После колку време останавте бремени?

Дискусија во 'Бременост' започната од sweet.woman, 2 април 2011.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.855
  Допаѓања:
  47.199
  Пол:
  Женски
  Па, со мм мислевме и бевме спремни дека ќе ни треба време, ама бидна од прва и како што не очекувавме ептен се изненадивме.:lol:
   
  На joy1, *Cloudy Girl* и AnaKarenina им се допаѓа ова.
 2. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  Точно после една година со надеж дека ќе е побрзо ама нема кога јас сакам туку кога тоа сака сега си се галиме и фалиме така да среќна сум кога и да е само да се дочека ваква радост!
   
 3. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  4.753
  Пол:
  Женски
  После седум месеци...
   
 4. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.901
  Пол:
  Женски
  Posle 3meseci
   
 5. Pcelka94

  Pcelka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2015
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  4.383
  Пол:
  Женски
  Пoсле 1 гoд.и 7 месеци првиoт пaт , a втoриoт пaт 1 гoдинa и 2-3 месеци .
   
 6. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.784
  Допаѓања:
  18.044
  Пол:
  Женски
  Planirana bremenost bese, istiot mesec koga odlucivme, jas ostanav bremena.
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.455
  prviot pat posle 2 meseci vtoriot posle 1.
   
  На zalosna и ilyan им се допаѓа ова.
 8. julia87

  julia87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2016
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  Taa vecer se dogovorivme so mm da ne se pazime ,da probame za bebe i istata vecer ostanav bremena ,ne mi se veruvase i seuste ne mi se veruva iako potsvesno znaev deka sum pred da napravam test.
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.381
  Допаѓања:
  29.504
  Пол:
  Женски
  После месец дена обиди останав бремена. Колку само се радувавме кога тестот беше позитивен :)
   
  На kelebeim*** му/ѝ се допаѓа ова.
 10. eleni27

  eleni27 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2011
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  8.128
  Пол:
  Женски
  Prvoto go cekav 3ipol godini, a vtorive dve od prvaa se fatija :D
   
  На barby, elimkd, Bebulleee и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Baby Baby

  Baby Baby Активен член

  Се зачлени на:
  15 април 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Posle eden mesec od brak. Nemozev da poveruvam.
   
 12. Monella

  Monella Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  1.572
  Допаѓања:
  23.957
  Prviot pat posle 9 meseci ( imav spontan abortus ) pa vtoriot pat posle 6 meseci.
   
 13. *sisi*

  *sisi* Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2014
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Jas prviot pat neplanirano od odma, a ete sega 8 meseci nema nisto
   
 14. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.944
  Допаѓања:
  13.096
  Пол:
  Женски
  Првиот пат непланирано одма после свадба (т.е. откако почнавме да планираме бебуш), ама неуспешно - имав спонтан. После се пазевме 6 месеци и на шестиот т.е. веднаш по почнување со обиди останав одма и овој пат до крај ќе си истерам. :)
   
  На kelebeim*** му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.433
  Допаѓања:
  10.971
  Пол:
  Женски
  Со првото, првиот месец несериозно работевме на случајот бебе и не се фати истиот месец, туку наредниот. :)
  Со второво веднаш. :)
   
 16. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.537
  Допаѓања:
  74.033
  Пол:
  Женски
  За два месеци откако почнавме :)
   
 17. pikolino

  pikolino Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  52
  првото бебчуле го правевме 3 години се изначекавме за бебе
  второто од прва прво пробување одма бебе
   
  На bibiiii, elimkd, meckicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. pink95

  pink95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  1.352
  Пол:
  Женски
  После 4 месеца од спонтан, Не многу активни, само опуштено.
   
 19. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.608
  Допаѓања:
  72.913
  Пол:
  Женски
  Za prvoto odma za vtoroto odma za tretoto 5 god i za cetvrtoto odma
   
  На Flower123123, elimkd, irencule1980 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. SLATKA23

  SLATKA23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Posle 5 godini i 2 neuspesni invitra ostanav bremena po priroden pat:)
   
  На bibiiii, irenna, dunika и 15 други им се допаѓа ова.