1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

После колку време го имавте првиот сексуален однос со вашиот дечко?

Дискусија во 'Секс' започната од tinka.tincence, 24 април 2011.

  1. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Цели 4 ипол месеци од врската (сосе двомесечното мување кое беше рамно на врска,самошто ни двајцата не бевме начисто со чувствата).
     
  2. Marijana5

    Marijana5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Се случи тоа пред еден ден и ми беше супер... :D
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. BabY21101994

    BabY21101994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4

    Исто и јас..толку ...и баш ни дојде супер...:)
     
    На sea-star му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    После еден месец, ама не се каам воопшто :)
     
  5. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    тоа е индивидуално, кој кога е подготвен, воопшто нема врска :)
    јас на 9 месеци , и не се кааам иччч! :)
     
  6. Dzverche

    Dzverche Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    37
    po 6 meseci od vrska,no sepak za mene ne se vazni mesecite,godinite od vrskata najbitno e dali si spremna da go storis toa,dali go posakuvas,dali smetas deka toj e vistinskiot sto go zasluzuva toa sto nema da go zloupotrebi i duri i da raskinete da ne ti bide krivo za toa,jas ne se kaam za toa voopsto zosto fala bogu pu pu i den denes sme zaedno i nikogas nema da se kaam zosto toj mi bil prv,mozebi sum trebala i porano sum izgubila mn sega sfakam :D :P :)))
     
  7. Lina92

    Lina92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    29
    на 8 месеци пред 4 год усте сме заедно :inlove:
     
  8. lloovvee

    lloovvee Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    27
    јас напротив се сложувам со трендафилка имам 16 години и сум си задоволна не претерувам ама ми се сака па си го правам кеифот со дечко ми кој си го сакам и знам дека ме сака... и немора да одиш со стомакот на школо ако знаеш да си внимаваш... патем за родителите секогаш ке останеме деца и секогаш ке мислат дека не разбираме ништо и на 25-30 години ахх и за детството... можам да кажам дека брзо пораснав се дружев со повозрасни од мене нормалн нели не си прават детски муабети и поинаку гледам на работите отколку некои девојки на моја возраст и тоа го имам приметено така да за вистинсската љубов никогаш не е прерано... моја најдобра другарка му даде на 15 години на дечко и и сега се заедно веке 2 ипол години и си фураат сериозно и супер им е сакам да кажам секој си има свој живот и си прави што сака го почитувам твоето мислење ама еве и јас да си го кажам моето..
    поздравче :*
    и трендафилке свака ти час! :clap:
    иначе јас му дадов точно на денот кога правевме 7 месеци :)
     
  9. Jellyfish

    Jellyfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    12
    После 5годиншна врска, првата брачна ноќ... Незнам како издржа сиромавиот... Си имавме некои наши начини на задоволување, но првото сексуално искуство го имав баш со мојот прв и единствен дечко, сега сопруг, за време на првата брачна ноќ...
     
    На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    :^)

    Ова е едно од чудата на светов, верувај Jellyfish ти си една од ретките кои во долга врска го чувале првиот секс за брачната ноќ! Само ме интересира зошто сте се чувале, од кои причини?! Кога веќе сте се задоволувале на различни начини тогаш зошто сексот не бил во тие начини!

    Инаку да си кажам за себе...Имавме секс после 2-3 месеци од нашата врска и во ниеден момент не помислив дека тој прв секс требаше да се случи покасно! Воопшто не се покајав дури мислам дека повеќе се зближивме со дечко ми после тој ,,настан,,!
     
  11. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    jas se soglasiv posle mesec i pol vrska. znam deka ke rece nekoj "rano" ali jas voopsto ne se kaam. znaev deka sakam da e so nego i togas bev spremna. Ima veke dve godini kako uzivame vo toa zaedno :inlove:
     
  12. cuciTo

    cuciTo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    13
    па по 8 месеци врска, и на двајцата за прв пат :$
    и така веќе 2 години :inlove:
     
  13. MonNy.B

    MonNy.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    36
    На 1 година... Кутар тој незнам како издржал... :D :D :D
     
  14. Jellyfish

    Jellyfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    12
    :^)

    Ова е едно од чудата на светов, верувај Jellyfish ти си една од ретките кои во долга врска го чувале првиот секс за брачната ноќ! Само ме интересира зошто сте се чувале, од кои причини?! Кога веќе сте се задоволувале на различни начини тогаш зошто сексот не бил во тие начини!



    Кога се фативме имав скоро 16... бевме мали барем така сметавме ние... и решивме да си се чуваме па кога ке бидеме поголеми... малку си претерав со чувањето и ете го направивме тоа баш на првата брачна ноќ...
     
  15. swarovski

    swarovski Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    После година... И сега си викам зашто бев толку конзервативна , не мора да помини година за да бидеш со некој ако сакаш? Од оваа перспектива, никад не би чекала година, ради некое си клише... Збориме за првиот пат.
     
  16. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    После 8 месеци и ми беше прв. Но сепак на сите девици ке им препорачам да не го прават тоа додека не се сигурни, бидејќи ние пробавме и пред 8 месеци но неможевме бидејќи јас сеуште не бев сигурна. Сега не се каам фала богу, сексот е прекрасно искуство - но според мене нема совршен тајминг во врската за тоа кога треба да имаш секс за прв пат, битна е меѓусебната комуникација и она чувство во тебе кое вели СПРЕМНА СУМ! ;)
     
  17. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    и довербата се разбира...
     
  18. macka18

    macka18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    godina ipol nakaj 2 fakase, ako ne bese i 2 tocno :)
     
  19. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Орален секс имавме прв пат по 6 месеци од врската, а вагинален по година и 8 месеци :lol: Му бев прва и тој мене. Не ми е криво што толку чекавме, бидејќи тогаш не бевме ни зрели, ни сексуално образовани (заедно сме од 16 години)...дечиња бе :D
     
  20. JenniferLove

    JenniferLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    71
    по 2ипол скоро 3 години :)
     
    На Pufche и Kasandra123 им се допаѓа ова.