После колку време останавте бремени?

Дискусија во 'Бременост' започната од sweet.woman, 2 април 2011.

 1. Bubu111

  Bubu111 Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  Која инфекција ја имавте?
   
 2. Tsukinory

  Tsukinory Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2019
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  Првиот пат по 7 месеци (missed), сега втор пат за 9 месеци. Ако му помогне на некој, после сите нервози, хормони, одење по лекари одење на одмори, опуштања најпосле фати со последна дво месечна едноставна терапија на Инофем (фолна) & зголемена физичка активност здрава исхрана терапија со музика трчање творење. Кога реков доста е сакам психички да рекуперирам...бидна.
   
  На tina2018, curlyhair, Chuchanov и 6 други им се допаѓа ова.
 3. Осе

  Осе Активен член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Истиот месец кога рековме нема веќе да пазиме...
   
 4. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  986
  Допаѓања:
  1.337
  Пол:
  Женски
  streptokoka
   
 5. Bone1993

  Bone1993 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2020
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  zdravo , da ve prasam za streptococcus
  , sto koristese za ta infekcia
  zosto momentalno i jas go imama
   
 6. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  986
  Допаѓања:
  1.337
  Пол:
  Женски
  колку што се сеќавам пиев 10 дена вибрамицин, полигинакс вагиналети..

  во бременоста повторно се појави па пиев панцеф па сумамед и се среди..
   
 7. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  547
  Допаѓања:
  1.168
  Пол:
  Женски
  И првиот и вториот пат од прва, на заебанција, ај нема да се фати од прва, што ти е тебе.
  Првиот пат не знаев дека сум трудна, нормално дур не ми закасни, а беа некои слави тие денови и се убивме од пиење, а јас и цигари пушев, два дена кога закасни, купив тест, позитивен, мада бледа цртка и од истиот момент цигара не запалив ни голтка алкохол се напив до крајот на бременоста. :)
   
  На Lala8, Skyfall, Maja92@ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Ann.loves.you

  Ann.loves.you Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  1.355
  Првиот пат после 6 месеци(спонтан), втората бременост исто после 6 месеци пробување. Здрава храна,многу пешачење и релаксиран мозок.. така, зошто многу е тешко кога чекаш пак да останеш после спонтан
   
  На tina2018, Skyfall и Tsukinory им се допаѓа ова.
 9. MinnaAnne

  MinnaAnne Нов член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Nas ni trebaa 9 meseci od koi poslednite 3 gi ostaviv cigarite. Mislam deka imase vlijanie toa..
   
  На tina2018 и Skyfall им се допаѓа ова.
 10. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  882
  Допаѓања:
  1.346
  Отприлика 6 7 месеци беа но мислам стресот играше улога работам многу стресна работа кога се опуштив се фати. Инаку дури пробувавме пиев алкохол пушев цигари по 3 кафиња на ден може и тоа влијаело
   
  На Skyfall и Maja92@ им се допаѓа ова.
 11. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  599
  Пол:
  Женски
  После 7 месеци , уствари седмиот месец дознавме дека сум трудна. Останав трудна на добиено имав 5 дена кафеава оскудна менструација и тие денови се фатило. :inlove:
   
  На Maja92@, CareTee и Milkiway им се допаѓа ова.
 12. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  1.305
  Првиот пат забременив по 4 месеци. Сега вториов пат, од прва се фати, ама немавме план да почнеме за второ :) Изненадување ни беше.
   
  На Maja92@, Ann.loves.you, Mami3 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Lina-Detelina

  Lina-Detelina Нов член

  Се зачлени на:
  20 мај 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki, nova sum i spored mojava situacija da mi dadete vase iskustvo ili uteha.. Predhodnite dva meseci se obidovme so soprugot za bebe, no ne uspeavme, dvata pati mi dojde, mozebi e rano za panika no ne mi e seedno. Tie sto se obiduvavte povejke pati po kolku obidi uspeavte?
   
 14. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  960
  Допаѓања:
  1.397
  Пол:
  Женски

  Imas takva tema, da te utesam jas so prvoto godina dena obidi, so 2to 6 7 meseci,tretoto odma.
  Ne se sekiraj znam deka e tesko sekoj mesec da cekas l,da se nadevas i da pravis test,da zivees vo neizvesnost i seto toa istostuva no zdravje ke se izraduvas skoro:*
   
  На Lina-Detelina му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Andra

  Andra Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  745
  Допаѓања:
  1.196
  Пол:
  Женски
  Најважно е да си опуштена и да не му ја мислиш,колку што можеш.Јас 6 години па ин витро близнаци и после 1 година еве нормално сум бремена.Направи брисеви и пап ако немаш брзо правено,крвна слика и уринокултура и хормони на 3 ден како некоја контрола за са си знаеш дека се е ок.
   
  На LaTama, mila89, tina2018 и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Lina-Detelina

  Lina-Detelina Нов член

  Се зачлени на:
  20 мај 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Krvna slika i urinokultura pravev pred eden mesec se e vo red, a drugi ispituvanja ne sum pravela nikogas, ama ako nema uspeh ke mora. Fala tii:*
   
  На Andra му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  882
  Допаѓања:
  1.346
  А брисеви и пап? Тоа ти е задолжително пред да почнеш да работиш на случај 8-|
   
  На Lina-Detelina му/ѝ се допаѓа ова.
 18. rainbow_bb

  rainbow_bb Активен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2020
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  97
  првиот пат од втор обид, но испадна blighted ovum, со капки отфрлив сè од матката, почекавме да добијам за да ми се изрегулира циклусот, па веднаш после тоа почнавме повторно да се обидуваме и се фати од прва.
   
  На CareTee и tina2018 им се допаѓа ова.
 19. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  848
  Допаѓања:
  3.276
  Пол:
  Женски
  Со маж ми 10 месеци имавме слободен однос на предпоследниот и последниот ден на менструација, со ризик дека можно е да останам бремена. 9 месеци ми идаше точно на 26 дена, 10тиот на 26тиот ден поручек беше јас уште не добиено, за прв пат направив тест (нешто ме тераше) и покажа позитивен.
   
  На Maja92@ му/ѝ се допаѓа ова.
 20. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.044
  Допаѓања:
  20.584
  Пол:
  Женски
  Два пати од прва се фати
   
  На Bella*, K7M10J и Martka им се допаѓа ова.