
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  posle 10meseci i uste sme zaedno vekje godina i dva meseca za 10dena
   
  На ...adri19 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  1.091
  Пол:
  Женски
  Дали сте вие здрави? Сите, онака? Што да дадам? Да не ми извира некое злато од таму долу па „давам“ нешто. А што е најтрагично од се, каде со тоа патријархално размислување? Наместо да ги терате сите околу вас, особено жените, да имаат повеќе секс поради тоа што нацијава ни стана ужас депресивна, пуна женски џангризала неонадени, со такви ставови како погоре што прочитав.
  Јас исто таква будала бев и решив да „си ја чувам невиноста“ до даљњег. И така си наполнив 19 години, абер си немав од секс, исфрустрирана бев тотално, кога ќе дознаев дека некоја другарка со дечко ѝ или со некој за онака си има редовен, ми доаѓаше да ја задавам. Ама не сте свесни какви нервози беа тоа. Такви пасивни, одвратни неотесани. А ми се пуштаа 24/7 и демек нешто дигната „не давам јас, така лесно“, а за тој момент си трпев фрустрации и агресивни изливи. И ми пукна филмот и едно 5,6 дена пред да наполнам 20 го викнав тој еден што ми се пушташе долго време, згоден онака и имав секс. Не сакав да имам врска со него, пошто немав некој јак mind connection. За врска си сакам да си го сакам тој. Сексот е друга работа, тотално неповрзана со некоја силна љубов и облаци.
  И, што, демек типот нешто не ме поштувал? Трчаше како мајмун по мене, пијан ми доаѓаше пред врата да ме моли да излезам, а јас барав зборови на најбезболен начин да му објаснам дека сакав само секс, а не љубов од него. Што демек да се плашам да не ме збори по луѓе? И треба да се срамам шо сум имала секс кога ЈАС сум сакала? Ако некој лафи, јас прва ќе го лафам по луѓе :D
  И после три месеци од тој, се запознав со сегашниот дечко. Излеговме неколку пати, ко демек другарски, пиење ова она и секако, се фативме со секс. И одиме веќе три години, ко ненормални и секако знае он како сум ја изгубила невиноста :D
  Немојте да ја поврзувате вашата невиност или сексуалниот чин со тоа дали некој ќе ве поштува. Самите си скокате на стомак со тоа. Поштовањето се здобива со тоа што ќе го понудиш длабоко од себе, а не од вагината.
  Плус, што се однесува до моментот на менување често партнери, не го осудувам, ама мене лично не ми се допаѓа, стрикно од хигиенски аспект. Ама тука спаѓа и машкиот род. Сите оние што си пуштаат муабети дека стално мењаат партнерки, ги доживувам како јавен тоалет, а не како некакви опасни заводници и бегам од нив на 200 метри. Бактерија постои и на далечина :D
   
  На popovich, kjukli, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.553
  Допаѓања:
  99.651
  Се прашувам дали сите што имаат став по темава на волку или на онолку слават осми март како што доликува во кафана?
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 14. KatWonderland

  KatWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  После 23 дена :$
   
 15. ladyySi

  ladyySi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  741
  5 месеци :wasntme::$
   
 16. martine

  martine Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  1.566
  Пол:
  Женски
  после 10 месеци :)
   
 17. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  12.270
  Мојот богами се изначека.Немам некој став околу ова, но јас си имав зацртано дека пред 18 години не се впуштам во такво нешто.И не беа 18 туку 19.
  Година и пол почека.Не сум светица ниту пак имам конзервативни сфаќања.и тој го мислеше тоа знаеше дека не сум спремна и самиот ми имаше кажано дека не сум спремна затоа што почувствува и дека не е проблем да почекаме.Прво се чувствував разочарано ама сега сум среќна и машко да ти го каже ова реткост е,мора да е љубов во прашање :)
   
 18. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Posle 2 nedeli od koa ni pocna vrskata , a pred toa se muvavme 2-3 meseci.
   
 19. mcluckie

  mcluckie Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2015
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  После 4 месеци врска ама ми беше еден од најдобрите другари повеќе од 3 години
   
 20. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.456
  Со сегашниот дечко после 3 недели, а со првиот после 2 ипол месеци. Не чекав многу затоа што првиот однос ми беше на неколку месеци пред 21 година. Како што пиша погоре една членка, да се чувам невина подолго, демек утре некој ќе го поштува тоа. Сега веќе не патам од такви работи.
  Сексот си е една прекрасна работа која само може да ја зацврсти врската. :angel:
   
  На Hristov му/ѝ се допаѓа ова.