После првиот однос

Дискусија во 'Секс' започната од Leo-nora, 25 март 2013.

 1. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  1.034
  Пол:
  Женски
  Здраво ми треба совет, утеха или незнам што од вас :))))
  Минатите 3 месеци имав за прв пат однос,се гледав со него нон стоп, бевме многу блиски но не бевме во врска. Имавме однос скоро секоја ден и јас се прилагодив многу на него,го осетив како многу близок нормлано. Се беше ОК и убаво ми беше. Но сега не сме повеке заедно преку нок што би се рекло се сруши се, можда испаднав искористена од негова страна и тоа најмногу ме мачи, што прв пат имав со него а сега не се ни познаваме, си фати нова девојка уште одма....(и башка стрва ми е што имам многу бело прање,чувствувам некад и лоша миризба, последниот пат кога добив имав ептен малце... ) И со ноки неможам да спијам од што го мислам само тоа, и многу ми е мачно. Мислам дека никад у животот нема да си фатам дечко и дека дури ни мажена нема да бидам . Се мислам дека некој ке ми пререче нешто за тоа што сум имала однос со некој, и дека ке бидам исмејувана....Мачно ми е :( :( :(
   
  На Ljubopitnataa77 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tacka1994

  Tacka1994 Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Нема потреба од толку многу грижи не треба да мислиш дека никогаш нема да си фатиш дечко..само позитивно гледај ги работите..сепак имаш ти контакт со него. Што се однесува до белото прање ни тоа не е страшно бидејќи скоро сите женски имаат повеќе бело прање отколку што треба и на сите им мириса лошо тоа така да не треба да се грижиш... ;)
  А за тоа дека ќе бидеш исмејувана нема врска..секој има секс...тоа е природна потреба на човекот :)
   
  На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
 3. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  420
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Па ако е точно дека имаш 21 година, тогаш во ред е.Сепак има девојчиња кои уште не знаат нос да избришат а имаат односи , така да во ред е немој да се грижиш.Нема да е крај на свет.Јас имам 16 години не знам колку ќе успеам да ти помогнам,не сум искусна во овие работи.Се гледа дека му било само за корист но без разлика,дали проба да разговараш со него?Што ти рече тој на сето ова?Ако па ептен ете не сака да има ништо со тебе повеќе ,потруди се да продолжиш понатаму.Не си ни прва ни последна што е скината.Јас имам од клас две другари кои се скинати па си немаат гајле.Не се секирај само внимавај во понатамошниот живот.А сега повеќе треба да се посветиш на себе.А за дечко има време.Ако се чувствуваш лошо,и ако имаш премногу бело прање отиди си на гинеколог,ништо страшно не е тоа.Провери се во секој случај да не има некоја инфекција и слично,како што реков не се разбирам многу во овие работи.Ти посакувам се најубаво:*
   
  На Ljubopitnataa77 и Leo-nora им се допаѓа ова.
 4. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.402
  Допаѓања:
  9.133
  Пол:
  Женски
  Најбитно е да веруваш дека си ја направила правилната работа. Не си дете, си сакала да бидеш со човекот иако не сте биле во официјална врска, како и секоја друга си имала потреба од физичка блискост, и се случило тоа што се случило. Ретко која останува со својот прв. Никој нема да те суди затоа што повеќе не си невина. Од муабети со другари имам сфатено дека како поминуваат годините и машките се плашат од невини девојки. Кога се работи за постара девојка која е без искуство повеќето не сакаат да бидат нивниот прв (иако машка логика дека треба да си прв, како созреваат тоа им е повеќе терет отколку задоволство).
  Моја препорака ти е да се фокусираш на добрите работи. Можеби повеќе нема да си со него, ама си имала убаво искуство, и кога ќе најдеш и правилен човек со кој тоа можеш да го споделиш ќе биде уште поубаво. Има многу девојки кои имале лошо прво искуство, биле форсирани од нивниот дечко иако не биле спремни. Затоа размислувај позитивно, и понатаму ќе биде подобро :)
   
