1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

После колку време го имавте првиот сексуален однос со вашиот дечко?

Дискусија во 'Секс' започната од tinka.tincence, 24 април 2011.

  1. doroti94

    doroti94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Па здраво дечки :)
    ми треба мала помош од вас :)
    Имам 17 години и имам дечко, идам со него 5 месеци, го сакам и вика дека ме сака, ми побара да имаме односи, но јас одбив сметајќи дека е сеуште рано.Ама машко ко машко -.- рече ќе чекал незнам шо и сеа секој ден ми спомнува. мене ми е све ок се имаме изебано преку фармерки шо се вика, се палам и јас и он многу и да го сакам и све тоа, само тоа со него би ми било прв пат (невина сум) и затоа се мислам, не сакам да се врзам со него на тој начин бидејќи некоии малку делови од неговиот карактер не ми се свиѓаат. незнам што да правам, ПОМАГАЈТЕ :/ :)
     
  2. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Размисли првин убаво дали ти и психички и физички си спремна на тој чекор...а за дечкото ако премногу почне да напиња него му е само да легне нешто

    Ама пак твое си е со ке правиш ко што се вика два пати мери еднаш сечи ;)
     
    На doroti94 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Малце говорот :)

    А за твојов проблем, ако мислиш дека има потреба да прашаш на форум каде не ја знаеме твојата ситуација мислам дека не си спремна. И исто како Ејнџеј, ако почне постојано да ја отвара истата тема- не е за тебе, и сака секс..

    Размисли не еднаш, триста пати!
    Не е мала работа, ама не е најбитната одлука во твојот живот :)

    Невиноста е сепак, колку толку важна за девојките :)
     
  4. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Ме збуни изразувањето твое ! ;) Сметам дека тука треба да пазиш на такви зборови како из*бено и сл. !! ;)

    А што се работи за твојот проблем, т.е. твојата дилема дали да му дадеш или не, јас сметам дека ти си таа што може најубаво да одлучи што, како?! ;)
    Сите тука можеме различно да ти кажеме, ама ти пак ќе тераш по свое! ;)
    Ако ние ти рече да не му легнуваш, што ќе направиш ти?! Ќе одолееш на желбата и на искушението?! :?:
    Хмм.. Не верувам! :^)
    Затоа, ти сама седни и убаво размисли, дали вреди да легнеш со него, дали тој е тој-вистинскиот за твојот прва пат! :!:

    Мој совет би ти бил, да правиш онака како што мислиш дека е правилно!! ;) :*
     
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Од кај го извадивте тоа дека ако секој ден напиња за секс само за тоа му е :^) што праел 5 месеци со неа тогаш? И за било кого зборам, па секој си сака секс, и мене дечкото да не ми дава и јас ќе го напињам па тоа незначи дека само заради сексот сум со него.
    Девојче коа ќе сакаш тогаш дај му, нема потреба од броење, па спремање па незнам што, кога тогаш ќе го напраиш тоа па дали за 5 месеци или за 1 недела ако сака само да те легне ништо не ти мења тоа.
     
    На doroti94 и Marilyn-Monroe им се допаѓа ова.
  6. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Токму така... А темава и без тоа е „чудна“, најблаго речено... Демек, со тоа што вие девојките им „давате“ на дечковците, вие губите, а дечковците добиваат. Да потсетам, уживањето е обострано, нели?
    А што ако вие сте му прва на дечкото, а тој вас не? Тогаш треба тој да ви се „дава“ вас?
    Многу лоша употреба на зборови, но тоа е што е...
     
    На Sunshine88 и mims-89 им се допаѓа ова.
  7. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Па тоа е типична машка терминологија нашироко прифатена и кај женскава популација :rofl:
     
  8. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    И што, јас ќе го чувам него година дена за да знам дека е со мене само за еден ден да имаме секс???
    Поентата ми е,ако е заљубен во мене и му дадам уште на првиот состанок,тоа нема да го спречи да продолжиме во врска.
    Јас лично,на мојот бивш дечко му се понудив на тацна уште првата вечер!
    Кога стасав дома,уште пред врата ми заѕвони.Сабајлето милион пораки.После два дена во врска која траеше 7 месеци и раскинавме по моја вина.
    Не сакам да кажам дека сум била одлична во кревет,објаснувам дека во кој временски период од вашето познанство или врска да ја добие кулминацијата од вас,ако го има она чувство нема да го изгуби и секако нема да бидете искористена.
    Само уживајте,бирајте ги партнерите не велам не,ама прашањето што лежи во оваа тема е сувишно,мислам јас...
     
