После колку време го имавте првиот сексуален однос со вашиот дечко?

Дискусија во 'Секс' започната од tinka.tincence, 24 април 2011.

 1. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  34.436
  Пол:
  Женски
  5 месеци
   
 2. GossupGirlxoxo

  GossupGirlxoxo Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2014
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  32
  ооокеј ова е одамна ама ме интересира колку години имаше ?
   
 3. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Луѓе се осеќам грозно.....Имам дечко,нема ни 1 месец уште,на третиот пат кога се видовме имавме односи.....Јас предходно имав врска 2 години и баш после толко време прв пат имавме и раскинавме,и сега ми е глупо не знам се чудам самата како можев...А тој ме сакаше уште пред да бидеме заедно пола година ме молеше,значи навистина осеќам дека ме сака,сега прв пат се осеќам сакана,многу ме гледа,ме почитува ме сака пред се ама мислам погрешно напраивме многу е рано..Тој ја планира иднината со мене,се гледа да ми погоди ама се осеќам неубаво.....А знаеше дека пред него имав односи и му велев ќе ме чекаш...И му реков да ја забравиме таа вечер и дека уште ќе ме чека за понатаму не знам се разбркав цела не знам шо правам,вие што мислите ?
   
 4. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.596
  Пол:
  Женски
  А ти го сакаш него? Му веруваш?
  Јас мислам дека нема простор за каење ако дечкото навистина има сериозни намери со тебе. Освен тоа некогаш и не е важно колку време сте заедно, ако некому намерите му се да те искористи тој ќе те искористи и толку па макар и 5 години да сте биле заедно. Јас мислам дека и не е важно колку време сте заедно, туку дали се сакате, почитувате итн. Има парови кои уште на првиот состанок имале односи пак останале заедно. Нема некое пишано правило за вакви работи, се зависи од самите личности. Ако и ти го сакаш не гледам проблем. Сега може на почеток ти е непријатно ама со време ќе ти помине.
   
  На buba4e89, mime87 и crimson им се допаѓа ова.
 5. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Много го сакам и многу му верувам,се прави за мене
   
 6. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.596
  Пол:
  Женски
  Епа тогаш јас не гледам проблем.
   
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.910
  Допаѓања:
  6.032
  Пол:
  Женски
  Колку го тупат значи некои личности тука на долго и широко за временскиот период,за јазик ме влечат значи...Што го тупите толку бе не ми е јасно и така све ебани и така простетеми на речникот.
  Јас инстиктивно ако немам секс со некој што ужасно ме привлеква и кога чуствувам дека сакам тогаш несакам да имам воопшто,демек чекај сега чекај попослем што ќе речи тој,што ако ме зборва бла бла бла,па тогаш вршетесија работата сами никој нема да ве зборва и нема да го тупите насекаде и можите комотно часни сестри да изигравате...Ако некој сака да ве зборва и на 1виот и на 10тиот состанок да му дајте пак ќе ве зборва и ќе кажи дека ве легнал незнам што не ви е јасно,сватете дека то зависи до личноста...Со никој дечко досега не сум се замарала кога е точно време да спијам со него како што чуствував така и правев па секогаш бев во подолги врски,имам мн пати спомнато и пак ќе кажам со еден од бившите имав однос на 1виот состанок го знаев од претходно малку време колеги на факултет бевме,ама сами кога излеговме прв пат имавме односи и на крај бевме во 2 и пол годишна врска,која беше премногу страсна и за тоа никогаш не се покајв...
  И зошто откако ќе спиете со некој одма КАКО МОЖЕВ ЌЕ МИСЛИ ДЕКА СУМ КУРВА,аман бре оладете малку сум сакала сум имала односи,зошто се чуствувате искористени и одзборувани кога и вие сте уживале и сте сакале навистина не ми е јасно|(
   
  На buba4e89, maravillosa и black-angel им се допаѓа ова.
 8. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Малко друго размислуваме на работите.Јас сакам во врска полека да одам,не се правам невина, не сум и му го кажав тоа не лажам а и немам за што.Туку сакам полека се во свое време оти ако имаме односи уште сеа побрзо досадно ќе ни стане а така лека полека ќе уживаме у тоа,тоа сакав да го кажам дека за се има време
   
 9. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  8.717
  Еј еј полека. Не можеш да не нападнеш сите што размислуваме така, затоа што не сме сите исти. Некој сака работите да течат полека, но сигурно. На другите не им е битно времето и реагираат според тоа како се чуствуваат во моментот (иако тоа често пати знае да излезе уште посигурно). Не е тоа дека некоја глуми невина, туку едноставно карактери се во прашање.
   
  На Zeynep и Sesil им се допаѓа ова.
 10. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.910
  Допаѓања:
  6.032
  Пол:
  Женски
  Ако убо го читаш мојот пост ќе видиш на самиот почеток дека напишав НЕКОИ ЧЛЕНОВИ,што се залетваш толку незнам а ако се пронајде во мојот пост неможам тука да ти помогнам...
  Се чуствуват нападнати тие што одат демек на бавно и сигурно,а кога ги земат во уста девојките кои имале односи на првите состаноци и одма ги етикетират како курви тогаш не се чуствуват нападнато така? е мало морген за тоа.Ако некоја имала односи на првите состаноци во некоја врска или авантура незначи дека секоја врска така му започнала и веднаш треба да биди етикетирана на груб начин ме разбираш што сакам да кажам.А и овде на форумот повеќе од 50% во врска со овие теми лажат и филоват некои приказни во едни теми пушуват едно во други друго така да од лигавење( ова за сите важи) да се воздржиме барем тука...
   