 5. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  1.034
  Пол:
  Женски

  Благодареќи на сите вас, мислам дека се вракам во нормала. Сепак така чат-пат мислам на тоа, т.е само ми иде :/ Ете ѓаволот ми го зеде умот тогаш,мислев дека така би можела да останам со него повеке време ама ништо. Мака ми е шо го направив тоа али ајдее бидна веке, не се исчував доволно :) Сега мислам дека никад нема да легнам со маж се додека не мине едно убаво времее. Па кога е дојде вистинскиот што ми е пишан ке кажам дека прв ми е, валјда нема да примети зашто долго време ке се пазам :?: :tmi: :) :) :) :)
   
 6. decko31

  decko31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  12
  па кога ќе дојде вистинскиот што ми е пишан ке кажам дека прв ми е, валјда нема да примети зашто долго време ке се пазам
  мислам дека грешиш дека нема да примети дека си скината колку и да глумиш дека те боли или да се стегаш џаба е усште ако налеташ на некој искусен нема шанси да го излажиш зато шо одма се приметува разбери дека нее е исто даси невина и даси скината колку и да глумиш или се стегаш па ќе лизга сам внатре мој совет е поарно чекај го вистинскиот и кажиму дека си скината
  ато ти шо си замислила дека подолго време нема да имаш односи и дека отворот на вагината ќетисе стесни само се лажеш
  ти посакувам мн срејќа
   
  На mili4ka123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.663
  Допаѓања:
  3.687
  Пол:
  Женски
  Lеонора,мислиш некој ќе се чува за тебе и ќе ти се припотресува :^) ?сеуште не сфативте дека искреност на овој свет нема?
  уживај си таму,ако ти е најголeмиот проблем тоа во животот,извини,тогаш те жалам!
  мислите со невиноста ќе добиете нечие срце,нечија љубов или наклоност?не!не е убаво да лажеш,а и да сакаш верувај нема да можеш.
  за мажите сексот е само физички чин,без чувства,и на повеќето баш би ги било брига дали си невина или не!
  ги интересира невина девојка за да прават лице дома пред мајките ,уште ги има такви мажи кои се плашат од мамичка и мора да и покажат чаршавот со крв.
  тоа е се,сума сумарум,на машко ама баш ништо не му значи невиност.
   
 8. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Мислиш дека тоа не му е важно ??? ја не мислам така ,еми ако не му отидеш чесна утре цел живот че ти збори с колку си била ,колко си ги имала а ја не сакам живот во кавги,да на машките не им се гледа и затоа се прават такви...... чесен сум бе што ти си ми прва . Тоа ке го рече ,ја да му отидам чесна за вас незнам.Само да не ми збори вака така онака :$
   
 9. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.663
  Допаѓања:
  3.687
  Пол:
  Женски
  ако де,почитувам кога некоја девојка сака да се чува за еден само,нема ништо лошо во тоа.но да е тоа од љубов а не да му се припотресуваш |( .а тој сигурно ќе има минато зад себе,љубовен живот,така?можеме и ние женските да брмчиме што ти така вака нака и сл,нели ]:) .
  ама тоа е секој со своето размислување,но не очекувај да се затреска во тебе за цел живот ,заради твојот химен ме сфаќаш?
  ај еден пример најобичен ќе ти дадам:да речеме за дечко ти си невина,имаш само со него односи се фино ок но што ако врската пукне некогаш,бидејќи се е можно во животот.тогаш нема да се појавиш пред никое машко повеќе и као наводно веќе не си чесна :o ?и јас мислев ќе останам со првиот но не беше така и сега што?да бидам сама цел живот,или....?да се замонашам можда :^) ?
  а за тоа дали не им се гледа на машките,бог си ја гледа таа работа.тоа е само физички,но сфати дека девојка и момче се рамноправни.јас сум на тој став,ако на некој не му чинам таква каква што сум,патот му е отворен ,никој со сила не го терам да биде со мене :rock: .
   
