После колку време останавте бремени?

Дискусија во 'Бременост' започната од sweet.woman, 2 април 2011.

 1. Nice.girl

  Nice.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Од прв пат и тоа непланирана бременост, ама лека полека се поклопуваат коцките и се си доаѓа на свое, па здравје во февруари ќе се гушкаме со нашето бебенце..
   
 2. tufica

  tufica Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  на 3-от месец од пробувањето, останав :rofl: не очекував толку брзо :inlove:
   
 3. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.555
  Допаѓања:
  657
  Пол:
  Женски
  После 6 месеци,но не бевме многу активни,ниту пазевме на плодни денови.Целта не ни беше правенје бебе,туку се опустивме и узивавме во водењето љубов :inlove:
   
  На macence994 и Veki4kaa им се допаѓа ова.
 4. H.e.L.e.N

  H.e.L.e.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  213
  Aјде мајки и идни мајки малце да ја подигнеме темата гледам одамна никој не писува тука..после колку месеци,години останавте бремени? јас еве 4ти месец пробувам па ке видеме :)
   
 5. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.326
  Допаѓања:
  1.153
  Прв ондносно втор пат зависи кој како гледа на работите ;)
   
 6. love4ever

  love4ever Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  37
  Сега овој месец ни е 6-ти по ред како пробуваме, :) па здравје ке видиме дали ке се израдуваме :hai:
   
  На H.e.L.e.N му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Delgadina

  Delgadina Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  389
  Првиот месец откако решивме да го направиме буце се фати :D . Не очекувавме толку брзо :$ , ама ете бидна. Им посакувам на сите да бидат израдувани од позитивен наод :inlove: .
   
  На Lepaaa и macence994 им се допаѓа ова.
 8. strong-gril

  strong-gril Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2012
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  28
  Година и еден месец ... но немавме редовен однос со мм бидејќи тој работи во странство додека се гледавме на месеципол-два 10месеци не се фати но два месеца сме веќе заедно во Октомври не бидна но затоа пак сега во Ноември се израдувавме :)
   
 9. CudnaZena

  CudnaZena Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  12
  8 месеци :) и таман почнав да мислам дека нешто не е во ред се појавија двете цртки :)
   
 10. H.e.L.e.N

  H.e.L.e.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  213
  многу ми е драго за сите вас да ви бидат зиви и здрави буцињата :) :) се надевам дека и ние ке се израдуваме наскоро :)
   
  На macence994 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. lepadama

  lepadama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  155
  По 6 месеци :?:
   
 12. love4ever

  love4ever Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  37
  6-от месец ги видов двете цртки :)
   
 13. danielka0507

  danielka0507 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  После 1 година и 2-3 месеци...Така да не се разочарувајте сите оние кои се обидуваат подолго...
   
 14. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.561
  So brvoto bebusko ne se macevme ic odma se fati za 2-3 meseci a so vtorovo sto go cekame poveke od godina bese...Bev i na ginekolog da se konsultiram da ne nemozam pak da ragam deka bev carski so prvoto mislev mi zgresile nesto...Pa moze i od stres ne se fakase..Napravivme pauza od 2-3meseci pa se fati odma!!!
   
  На danielka0507 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. tinavip

  tinavip Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  52
  со првото детенце од едно легнуванје се фати.....сега за фторо еве 2 месеци се обидувами и се уште неуспешно... :^) :sweat:
   
 16. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  За неполн месец,одма се фатило од прва :D
   
 17. dzanina

  dzanina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  117
  prviot mesec ne se fati Ali imavme samo nekolku pati vo toj mesec ama vtoriot si racunav koj mi se plodni denovi i odma ostanav trudna znaci dva meseci :D
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.594
  Допаѓања:
  10.873
  Блазе вас! Ние имавме борба документирана во првите три теми, не беше лесна ама се исплатеше! Една година не се пазевме, значи заштита никаква па и со повремено свршување внатре, ама мојот страв од спонтан си го правеше своето па не останав, а повеќе од година со броење, испитување, плодни, неплодни, перници од газови и што не. Така да, тешко е да се каже точно после колку време, ама важно беблак е тука, во меше кај мама! :inlove:
   
  На Lepaaa, AloneM и KETI-keti им се допаѓа ова.
 19. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  457
  Да ви кажам смешки беше. На првиот обид останав трудна.
  Долго време заедно сме, се земавме, не сакавме да чекаме, он беше многу зафатен со работа тоа време и за време на плодни денови имавме секс само еднаш и одма БУМ-позитивен тест.
  Кога ги видов двете црти на тестот не ми се веруваше. Бев сигурна дека е грешка.
  Ама не беше, и сега сум речиси 5ти месец. :clap:
   
  На dromka и KETI-keti им се допаѓа ова.
 20. KETI-keti

  KETI-keti Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  13

  да и кај мене беше ито вака првиот пат не фати потоа фати но заврши со спонтан :( па ќе се обиде ме пак. како и да е битно е да си опуштена работете на случајот без да се оптоварувате дали ке фати или не и ке се случи тоа со сакате ;) исто пресметај си и плодни денови и фрлете се на работа :*