После колку време останавте бремени?

Дискусија во 'Бременост' започната од sweet.woman, 2 април 2011.

 1. katta123

  katta123 Нов член

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  ние со првото се помачивме, во петтиот месец од обидувањето се фати, а второво од прва :)
   
 2. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  8.409
  Пол:
  Женски
  јас после 5 месеци :)
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. tincemajmunce

  tincemajmunce Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 февруари 2014
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  22.228
  Пол:
  Женски
  Јас еве после 7 месеци напорна работа :lol: :lol: :lol: Сабајлево ги видов моите најдрагоцени две цртички....
   
  На Lepaaa и Veki4kaa им се допаѓа ова.
 4. H.e.L.e.N

  H.e.L.e.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  213
  после 8 месеци :)
   
 5. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  4.985
  Пол:
  Женски
  Хаха. Јас од предвреме останав бремена. :rofl:
  Во преговори бевме дали да биди или не. Не се работеше напорно на случајот но ете од еднаш-два пати ејакулација се фати :D
   
 6. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.123
  Допаѓања:
  38.529
  Пол:
  Женски
  После 3-4 месеци си ги видов моите најубави две цртки :)
   
 7. Mekuska

  Mekuska Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2014
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  od kako se verivme pa posle svadbata, posle 7 meseci ostanav bremena, uporna bev, i kako sto vikaat starite, toa ne e plukni zalepi,,,, :lol:
   
 8. MrenaRiba

  MrenaRiba Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2013
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  415
  Од трети пат,не беше планирано,имав незаштитен секс и 3ти пат ми беше откако ја загубив невиноста,млада мајка ќе сум јас. :D
   
 9. wtff

  wtff Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  533
  После година и седум- осум месеци :inlove:
   
 10. Rusi

  Rusi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  После повеке од 3 години напорна борба, конечно победивме :inlove:
   
  На ANGIE1, macence994 и Lori-30 им се допаѓа ова.
 11. LusySkyDiamonds

  LusySkyDiamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  816
  После лапароскопија (непроодни канали) одма уште 1 месец, инаку претходно пред да се утврди дека се непроодни си пробувавме за џабе 2 години и само си се разочарувавме.
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  2.489
  Допаѓања:
  46.861
  Првин не сакавме веднаш бебе, едно две години самички бевме, е потоа сакавме ама не одеше, па се изначекавме уште 2 години за синчето.
  Значи после 4 години во бракот добивме дете :inlove:
   
 13. pikolino

  pikolino Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  52
  После 3 ипол години борба стигна малецкото сонценце
   
 14. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  851
  Ајде да ја освежиме темава :inlove:

  Ние еве втор месец се обидуваме, ама изгледа ке се обидуваме уште пошто некако според изгледот на градите и моменталното расположение, ке добијам и месецов (на 22ри ми е термин за циклусот).

  Поздрав до сите вас кои сте '' во обид '' :*
   
  На majavel1 и okcenzi им се допаѓа ова.
 15. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.968
  Za prvoto dete posle 4, 5 neuspesni obidi ostanav bremena, a za vtoroto od prva fati, duri ne mi se veruvase deka odma moze da se fati ;)
  Voglavno po brza postapka gi napravivme i dveckite zlatca :D
   
  На Zoi09, Fatalnata и dromka им се допаѓа ова.
 16. ladymici

  ladymici Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  636
  Пол:
  Женски
  после 6 месеци упорно обидување фати :)
   
  На macence994 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Angel.Heart

  Angel.Heart Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  2.044
  После 1 година
   
 18. Maceto123

  Maceto123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  957
  Пол:
  Женски
  После првиот однос без заштита т.е од прва дури и не ми се веруваше :inlove::inlove::inlove:бевме најсреќни на свет, ама како што е Бог никој не е :hug:
   
  На Lepaaa, macence994, Luna91 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. podravka

  podravka Популарен член

  Се зачлени на:
  11 март 2015
  Пораки:
  1.211
  Допаѓања:
  5.495
  Пол:
  Женски
  Posle 6 godini obiduvanje nisto i se resivme na invitro i eve sega sum bremena so bliznaci
   
  На elimkd, irencule1980, apple12 и 18 други им се допаѓа ова.
 20. Maceto123

  Maceto123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  957
  Пол:
  Женски
  Колку убаво :inlove:со лесно и со среќа да си ја истераш бременоста :inlove:
   
  На dromka и podravka им се допаѓа ова.