  На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Вака значи... Јас како прво на машко не давам пред брак колку и да го сакам- тоа е прво :!:
  Второ... Да ме остави нека ме остави нема да се замарам затоа што повторно сум си таа со 4ест,бидејки мене тоа ми е многу важно :!:
  Трето .... управо си за себе а за мене не :) , ако со дечкото немаш секс не значи тоа ништо во врска или можеби повеќе ќе те сака ако му дадеш... ма ајде те молам |( , знам не живееме во век на баби и дедовци али во тој век подобро си поминувале,срекни си биле,немало лицемерни мажи и манипулатори,искрени биле тогаш а не како сега. Ме свакаш??? :talk: Сексот не е храна без која не се може и да умрам без да имам не ми е жал и ке им дадам на сите до знаење дека времето сепак не е сменето него самите луге целат кон помодерното. Ако е тоа модерно да се има секс со дечко кој што не си сигурна дека ке те земе онда :wasntme: ок
   
 11. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.171
  Пол:
  Женски
  Па ангелче ти не мора да имаш секс пред брак најди дечко кој ке се солгаси да не те пипа до брак и кој тоа ќе го (издржи ) и нека те земе јас не те обвинувам,а замисли само да не се омажиш до 30 не си го нашла правиот- проблеми ти искрснат ... :^) :)
  но во ред секој со своето ,Хермоса само појасни дека не е крај на свет ако веќе си спиела со некој и сте раскинале и одиш понатаму тоа не ја намалува твојата чест, сведок сум кај што се раскинале 8 годишни врски :!:
  како и да е јас сум сеуште невина не сакам да чекам до брак сакам да уживам во животот со човекот кој го сакам :)
   
 12. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Хермоса си објасни убаво,а убаво си кажав и јас,си имам дечко и еве веке 4 години ке направиме ама не ме ни допрел.Секој си има свое мислење и јас ги почитувам мислењата на сите.Планирам да се омажам накај 30 ама само планирам,а план и реалност не е исто од кај да знам како ќе биде... Никој не знае што го чека утре па незнам ни јас... |-) А ако еве овој ме остави сега ,што да праам тоа еее. Сакам да кажам и 50 да имам години ако не го најдам вистинскиот ке биде пак исто :$ :lol: Ама знаеш до некаде си у право и ти :nod:
   
  На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.171
  Пол:
  Женски
  Секако нека си одговара секој за себе, битно да се внимава па не биде после првиот однос како за девојката погоре дечкото да исчезне ,после неа и е тешко .
  тоа е твое право и твој живот и твои одлуки.
  здравје до 30 години имаш 20 не се знае ништо ако си го исполниш ова што го кажа секоја чест :)
   
 14. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.663
  Допаѓања:
  3.687
  Пол:
  Женски
  Aх бре Aнгелче,се те сфаќам и јас така мислев со првиот да си останам ,но да биде од љубов тоа.не сакам да ти се мешам,но мислиш дечко ти чека на тебе и нема односи со друга :^) ?тоа ми личи како на уценување ,но имаш право да правиш што сакаш во својот живот,и тоа е правилно.
  но има милион ситуации во животот,има многу девојки кои невиноста ја губат со силување :| ,не дај боже.сигурна сум дека ќе го најдеш вистинскиот човек за тебе,но ако спиеш со саканиот пред брак не значи дека нема да те земе или пак обратно.
  што ќе правиш ако ете се омажиш,во брак губиш невиност ,и потоа да дојде до развод.тоа ти е релативна работа,а никако сексуалниот однос не те прави ниту почесна ниту понечесна.
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Леле не дај боже да ми се случи тоа а ако се случи веке никогаш нема да се омажам :emo:
   
 16. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.663
  Допаѓања:
  3.687
  Пол:
  Женски
  не плаши се,тоа го наведов само како пример :D .сепак хименот не не прави личности,нели?некоја би се премажила,некоја не,секоја со својата одлука.а мажите ги оправдуваш ли што бараат секс пред брак,а потоа сакат невина за жена?јас не.и ние имаме чувства и се повредуваме и понежни сме од нив.а што од тоа,ако во бракот те изневери,а ти си му ја дала невиноста?мислиш има некоја гаранција :^) ?и многу се согласувам со тебе за денешното модерно време,не ми е сфатливо тоа брзање со сексуални односи со кој ќе се стигне.но во минатото сепак имало такви распуштени луѓе и мажи и жени,значи секс пред брак и прељуба имало и ќе има и понатаму.тоа е,различни луѓе различни сфаќања.поздрав4е до тебе и навистина ти посакувам еден ден да имаш убав и среќен брак :*
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 17. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.443
  Допаѓања:
  2.981
  Пол:
  Женски
  Леонора, имаш 21 година, ништо страшно што си имала односи.
  Доволно возрасна си за да не даваш на никој отчет. Зошто да бидеш исмејувана? Си сакала - си имала. Не си ни прва ни последна. Готово.