  Последна измена: 1 јуни 2015
  На buba4e89, kjukli и maravillosa им се допаѓа ова.
 11. one_girl

  one_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Во мојата врска тоа се случи после 9 месеци.. досега поминаа 2 години и сме среќни заедно :$ И мој совет, не мора да брзате со тоа, колку си понедостижна толку повеќе те посакува :*
   
  На Luna91 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.252
  За колку време му ,,дадовте''? Што даваме бре, гербер? :^)
  Навистина ми пречат формулации од ваков тип. Еве, и уште еден - ме ,,скина''. Се сеќавам дека прв пат кога го чув овој израз од едно девојче во шесто одделение си помислив во себе, боже, зошто оваа плаче па ластик за коса е мајку му. Кога оно.. (facepalm)

  Иако, искрено не сум ни јас цвеќе за мирисање. Од што ова до тој степен има навлезено во неформалната јазична употреба, којзнае колку пати и јас сум ги користела овие изрази во минатото, ама дека не чини си стои. Дури, поприфатлива ми е тврдокорната пцовка, неголи ова. Впрочем, не би било лошо да се редактира насловот на темава и да гласи ''За колку период од врската стапивте во сексуален однос?'' ако ништо повеќе.
   
  Последна измена: 1 јуни 2015
  На buba4e89, Minnie 1, Lux и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.411
  Допаѓања:
  21.760
  А на кој дечко?? На првиот на вториот?? или кај вториот не се важи.
   
 14. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  8.717
  Јас никаде немам пишано дека тие што имале односи од прв состанок се курви. Напротив, во мојот погорен пост пишав дека тоа некогаш се покажува и како посигурна варијанта, отколку случаите кога се одолговлекува па по неколку односи се раскинува. Така што немаш потреба од тензии.
  Кај мене редоследот оди запознавање, дружење, стекнување на одредена довреба и блискост, а сексот ми е како круна на сето тоа. Но тоа не значи дека ги осудувам оние кои што имаат малку поизменет редослед од мојот. Како што кажав, сите сме различни и со поинакви карактери.
  Нема потреба од препукување, стереотипи и напаѓања. Ако јас не сакам секс одма не значи дека глумам лудило или се правам невина. Ако ти си поодлучна по тоа прашање не значи дека си лесна девојка или курва. Просто како грав и немаш потреба од ваков тип на постови полни со гнев.
   
 15. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.910
  Допаѓања:
  6.032
  Пол:
  Женски
  Mojot post apsolutno nema nikakov gnev,da sum imala odnosi na prv sostanok pa da sum bila ostavena i nikogas pobarana mozebi ke imav gnev ama sosema naprotiv,kaj mene iskustvoto bilo ubavo pa zatoa i kazav na kratko deka nema nikakva vrska za da mu bidi jasna na tie sto imat do nekade predrasudi...Tebe jas ne te citirav i neznam zosto TI mene me citira vsusnost prepukvanjata dojdoja od tvoja strana...Voopsto e si zemam pri srce koj sto misli za moeto izlaganje nitu me tangira toa jas ubavo se izjasnav VREMETO NE E GARANCIJA ZA NISTO vo toa sum sigurna,i toa e moe licno mislenje i iskustvo...
   
 16. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Каде е недостижноста во сексуалното неопштење во една врска?
  Недостижноста е во тоа да не му покажуваш на партнерот дека ти е се на светот и дека не можеш без него ниеден миг. Психичка недостижност, маче. Сексот е фискултура која треба да прерасне во водење љубов.
  9 месеци да се ашкам со некој и да не знам како љуби и не е покажување на некоја недостижност, сори. :D
   
  На buba4e89, Sigma*, Sanjichka007 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Лејди

  Лејди Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  2 месеци :)
   
 18. one_girl

  one_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Недостижна си ако те сака, а не може да те има. Мене ми е многу глупаво да препуштам да ми ја одземе невиноста некој кој не го ни познавам. Треба да помине подолго време за да го запознаеш некого и да сфатош какви намери има со тебе. Тоа е важна работа во животот на една девојка. Тоа е чест ;)
   
  На Luna91 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Недостижна си кога ќе сфатиш дека сексот не е единственото нешто кое може да го понуди една жена. Кога си ја понудил душата, тогаш си соголен човек. Сексот НЕ Е ЖРТВА, сексот е уживање кое нема апсолутно никаква врска со некаква си чест во денешно време. Си живеете жените со лажни идеали. Ако сум немала секс со некој а му трчам како кученце немој да мислиш дека ме почитува.
  А за некаква си невиност не праам муабет воопшто. Дефлорација на жените од раѓање, за да нема вакви збунки. Излезете од тој глуп филм. Поздрав
   
  На Scorpiongirl12, Sigma*, Zeynep и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. one_girl

  one_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Тоа е само твое размислување. Јас не се согласувам со ова и не сметам дека сум влезена во "глуп филм" :D Секој си има право на свој живот и може самиот да си одлучи како ќе го живее. Јас само дадов мој совет, друг ќе даде негов и поинаков, а тие што ќе читаат нека одлучат кој вреди да се искористи :)