  9. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Па добро бе, некој мене цел месец да ми вика: Секс кога? па, ќе го треснам по глава, да не треба да помислам дека од љубов тоа?

    Сосема спротивно дека ние нешто даваме, јас нешто сум си земала за мене. Си сакаш, си имаш секс. Ко да не ни е убаво нас 8)

    А ставање рок до кога треба да се има секс со дечко е глупост. Јас ако сакам ќе имам и првата вечер, ако сакам ќе почекам. Нема потреба чекање годишнини и глупости. Тоа нема да ми го осигура дечкото за долго, само може да му
    скурчи
    од мене ако се тегавиме со години :D

    Тука има правило: Мислиш дека треба = правиш.

    Точка.

    Ајде сега сите во кревет со дечковците :rofl:
     
    На SparkyAngel и yawn им се допаѓа ова.
  10. doroti94

    doroti94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    уппс :) јас ќе се извинам за речникот(говорот), нова сум на форумот :)

    Инаку фала ви :*
    ми се допаѓаат вашите размислувања, тоа и ми требаше да слушнам- и туѓо мислење :)
    фала уште еднаш :*
     
  11. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Не му давам бе, НЕ МУ ДАВАМ, за инает, нека ме чека до втора брачна ноќ(на прва ќе бројам пари).
    Се шалам. После месец и некој си недела дена..Спиев кај него, не напињаше воопшто само ме праша дали сакам да ме остави да спијам, и јас нормално му кажав дека не ми се спие :rofl:
     
  12. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    ако го сакаш и ако си спремна на тоа зашто да не,,
    не е тоа некоја си кој знае каква голема филозофија.. размисли си пред се тоа твоја одлука..
    ако гледаш така на сите ствари никогаш не би имала секс со никого :rofl:
    доколку збори само за секс незначи дека ја присилува на тоа..
    секое добро !
     
  13. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    после две недели :D
     
    На green.eyes му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    На скроз првиот после три месеци, а на сегашниов после месец дена.
     
  15. Toksichnata

    Toksichnata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    3

    јас со дечко ми сум све на све 6 месеци од кои 2 месеци идиме .. му дадов на првиот месец , гледај тоа да го напраиш од љубов да бидеш уверена дека те сака ... и дека го сакаш .. и доверба . толку мачке од мене .. веруј најубаво ќе ти биде .. се разбира ако го сакаш тоа
     
  16. trenDafila

    trenDafila Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    11
    Sramota! Seksot e nesto mnogu sveto i ne treba da se praktikuva pred brak (kako sto pisuva vo Biblijata). Sram da vi e na site za grevovite!
     
  17. Toksichnata

    Toksichnata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    3
    zashto grev toa go pravish od ljubov kakov grev .. bashka ona treba da bide sigurna dali kje bide so dechko i do krajot na zhivotot .. zasho vakvo mislenje .. ?!?!?! toa e neshto prirodno e sea ti ako ziveesh u 14 vek toa si e tvoja stvar ;) .. kako ti e rabotoata .. a ona ako go saka i ako ima doverba u nego i ako bide do kraj na zivotot so nego zoshto da ne ... MN POGRESHNO MISLITE ! POZDRAV
     
    На trenDafila му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Во рајот е убаво, ама во пеколот е екипата. 8)
     
    На Bunny05, Mistery, WhiteAngel и 5 други им се допаѓа ова.
  19. trenDafila

    trenDafila Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    11

    Pa ako e tolku sigurna deka ke bide do krajot na zivotot so nego, neka se zeme prvo.
     
  20. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Кола не се купува без тест возење.

    trenDafila, ова го имаш напишано во темата Каде најчесто имате секс?

    Според тебе анален секс не е секс? |(
     
    На HermioneM му/ѝ се допаѓа ова.