  И зошто велиш дека нема дечко да си фатиш, та пред брак нема односи да имаш? Твоја одлука си е, ама верувам дека кога ќе запознаеш некој друг ќе посакаш да бидеш интимна и со него.
  Кај овој било само од корист, но овој факт не гарантира дека и кај наредниот ќе биде така. Ќе најдеш некој кој ќе те почитува заради твојата личност, не заради една капка крв. И зошто да го лажеш? Само некој селјак ќе бара од тебе на 20 и кусур години да бидеш невина и тоа да мораш да му го објаснуваш.
  Да ти пререче? Нека се осмели да ти пререче - остави го. Таков не ти треба.
  За ова со белото прање, провери да не имаш закачено инфекција ако имавте незаштитен однос.

  Едит:Ако сака тој да исчезне, и на глава побијте се, и временска машина да измислите назад во времето да се вратите него ќе го снема. Се лажете ако мислите дека со тоа ќе го задржите.
   
  На Leo-nora, hermosa и Angel4eeee им се допаѓа ова.
 18. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Ти посакувам и тебе среќно да се заљубиш и среќна да си цел живот :* :* :*
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  1.034
  Пол:
  Женски
  Ајт добра вечер :)) Значи видов,слушнав,прочитав многу мислења и секое од нив ми дојде во корист.
  Прво и јас мислев дека ке се чувам се до брак, но ете тоа било само некоја моја предпоставка. Знам дека сега на оваа наша денешница можеш да видеш и слушнеш се и сешто,па што останува и за ова. Јас знам и разбирам, има и долги врски и нормлано ке го направиш и тоа, но како што кажавте погоре се растураат 8годишни врск, па и бракови. Што би се рекло болје спречи него ли лечи. И како што самата размислувам понекад, ако било као што сум мислела да немам ништо се до брак,зар и на тој некој си јас ке му бидам прва... NO WAY...Не верувам. Лугето ратур прават,пепел, градовите ке превтија и на крај пак тие се поуспешни. И потполно ја оправудавм hermosa во се што кажа. И голема благодарност за све што напиша
  WarriorAngel :) Зашто јас сето ова шо го минав тој гнасен период, тие 2-3 недели беа пекол за мене,многу ми помогнаа вашите т.н совети. Ви посакувам на сите свее најболје,секој со својата срека, на некој порано на некој покасно. Таму кај што е господ никој не е :)
   
  На Angel4eeee, WarriorAngel, Ketrin.Moon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.740
  Допаѓања:
  10.999
  Пол:
  Женски
  Сосема подржувам жена да си има свои убедувања дали религиозни или било какви , и не сака односи пред брак . Но за жал овде не видов такви туку убедување дека ако има секс нема да е вредна и никој нема да ја земе :D Простете што се смеам ама смешно е се за неговото височество маж , јас сум за целосно ослободување на жената како индивидуа , жена која е силна и се сака себеси не го обликува својот живот според еден маж тука е негова сопатничка партнер еднаков на него . Да не излезам феминистка и дека ги мразам мажите , тоа не никако , но жените не се ценат сами себе .

  Истото важи и за девојчиња кои уште се во школските клупи се впуштат во односи , ретко која вистински има желба за тоа туку пак се врти околу дечкото , да не ја остави или едноставно сите го прават тоа :puke: .
  Значи повторно не се почитуваат себеси и влегуваат во односи за да го задоволат или задржат дечкото или да исполнат некој си тренд .
  На друга страна се девојки кои мислат дека хименот ќе им гарантира среќен брак и ќе бидат гледани како кралици . Толку малку се цените себе ? Не вредите како личност ?
  Ќе и речев браво на ангелче кога рече дека без разлика што мисли дечкото таа нема да има секс , си реков жена со принцип - ама кога видов што стои зад тој принцип страв дека нема да ја земе некој и немало да биде чесна .
  Чесноста не се носи меѓу нозете .
  Сума сумарум почитувајте го своето тело , сакајте се самите себе . И кога и да се впуштате во односи тоа треба да биде ваша желба и ваша одлука како возрасна личност .
  Не угнетена или избрзана ради туѓи очекувања .
   
  На Hipster и hermosa им се допаѓа ова.