1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

После колку време го имавте првиот сексуален однос со вашиот дечко?

Дискусија во 'Секс' започната од tinka.tincence, 24 април 2011.

  1. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Не се секирај, тука сите редовно користиме крстена вода во комбинација со темјан. ^_^

    Ни ги измива гревовите, плус аромата делува како афродизијак. :D
     
    На Sigma*, honey95, Nika666 и 10 други им се допаѓа ова.
  2. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Не му давам !! Ќе си ја чувам невиноста де :rock:


    Да се насмееме малце за темава
    Отишле три жени кај св Петар и он ја прашал едната
    Чедо колку имаше во кревет?
    Оваа: 10
    Ајде оди во Рајот
    Доаѓа втората
    Ти чедо колку ? -5
    Св Петар : Хммм ај и ти во Рај
    Доаѓа третата
    Ти чедо?
    Јас сум невина....
    Тебе ќе те направам гуска и ќе одиш во рајот
    И оваа : Ама како овие имале многу јас сум немала а тие ќе идат во Рај а јас гуска ??
    Е чедо , ти гуска на земјата , гуска на небото :P ]:)
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ај ве молам задржете се на темата. Трендафила, пишувај на кирилица.
     
  4. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски
    Ммммм каква интересна ноќ :lol: бев несигурна, скептична околу таа тема т.е дали тој е the real one. Не испадна така како што си мечтаев дека таа ноќ кога ја губиш невиноста е ау и дека ќе е со принцот совршен но.. ете сеуште сме заедно . Му ‘‘дадов‘‘ пред месец дена :) и тоа бев невина 20 години и мислев дека после тоа ќе биде толку чао пријатно познавајќи го но..тоа не зближи се повеќе и ете така ние..Порано значи мнооогу порано ги вртев оние муабети а јас нема да му дадам ќе ме чека година дена , да бидам сигурна дека ме сака вака така :lol:












    [​IMG]
     
  5. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    хахах а си пишала дека најчсто имаш секс во газ. сите сне ние овде еден куп грешници хахахах и ќе гориме во пеколот :devil:
     
    На HermioneM му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски

    Да се застрамиш и ти што ја мешаш библијата со сексот! :lol: :lol:
    Пу пу пу застрамота! :rofl: :rofl:

    И да, да не бидам оф-топик...му дадов на 4 месеци! :wasntme: :$
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Mу дадов бе :^)
    Ние се офајдивме ... абе не знам дал 7 или 9 месеци да рачунам, зашто направивме прекин од 2 месеци во врската, ал ебате прекинот пак се гледавме, а и чат пат се мувавме, деца :?:
    И му дадов за роденден, така да моево беше стварно давање (поклон). Таман официјално се фативме пак и му беше роденден за 2 недели негде. И така за тие две недели се попаливме неколку пати и јас НЕ :!: не сум спремна. А јас чекам роденден да дојде. :tmi: :lol:
    И така, сеа сваќам дека требаше и порано, не се трошела па да ја чувам и пазам :D
     
    На doroti94, LudaMarita и crazylady им се допаѓа ова.
  8. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    После точно 1 година и 6 месеци, на 16 години :) Малку рано ама сепак не ми е криво, сега сме заедно веќе 9 години... јас му бев прва и тој на мене :inlove:
     
  9. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    На сегашниов, многу брзо :tmi: На 10 дена. Ама со оглед на тоа што не бевме деца, супер излезе. И пак истото би го направила, не би чекала ни момент, знаејќи каков предобар секс ме чека со него :emo:
     
    На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Одевме само 3 месеци кога решивме да имаме секс.Мене ми беше прв пат,нему не.Јас имав само 17 години и воопшто не ми е криво поради тоа затоа што бев подготвена:Ден денес сум со истиот човек.(иако сметам дека не е важно тоа)
     
  11. LynnStorm

    LynnStorm Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    5 ипол месеци
     
  12. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.476
    Допаѓања:
    5.789
    Пол:
    Женски
    На сегашниов на 5 дена.. Ја му бев прва он мене не ама на крај супер испадна :))
     
  13. wild.cat

    wild.cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    28
    за 1 и пол година :)
     
  14. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    на бившиот му дадов на 11 месеци од врска а на сегашниот му дадов (т.е не му дадов му понудив) :D на 2 недели да имаме секс
     
  15. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    На вториот состанок. Останавме 7 год. заедно и сексот до последниот ден беше фантастичен.
    Ние се запознававме со месеци пред да стапиме во врска, поточно пред она официјално прво излегување со бакнување. Кај мене основен проблем е да прифатам некој во мојот живот. Потребно ми е време да се навикнам на него и како што минува времето или знам дека тензијата и сексуална и секаква е на критична точка на вриење до претуривање или па сме останале заробени во последното ледено доба и уште пред да стратуваме врска се разделуваме засекогаш. Кога одлучам дека со некој нешто сакам значи сакам се‘ и секс и тоа што побргу. И во случајов најсмешно ми е кога ќе се сетам дека ми рече „уште да не сакаше ТОГАШ да имаме секс после толку време ќе ти раскинев најсериозно„ :D .

    Во претходниот случај „чекав„ цели 2 недели исто врската беше сериозна. Исто имаше и претходен период на запознавање. Тој што го прешол мојот тест на евалуација во периодот пред врска си добива за кратко време награда, :D . Ама никој нека не мисли дека е лесно да се пројде ]:) :geek: ...
     
    На crazylady и mims-89 им се допаѓа ова.
  16. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    како не! Мене ме чекаше бившиот 2 години па за тоа време се моташе со други!
     
  17. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    И самата бев зачудена од мојата постапка и решителност, но после два месеца од врската бев подготвена да водиме љубов. Тој ми беше прв и сеуште сме заедно. А самата си се смеам кога ќе ми текне на моментот кога му кажав дека сум невина и дека може ќе треба да ме чека подолго. Јас не издржав толку долго чекање...
     
  18. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    После 1 месец :)
     
  19. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Слично како Теодора-ако не на вториот, тогаш на третиот состанок :tmi: (тоа значи после 10 дена). Нашиот период на „запознавање“ беше до некаде принуден-бевме колеги :geek: Во времето кога почнавме да излегуваме заедно, веќе прилично добро се знаевме, се мотавме по град уште некој месец-два така ко демек „другарски“....па откако ме фати на препад, не ми требаше многу време да му дозволам нешто повеќе. :)
    Не е пресудно времето за кој период од врската „ќе му дадеш“ на некој......Треба добро да ја познаваш личноста, и да будеш сигурна дека ти значи, и дека му значиш, и навистина да сакаш да „му дадеш“. :D Е сега, дали ќе биде на 5 дена или на 5 години, зависи од ситуацијата, и од актерите.
     
  20. draganaforever

    draganaforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    мојата ситуација е ваква.се друзиме со еден тип 2 ипол недели.не знаеме сто правиме дали сме во врска или не од тоа сто сакаме прво да пробаме како ке ни биде заедно а ако биде ок ке продолзиме.меѓутоа помеѓу нас има неверојатна хемија.минатиот пат кога се видовме малку фалеше да се изедеме хахахах јас сепак мислам дека е рано а многу ми е убаво со него.од една страна си викам ние сме на почеток и како ке ме свати он мене ако бидне тоа сега?правевме муабет за тоа он вика дека времето понекогаш не е пресудно.од друга страна страв ми е да не го чека тоа од мене(за после да ме откачи) па затоа не знае сто правиме наводно не сакал да избрзува.не знам сто не најпаметно да направам?