После колку време останавте бремени?

Дискусија во 'Бременост' започната од sweet.woman, 2 април 2011.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.965
  Допаѓања:
  23.141
  Пол:
  Женски
  После 6 месеци. Првите 5 месеци имавме односи секој втор ден, а последниот месец 4-5 пати. Заради тоа се изненадив кога забременив.
   
 2. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.968
  И јас така, првите месеци секој ден или секој 2 ден, а месецот кога забременив само 2 пати имавме односи и останав бремена :)
   
 3. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  70.121
  Пол:
  Женски
  досега три пати сум останала бремена (од кои вториот пат завршив со спонтан) и сите три пати фатило со обидуванје во еден циклус.што да речам ние сме изгледа од ретките срекници .компатибилни сме си со мажето. :$ арно што сме се пазеле инаку сигурно ке завршевме во една од рекламите на владата за многудетни семејства :lol:
   
 4. minne03

  minne03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2013
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  46
  Jas posle 10 meseci ostanav bremena ,i toa isto i nie na pocetokot imavme skoro sekoj den a pred da ostan ednas na 3 dena o se fatilo 8)
   
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.965
  Допаѓања:
  23.141
  Пол:
  Женски
  Не можете да бидете сигурни кога ќе се фати. Моја другарка забремени од еднаш. Со дечкото мислеле дека од еднаш нема да се фати, ама на крај се фати.
   
 6. tinavip

  tinavip Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  52
  со првото дете од одма а сега еве 2 месец се обидуваме и никако да се залепи..... :@
   
 7. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.668
  Пол:
  Женски
  после 1година брак и после 7месеци обид за бебе :)
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.608
  Допаѓања:
  72.917
  Пол:
  Женски
  :) за церками после 2 месеци за синми исто после 2 месеци и за третово повејце од 5 години дуса ми излезе цекајци :( а многу сакаме бебенце и сите со цела дуса си го цекаме третово :inlove:
   
 9. KETI-keti

  KETI-keti Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  13
  јас одма останав бремена. мислам дека ако не се придава значење на тоа дали ке се фати или не, тогаш побрзо ке се фати.
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.434
  Допаѓања:
  10.971
  Пол:
  Женски
  Останав бремена после два месеци обидување да имаме бебе.
  Вториот месец знаев кога ми е овулација, го видов тој безбоен слуз и знам дека баш тој ден го имаме зачнато нашето прво бебенце. :)
   
 11. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.892
  После скоро 2 години брак и 10 месеци чат-пат :D обидување од коишто овие последниве 2 3 месеци поинтензивно :) Во почетокот се замарав многу , но овие последниве месеци не ни помислував на тоа дека правиме бебе...ептен бев искулирана и се фати....чекаме бебе сега! :inlove:
   
  На dromka и AloneM им се допаѓа ова.
 12. zazarsko

  zazarsko Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2012
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  121
  за првото- вториот месец, а за второ еве веке 6 год се обидуваме ама безуспешно :@
   
 13. H.e.L.e.N

  H.e.L.e.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  213
  јас останав бремена скоро по цела година обидување,поЧнавме да се загризуваме отидовме на контрола и докторката ми каза дека се е во ред и наредниот месец веднас останав бремена :D
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.307
  Допаѓања:
  4.106
  голема опсесија имав за бебе.. со мм пробувавме од кога се веривме ама пошто странството не делеше и на секои два три месеци се гледавме од возбуда или незнам од шо не се фати.. последниот пат кога си дојде од прва фала богу... кога си дојде бев веке со менструација значи одма после менс сум останала :lol: :party: :dance: :bow:
   
  На Makeup12 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mona22

  mona22 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  1.853
  јас после 3-4 месеци останав
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  486
  Пол:
  Женски
  Од прва :) Дај Боже сите ко мене да остануваат. Не броевме плодни-неплодни, ама бевме, како да кажам, доста посветени на случајот :lol:
   
 17. emilijamak

  emilijamak Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  206
  jas od prva no vnimavav dosta na plodni i neplodni denovi, pa duri i na neplodnite rabotevme na slucajot, a voedno odev na plaza i na soncanje kako i krevanje na zadnik posle ejakulacija, mozda i ovie okolnosti pomognaa za ostanuvanje od prva, so srejka na site sto sakaat da ostanat bremeni i da im dade Gospod sto pobrgu da go doziveat toa ...
   
 18. bebeto93

  bebeto93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2014
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  165
  После 3 месеци.
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.965
  Допаѓања:
  23.141
  Пол:
  Женски
  Со второво забременив од прва, поточно од еднаш. Само еден ден се опуштивме и тогаш се фатило. Не очекував дека ќе се случи тоа.
   
 20. baby2014

  baby2014 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2014
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  125
  Здраво феминки,
  сега прв пат пишувам, но ве следам некое време и се надевам дека ќе ги делиме искуствата...Ја одбрав оваа тема бидејќи направив тест и ми покажа || :rofl:
  Инаку со дечко ми се обидувавме 3-4 месеци, но не се напнувавме нешто посебно, и ете се деси! Чувството е неописливо...неверојатно е како толку многу може да се сака една точка :) :inlove: