После колку време го имавте првиот сексуален однос со вашиот дечко?

Дискусија во 'Секс' започната од tinka.tincence, 24 април 2011.

 1. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  1.227
  Пол:
  Женски
  Кога веќе си го одземаш правото на сексуална слобода, тогаш одземи си го и правото на гласање, правото на носење панталони и правото на образование и работа.
  Ништо лично, ама ставовите не ви држат вода.
  Мојата "нневиност" ја изгубив со тип што ниту го сакав, ниту бев во врска, бидејќи никого не ни сакав и сметав дека никогаш нема ни да сакам неког, а бев веќе стапка од 20 години. Тој остана заљубен во мене до ден денес, а јас имам дечко кого го сакам и ме сака и не чекав месеци да го легна, туку така се фативме. И ме обожува.
  Зборам како паталец, бидејќи и јас имав такво размислување. Јас пред брак нејќев секс да имам се додека не сфатив дека тоа е раразмислувањето со кое што тонам. Поздрав, мила.
   
 2. one_girl

  one_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Јас не си го одземам правото на сексуална слобода, ниту насочувам некого да си го одзема. Реков само дека не треба брзање. Го разбирам твојот став бидејќи според твоето искуство имаш факт зошто размислуваш така. Но, постојат личности што ќе добијаат погрешен впечаток за тебе доколку лесно им се предадеш и затоа го кажувам ова. Во ова време преголема е сексуалната слобода и не верувам дека тоа носи добро некому, но тоа е тоа, секој со свое размислување, со свој став и свој живот, па потоа за последиците, повторно секој со заслуженото :) Поздрав
   
 3. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  1.227
  Пол:
  Женски
  Предавањето нема никаква врска со сексуалниот чин.
  Ако е тоа твој личен став, тогаш во ред е. Ако така функционираш само заради општеството и тоа кој со какви очи ќе те гледа, тогаш е тоа многу глупаво.
  Ако некој кој бил интимен со мене уште првата вечер откако сме се запознале, не сум единствената која може да биде погрешно сфатена. И јас можеби во него ќе гледам лесен плен и нема да ми биде во конотација за озбилна врска. Иако не судам според сексот и ниеден партнер кој суди според тоа е надвор од моите интересирања. Тоа е одлика на незрелост, неизживеаност и тапанот.
   
 4. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  1.227
  Пол:
  Женски
  Тупавост де.
   
 5. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  5.350
  Пол:
  Женски
  демек мора да има рок за да му дадеш...ако е побрзо ти си лесна а ако го мачиш демек не си....јас му дадов првата вечер и завршивме со брак :l:
   
  На NovusOrdoSeclorum му/ѝ се допаѓа ова.
 6. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  1.414
  „Му дадовте“... ме насмеа малце насловов. Знам, жаргон и све, ама... му дадов палачинка :)
   
  На Oscar Lady, Luciferovog zlo♧ и Juuuuulie им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.493
  Допаѓања:
  47.324
  Пол:
  Женски
  На првиот после 9 месеци, а на овој сега не се сеќавам точно, знам дека беше уште на почетокот и после малку се каев што избрзав и му кажав а тој рече нема врска, и дека не треба да мислам дека не ме цени или ме смета за лесна, не му е важно бидејќи мнооогу ме сака :$
   
  На A.27, buba4e89 и Wahnsinn им се допаѓа ова.
 8. Red Flower

  Red Flower Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  После речиси 2год. Мала бев за порано. :)
   
 9. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.784
  Допаѓања:
  18.065
  Пол:
  Женски
  А што сте му дале?:@
   
  На MarigoldA, buba4e89, BabyStyle и 2 други им се допаѓа ова.
 10. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.196
  Допаѓања:
  104.460
  Пол:
  Женски
  А он ти даде?:D
   
 11. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Кога стекнав доверба.
   
  На Lunadeeztac, Scorpiongirl12, Red Flower и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.784
  Допаѓања:
  18.065
  Пол:
  Женски
  Не разбирам што даваат/земаат?
  Просветли ме жити се :x
   
  На galapce, BabyStyle, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Asistentkа

  Asistentkа Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  4.535
  Пол:
  Женски
   
  На Lolo5, Red Flower и ilyan им се допаѓа ова.
 14. Catnight

  Catnight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  693
  Не ни сакав да му дадам, пијана бев.:?: И од тогаш, не сум се напила ако сум во машко друштво, секакви будали ги има
   
  На bubi75 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. FallenAngell

  FallenAngell Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  1.419
  Пол:
  Женски
  сестрата верна што седи у гаките да не се изразам безобразно и да не ме сфатат погрешно хаха
   
  На buba4e89 и Red Flower им се допаѓа ова.
 16. Adicka

  Adicka Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Јас после една година му дадов , бидејќи додека не бев сигирна не ме ни прашуваше
   
 17. doctorgreyxo

  doctorgreyxo Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2017
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  На година и 10 месеци.
   
 18. Linnea

  Linnea Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  2 и пол месеци
   
 19. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  А тоа што го дадовте бе деца, дали ви го врати!????:D
  Јас на пример не дадов ништо, само дозволив да се употребува тек после 3 месеци:$
   
  На Јаневски, A.27, Lolo5 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  587